Copy
CED15
Lunch and Discussion Series on Creative Economy Development

Inspiratsioonilõunad

– loomevaldkonna ettevõtjate kogemustevahetamise koht  

Seminarid pakuvad loomeettevõtjatele suurepärast võimalust täiendada oma ettevõtte arendamiseks vajalikke teadmisi. Kogemusi jagavad Põhjamaade ja Eesti loomemajanduse ettevõtjad, tuues rahvusvahelised ettevõtlustrendid osalejatele koju kätte.

Kino Artis, Estonia pst 9, Tallinn

12.00 Kogunemine ja lõuna
12.30-14.00 Esitlused ja vestlusring
14.00... juttu võib jätkata kino Artis kohvikus

Osalemistasu 6 eur (sh lõunasöök)

  • 31. märts   Müüa idee! Ka sinu loomingule on tootja ja turg
  • 14. aprill    Testitud innovatsioonimudel – loovus + IT
  • 28. aprill    Piirideta ärimudelid
Inglise keeles
Registreeru siin

Idea to Sell! How to Outsource Production? 31.3

Paljud disainerid teevad kõike ise. Sageli ei jätku neil piisavalt vahendeid, et uus toode laiema publikuni viia. Oma ideest ei julgeta/soovita/osata lahti lasta. Ehk oleks mõistlik see mõnele tootjale edasi anda ja ise uusi väärt mõtteid genereerima asuda? Räägime tuntud tegijate kogemustele tuginedes, mida peab arvestama oma ideed ära andes, et sellest ka edaspidi tulu tõuseks. 
Esinejad: Jeanette Lennartsdotter (SWE), Timo Salli (FIN), Tanja Sipilä (FIN), Eeva Mägi (EST).

Tested Innovation Model – Creativity + IT, 14.4

Loomemajandus ja IT mängivad innovatsiooniprotsessis võtmerolle ning elu ilma IT-ta ei kujutaks ette üheski valdkonnas. IT ei ole ainult internet ja äpp – koos loovusega saab see anda lisaväärtust mistahes elualale. Räägime, kuidas IT ja loovus on koos mitmesuguseid valdkondi arendanud ja millega eri sektorite vahelist koostööd alustades peab arvestama. Parimad näited Põhja- ja Baltimaadest. 
Esinejad: Christina Forsgård (FIN), Seren Eilmann (EST), Kalle Viira (FIN) 
Registreerumine lõppenud

Business Models Without Borders, 28.4

Tihedas konkurentsis läbilöömiseks on vaja eristuda, leida uusi viise turule jõudmiseks ja ekspordiks ning teenida nutikusega. Paljud loome- ja tehnoloogiaettevõtted  on välja tulnud uute ärimudelitega. Mida oleks neilt õppida? Mis on start-up maailma ärimudelite trendid? Ehk inspireerib mõni näide ka enda ärimudelit üle vaatama olukorras, kus ressursid on piiratud, kuid turg on globaalne. 
Esinejad: Riku Mäkelä (FIN), Kristian Brøndum Kristiansen (DK), Martin Kõiva (EST) Registreeru

ESINEJAD 
Riku Mäkelä
CEO, SLUSH Helsinki
, 28.4
Slush on suurim investoreid ja idufirmasid ühendav platvorm Euroopas – 2014 oli kohal 750 investorit kogu maailmast. Aasta kõige pimedamal ajal toob Slush Helsingisse kokku muljetavaldava hulga ettevõtlikke inimesi – kaks päeva väldanud tehnoloogiaüritusest võttis viimati osa 3500 firmat ja ca 14 000 inimest.
www.slush.org

Kalle Viira
Faralong asutaja, 14.4

Reisikorraldusega on Kalle olnud tihedalt seotud juba viisteist aastat, viimased kuus neist on ta juhtinud edukat Soome reisifirmat Mandala Travel. Tema uus firma Faralong on sootuks uue kontseptsiooniga ettevõte, mis pakub võimalust ise netis oma seiklusreise koostada.
Tanja Sipilä
disainer ja ettevõtja31.3

Disaini õppinud Tanja tunneb end nagu kala vees nii Soome kui ka rahvusvahelises disainivaldkonnas. Aastaid Design Forum Finlandis töötanud disainer tunneb hästi disainimarketingi ning ta on olnud mitme eduka projekti initsiaator. Seekord esitleb ta neist üht: We Live Here.
www.we-live-here.org

Kristian Brøndum Kristiansen 

Research assistant, Department of Business and Management, Aalborg University, 28.4
www2.business.aau.dk

Seren Eilmann
Heelosophy asutaja ja tegevjuht, 14.4

Pärast kümmet aastat Tartu Teaduspargis otsustas Seren viimaks ise ettevõtlusega alustada. Garage48 üritusel kohatud tiimiga lõi ta Heelosophy – firma, mille unistuseks on muuta kõrgete kontsade kandmine mugavaks.
www.heelosophy.net

Timo Salli
disainer, Aalto Ülikooli professor, 31.3

Timo Salli erialaks on metallitöö. Ta on õppinud seda Lahti Disainiinstituudis ja Helsinki Kunsti- ja Disainiülikoolis. Tema juhendamisel on Aalto Ülikooli disainitudengid korduvalt osalenud suuremate projektidega Milano mööbli- ja disainimessil. 
design.aalto.fi/en/

Christina Forsgård,
Netprofile’i asutaja, koolitaja, 14.4
Suhtekorraldus ja infotehnoloogia on Christina kirg. Ta on oma karjääri jooksul nõustanud sadu lennukaid iduettevõtteid nii Soomes, aidates neil üles ehitada just nende ettevõttele sobiva suhtekorraldusstrateegia.  
www.netprofile.fi

Martin Kõiva
Pipedrive'i klienditoe juht28.4

Martin on toimetanud ühel või teisel kujul tehnoloogiavaldkonnas 7 aastat. Varasem karjäär kulges PR-konsultantina, andes nõu sellistele firmadele nagu näiteks SmartPOST, Nissan ja Microsoft, millele järgnes põgus põige Elioni B2B turundusse. Enne Pipedrive'ga liitumist veetis Martin aga 3 aastat Cherry Medias, mille näol on tegu Baltikumi ühe suurema e-äriga. Cherrys oli tema vastutada esialgu turundus, kuid hilisemalt  kogu Eesti  haru vedamine. 
www.pipedrive.com

Jeanette Lennartsdotter
klaasikunstnik ja disainer, 31.3
Jeanette töötab Rootsi vanimas klaasikojas Glasets Hus. Lisaks teostab ta oma ideid ka isiklikus töökojas Göteborgis ja suveateljees Kalmari lähistel.
Luues hoiab ta hoolega silma peal igal tööetapil. Ta usub kindlalt, et õige isik õiges kohas säästab aega, raha ja keskkonda. Transport peab olema läbimõeldud ja pakendid taaskasutuses, materjal kohalik, looming ajatu ja elegantne. Tema seisukoht on, et kogu protsessi ideest tooteni tuleb juhtida ise, sest oma ideid suurtele ettevõtetele müües jäävad autori kasumimarginaalid väga väikeseks ning kaob ülevaade keskkonnamõjust. 

www.jeanettelennartsdotter.se
Eeva Mägi
vandeadvokaat ja režissöör, 31.3

Eeva Mägi on spetsialiseerunud intellektuaalse omandi küsimustele. Magistrikraadi omandas ta Maastrichti Ülikoolis, jätkates seejärel doktoriõpinguid ning samal ajal ka Balti Filmi- ja Meediakooli filmieriala magistriõppes. Hetkel töötab ta Maria Mägi Õigusbüroos ning õpetab autoriõigusi Tallinna Tehnikaülikoolis.
www.mmab.ee

Moderaatorid

Villu Arak

Tallinn, 31.3, 28.4 

Villu Arak on konsultant, loovkirjutaja ja startuppide analüüsiga tegeleva Funderbeam.com üks kaasasutajaid. Talle kuulub ka väike konsultatsioonibutiik General Specifics.

www.generalspecifics.ee
 

Tõnu Runnel

Tallinn, 14.4

Juurte poolest disainer, on Tõnu tihedalt seotud kahe firmaga: Voog on imelihtne ja paindlik veebilehtede ehitamise tööriist, Fraktal aga disainifirma.

voog.com
fraktal.co
Kolmele kevadisele inspiratsioonilõunale järgneb üks samasugune seminar Riias Soome suursaatkonnas. Kogu seeria võtab sügisel kokku loomemajanduse finantseerimise foorum Tallinnas.

Seminari korraldavad: 
Soome Instituut, Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis
Share
Tweet
Forward to Friend
Copyright © 2014 Soome Instituut, All rights reserved.