Copy

Global Sektör Raporları yayınlandı:
Tarımsal Gıda, Kimya, İnşaat, Makine, Metal, Perakende ve Tekstil

Euler Hermes, sektör risk derecelendirmeleri, takip edilmesi gerekenler, güçlü ve zayıf yanlar ve alt sektöre dair içgörüler içeren global sektör raporlarını yayınladı. Euler Hermes’e göre, tarımsal gıda sektöründe 2016 yılında dibe vurmalarının ardından tarımsal gıda emtialarının biraz ivme kazanması bekleniyor. Kimyasallar sektöründe, 2017 yılında, hacimdeki büyümenin yüzde 1,1 seviyesinde artacağının öngörülmesine rağmen global kimyasal satışlarının nitekim düz kalacağı öngörülüyor. Gelişmiş pazarlarda iyileşmenin yavaş olmasıyla birlikte dünya genelinde inşaat sektöründeki üretimde uzun vadede istikrar bekleniyor. Euler Hermes’e göre, reflasyon ve Fed’in faiz oranı artırımları, girdi ve finansman maliyetlerini yükseltiyor. Bu, faaliyetlerin devam ettiği durumlarda sermaye büyümesinin yetersiz olması durumunda nakit akışlarında daha fazla bozulmaya neden olabilir. Metal sektöründe Çin’deki fazla kapasitenin yönetimi çelik ve demir cevheri fiyatlarını büyük ölçüde etkiliyor. Euler Hermes’e göre, perakende sektöründe fiyatlardaki iyileşme, perakendecilere daha iyi fiyatlandırma gücü sağlayabilir. Tekstil sektöründe üretici fiyatlarının 2017’de yüzde 0,5 artması, Çin’deki artışın 2018’de ise yüzde 1,5 seviyesinde olması bekleniyor.

> Raporun tamamını Euler Hermes Türkiye web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.
Euler Hermes ve İş Faktoring güçlerini birleştirdi

Euler Hermes, güçlü finansal yapısı, köklü geçmişi, kurumsallığı ve uzman kadrosu ile müşterilerine daima en iyi hizmeti sunmayı ilke edinen İş Faktoring ile güçlerini birleştirdi. İşbirliği kapsamında, İş Faktoring müşterilerinin alacakları, Marsh aracılığıyla Euler Hermes tarafından sigortalanacak. Euler Hermes ile İş Faktoring arasında yapılan anlaşmanın imza töreni, 12 Aralık Pazartesi günü Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, İş Faktoring Genel Müdürü A. Erdal Aral ve Marsh Türkiye CEO’su Hakan Kayganacı’nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

> Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, 2017’de Türkiye’deki şirketleri nelerin beklediğini değerlendirdi

Euler Hermes Türkiye CEO’su Özlem Özüner, Bloomberght’de Piyasa Hattı programına konuk oldu. Özüner, 2017’de şirketlere yönelik iflas kararlarında, Türkiye’de yüzde 5 artış beklendiğini söyledi. Özüner, vadelerin uzamasına dikkat çekerek, Türkiye’de ortalama 90 gün olan ödeme vadelerinin bazı sektörlerde 120 güne kadar çıkabildiğini belirtti. 2017’de CFO’ların önemini vurgulayan Özüner, ihracatta fırsatlara dikkat çekti.

Uzmanlar 2016 ve 2017 için ekonomiyi değerlendirdi

Euler Hermes Türkiye CEO’su Özlem Özüner, Fortune Türkiye için Ayfer Yıldız’ın moderatörlüğündeki “yuvarlak masa” toplantısında yer aldı. Özlem Özüner’in yanı sıra Azimut Portföy Genel Müdürü Murat Salar, ekonomist Fatih Keresteci, Deloitte Türkiye danışmanlık ortağı Cem Sezgin gibi isimlerin de yer aldığı “yuvarlak masa” toplantısında 2016’da Türkiye ekonomisini değerlendirilirken, 2017’nin belirsizliklerin azaldığı bir yıl olacağı konuşuldu.

> Haberin devamını okumak için tıklayınız.
TÜSİAD’ın yönetim kurulu listesi belirlendi

Cansen Başaran Symes’in ardından TÜSİAD’ın başkanlığına gelen isim Index Grubu’nun kurucusu Erol Bilecik oldu. Yeni yönetim kurulunda Euler Hermes Türkiye CEO’su Özlem Özüner de Küresel ve AB İlişkilerinden sorumlu Yedek Üye olarak yerini aldı.

> Haberin devamını okumak için tıklayınız.
Ege Seramik, Euler Hermes’i tercih ediyor

Ege Seramik olarak 2014 yılından bu yana alacak sigortası ürününü kullandıklarını belirten Yedigüller, “Ege Seramik, ana pazarda marka bilinirliği 2. sırada olan bir dünya markası. Gelirlerimizin yüzde 35-40’ı ihracat kaynaklı. Dolayısıyla riskimizi minimize etmek için uluslararası kabul görmüş tüm yöntemleri kullanıyoruz. Alacak sigortası ürününü da 2014 yılından bu yana kullanmaya başladık. Çalıştığımız tüm uluslar arası firmalar alacak sigortası ürününü kullanıyorlar. Kurumsal ve dinamik yapısından dolayı da Euler Hermes’i tercih ettik” diye konuştu.

> Haberin devamını okumak için tıklayınız.

Euler Hermes Türkiye CEO’su Özlem Özüner, Ekonomist Dergisi için 2017’de ihracatı değerlendirdi. 2017’de iflas artışının ihracatçılar için önemli bir risk oluşturduğunu belirten Özüner, iflaslarda artış beklenen ülkeler arasında ABD, Kanada, Latin Amerika ve Asya Pasifik’in yer aldığını kaydetti.

> Haberin devamını okumak için tıklayınız.

%1,8:
Almanya 2016 GSYH
Büyümesi
18.01.2017

> Raporun tamamını Euler Hermes Türkiye
web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

0,2%:
Rusya’nın 2016 yılı GSYH
Küçülmesi
08.02.2017

> Raporun tamamını Euler Hermes Türkiye
web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.


This email was sent to <<Email Adresi>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Euler Hermes · istanbul · istanbul 34394 · Turkey