Copy
Milí podporovatelé a přátelé D3P,

přinášíme vám informace k naší podzimní kampani Hezké vzpomínky, kterou chceme šířit osvětu o traumatech v dětství a důležitosti hezkých vzpomínek. Poukazujeme v ní na to, že vzpomínky na dětství mají zásadní vliv na celý další život. Cílem kampaně je upozornit na fakt, že mnoho ohrožených dětí má ale jen omezenou možnost vzpomínat na své dětství jako na něco hezkého. Ohrožených dětí ve společnosti navíc každoročně přibývá. Každé 12. dítě je ohrožené a potenciálně traumatizované tím, co prožívá doma nebo ve škole. Každé 4. dítě je obětí šikany. Ročně je pro 40 dětí situace až tak k neunesení, že sáhnou k dobrovolnému odchodu ze života. Proto je důležitá odborná práce s celou rodinou, která má dle našich zkušeností příznivý vliv na životní situaci až 85 procent dětí.

Hlavním pilířem kampaně je spot, ve kterém vystupují známé osobnosti jako je herečka Veronika Arichteva, výtvarník a performer Roman Týc, bloggerka Do Thu Trang, herec Jan Vlasák, marketingový ředitel Petr Lukavec a novinářka Markéta Ostřížková. Dětských rolí se ujali herci z dětského divadelního souboru Divadla Radar. Spot vytvořilo kreativní studio Družina a díky mediálnímu partnerství s Českou televizí ho aktuálně můžete vidět ve vysílání ČT a také v předprojekci v pražských artových kinech nebo na našich sociálních sítích Facebook a Instagram.

Ke kampani byla spuštěna sbírka na platformě Darujme.cz, přes kterou lze Dům tří přání finančně podpořit. Výtěžek ze sbírky pokryje chybějící náklady na provoz a mzdy pracovníků našich center a umožní tak pokračovat v naší odborné práci s dětmi a jejich rodinami, které naše služby potřebují více než kdy dříve. Bez podpory dárců se v této obzvlášť náročné době neobejdeme. Za případnou pomoc velice děkujeme!

Více o kampani se můžete dozvědět v rozhovoru níže nebo na našich webových stránkách www.dumtriprani.cz/kampan.

S přáním klidných podzimních dní.

Mgr. Miroslava Flemrová, ředitelka organizace Dům tří přání, z.ú.
Představení kampaně v rozhovoru s Miroslavou Flemrovou
Darujte ohroženým dětem šanci na lepší vzpomínky
QR kód odkazující na platformu Darujme.cz, přes kterou lze Dům tří přání finančně podpořit. 
Spot Hezké vzpomínky
Fotosoutěž
Ke kampani probíhá na našem facebookovém profilu FOTOSOUTĚŽ „Moje vzpomínka z dětství“. Vychází z toho, že fotografie je médium, které pro uchovávání vzpomínek bylo zrozeno. Cílem fotosoutěže je si ty hezké vzpomínky na dětství připomenout a společně je sdílet v rámci fotosoutěže. Partnery fotosoutěže jsou Museum Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově a společnost Kvalitní fotky s.r.o. Záštitu nad soutěží převzal umělec Roman Týc, jakožto jedna z tváří kampaně.

Kdokoliv může sdílet fotografii s příběhem z rodinného archivu, nebo si vyfotit fotostory současnou, která na nějakou vzpomínku z dětství odkazuje. Fotografie musí být doplněna popiskem/příběhem, který bude vysvětlovat, co za vzpomínku na dětství fotografie přináší. Fotografie lze vkládat do 1. 11. 2022 do komentáře pod příspěvek na našem Facebooku ZDE.

Ze zaslaných fotografií vybereme TOP 10 a ty budou soutěžit o Cenu veřejnosti. Odborná porota ocení 3 soutěžící Cenou odborné poroty a určí absolutního vítěze. Výherce pak odměníme poukazy na portrétní retro-focení v Museu Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. Termín a místo konání vernisáže vítězných snímků za účasti oceněných a zástupců partnerů (bude-li realizována), bude upřesněn do termínu vyhlášení výsledků soutěže.

Více informací k soutěži naleznete zde: www.dumtriprani.cz/fotosoutez/
https://www.dumtriprani.cz/
https://www.facebook.com/dum3prani/
https://www.instagram.com/dumtriprani/
Copyright © *2001 - Dům tří přání, z.ú.

All rights reserved.


Our mailing address is:
info@dumtriprani.cz

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

www.dumtriprani.cz


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Dům tří přání · Vltavská 24a/3101, 150 00 - Praha 5  · Praha 150 00 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp