Copy
  
Ahojte milí členovia!

AEGEE človek sa nestratí. Znalosť cudzieho jazyka a skúsenosti z medzinárodných eventov vám uľahčia orientáciu v neznámom prostredí. Cez víkend som bol v Prahe na služobnej ceste a večer som sa rozhodol ísť do mesta, stretnúť sa s ľuďmi, ktorých som stretol na AEGEE eventoch. Často ich spoznáte podľa tričiek s názvom ich antény.

Aj AEGEE-Bratislava predstavilo čerstvú verziu tričiek, o ktorej sa dočítate v októbrovom newsletteri. Tiež sa dozviete bližšie informácie o voľbách do boardu, ktoré sa uskutočnia 5. novembra o 18:00 v IT learningu. Dnes už aj politici vedú predvolebné kampane na internete a preto aj vy môžete kandidovať prostredníctvom online formuláru

Na internete som si pozrel aj najbližšie zastávky MHD k miestam v Prahe, kam som chcel isť a aj k hotelu, kde som bol ubytovaný. Potom už len stačilo nájsť električku, ktorá premáva tým smerom. Ak chcete vycestovať troška ďalej, ako konečná električky, dávam do pozornosti zoznam AEGEE eventov na jeseň. Sú to kratšie – weekend friendly – akcie, ktoré často majú tematické zameranie. V samostatnom článku nájdete aj prihlášky.

Existujú AEGEE ľudia, ktorí cestujú oveľa viac ako ja a oveľa ďalej. Východná Ázia alebo Moskva (alebo Kyjev, kde sa uskutočnila Agora - valné zhromaždenie) sú iné ako Praha a nemusí vám stačiť ani Angličtina. Určite sa to však oplatí, lebo na AEGEE akciách zažijete kopu zaujímavých príbehov. Ďalší z nich začínam písať práve teraz, v pražskom Hard Rock Cafe, pre Newsletter AEGEE-Bratislava. Volám sa Erik a mám rád hard rock, workout, blogging a ešte pár anglických slov, pretože som ich ešte nedávno učil.

Newsletter by mal byť predovšetkým o členoch a pre členov. Preto ak máte niečo v písanej alebo grafickej forme (článok, básnička, fotka z eventu..), s čím sa chcete podeliť, prípadne aj pravidelne prispievať, dajte mi vedieť. Kto bol v Kyjeve, môže mi poslať fotky alebo napísať o European Night.

Erik 
 
FB:AEGEE BRATISLAVA
Obsah

Ukáž nám čo sa v tebe skrýva a kandiduj do Boardu!

Ako každý rok, aj teraz budeme potrebovať nových šikovných a motivovaných členov AEGEE, ktorí chcú všetkým ukázať čoho sú schopní a vezmú si na svoje ramená jednu z úloh, ktoré náš Baord ponúka:
 
  • Prezident, ktorý je zástupcom AEGEE-Bratislava pred úradmi a inštitúciami na Slovensku a vedie Board AEGEE-Bratislava.
  • Pokladník & Fundraising Responsible (FR), ktorý je zodpovedný za vedenie financií AEGEE-Bratislava a získavanie sponzoringu.
  • Human Resources Responsible (HR), ktorý sa stará o členov AEGEE-Bratislava, vymýšla lokálne eventy a medzinárodné spolupráce, stará sa o Angel´s system.
  • Public Relations Responsible (PR) & IT, ktorý promuje AEGEE-Bratislava, vymýšľa PR materiál, stará sa o stránku AEGEE a FB skupinu a organizuje nábor nových členov.
  • Sekretár & Viceprezident, ktorý sa stará o e-mailovú komunikáciu, vedie evidenciu členov a informuje členov o eventoch a v prípade neprítomnosti prezidenta preberá jeho funkciu.
Voľby sa uskutočnia 5.11. o 18:00 v priestoroch IT Learningu a kandidovať môžete prostredníctvom tohto formuláru.
 
Ak si myslíš, že nemáš dosť skúsenosti, dovoľ nám, aby sme ťa ich naučili a ukázali ti druhú stranu AEGEE :)
A ak nechceš kandiovať, príď si aspoň zvoliť svoj nový board!
 
Tešíme sa!
 

Vzdelávaj sa!

Okrem zábavnych eventov a Letných univerzít je AEGEE plné kratších eventov, ktoré majú za cieľ neformálne vzdelávať svojich účastníkov v rôznych smeroch, napríklad HR (human resources), FR (fundraising), PR (public relations a reklama), IT, osobnostný rozvoj a omnoho viac.
Táto jeseň je týchto eventov plná a tak vám dávame do pozornosti aspoň niektoré:
 
Human Resources European School HRES
Kedy: 15.-22. 11. 
Kde: Chisinau, Moldavsko
Prihláška do: 18.10. tu
Čo: intenzívny týždenný tréning na tému HR - typy osobností, práca v tíme, leadership, výber členov tímu, motivácia,...
 
Network meetingy NWM
Kedy: 24.9. - 27.11.
Kde: Florencia, Atény, Tartu, Tbilisi, Cluj-Napoca, Valencia, Berlin, Delft, Krakow, Sofia
Prihlášky: čo najskôr tu a tu
Čo: Trojdňové stretnutia členov networku (pozvaní su aj iní), preberanie dôležitých AEGEE noviniek a focus na jednu určitú oblasť (každé NWM má inú).

Kariérne dni na EUBA

Každoročné stretnutie s nádejnými budúcimi členmi na Ekonomickej Univerzite dopadlo úžasne. Pravdepodobne sme sa s vami stretli práve tu, v utorok 6.10. alebo v stredu 7.10., kedy sa uskutočnili  tzv. Kariérne dni, kde sa študenti môžu nielen dozvedieť viac o študentských organizáciách, ale aj o nadnárodných spoločnostiach, poprípade si získať kontakty na neskôr. Sme veľmi radi, že ste nám poskytli vaše e-mailové adresy a dúfame, že sa vám AEGEE zapáči a čoskoro s nami vycestujete spoznať niektorú z krajín Európy.

Väčšina z vás o AEGEE nikdy predtým nepočula, preto prikladám LINK, na ktorom nájdete naše krátke predstavenie, keďže prestávka medzi hodinami nestačí na úplné vysvetlenie toho, čo robíme a ako fungujeme. Dúfam, že sa s vami čoskoro stretneme na našich social meetingoch, ktoré organizujeme každý druhý štvrtok a slúžia práve pre členov, aby sa pýtali a navzájom sme sa viac spoznali!  To najbližšie bude 22.10. od 19:00, ako vždy v Metropole.

Prípadne nás neváhajte kontaktovať e-mailom, alebo správou na facebooku :)

Máme nový dizajn!

AEGEE-Bratislava v posledných týždňoch vymyslelo súťaž o dizajn nášho oficiálneho trička. Vsetci naši členovia mali tú možnosť hlasovať za ten dizajn, ktorý sa im najviac páči a tu môžete vidieť výsledok! A my teraz ideme tvrdo pracovať na jeho zrealizovaní :)

Ďalší z našich social meetingov

Isto to všetci poznáte, vrátili ste sa po Summer University a je vám za všetkým smutno. Za ľuďmi, ktorých ste spoznali, za zážitkami, za miestami za láskami. Pracovná či školská realita nedáva žiaden zmysel.

Ale ešte sme tu my všetci v AEGEE-Bratislava na to, aby sme vás rozveselili a aby sme si porozprávali zážitky, ktoré sme zažili počas SU. Tak tomu bolo aj na poslednom stretnutí v Metropole, kde sme si podľa fotiek, ktoré našla Miška na profile zúčastnených participantov porozprávali a spoločne zaspomínali na to čo sme zažili.

Neskôr sme sa presunuli do nášho nového AEGEE podniku Metropol, kde sme vyskúšali aj AEGEE drink s krycím názvom Kladivo :)

Ak sa chcete dozvedieť čo sa ukrýva pod týmto robotníckym názvom...príďte na naše stretnutie už 22. 10. 2015 do Metropolu. Novým členom s radosťou predstavíme AEGEE a povieme si o možnosti kandidovať do boardu a ďalších prichádzajúcich eventoch.

Helouiiin párty

Je známe, že my v AEGEE-Bratislava sa radi stretávame a bavíme na rôzne témy. A ak je príležitosť stretnúť sa v maskách, o to viac sa tešíme a dáme si na tom záležať. 

Viac info čoskoro, sledujte na našom facebooku.
29.10.2015!

Plán udalostí do konca roka

Zhrnutie zostávajúcich udalostí do konca roka vo farebnom usporiadaní pre vás.


 

Zdieľaj!

<<First Name>>, ak sa ti newsletter páči, daj nám Like Newsletter 10/2015 on Facebook alebo nás môžeš zdieľať na sociálnych sieťach:

prípadne ho aj celý PREPOSLAŤ kamarátovi/kamarátke ;-)

AEGEE-Bratislava Newsletter
Vol. 10/2015

Budúce eventy

22.10.2015
Social Drink - Agora+posledný predvolebný meeting

29.10.
Helouiiin párty

5.11.
Voľby do boardu

13. - 15.11. 
Knowledge transfer

19.11. 
Palacinková párty

25.11.

 
Párty pre MiniErasmus
 

Všetky naše aktivity môžeš nájsť v našom Google kalendári.
Eventy AEGEE-Europe
NWM Tartu - The City of Good Thoughts
05.11.2015 - 08.11.2015
Tartu, Estonia
Tartu, the City of Good Thoughts welcomes you to come and discuss! You can share your locals' issues, you can meet other people and you can have a quick look at the cute Tartu. We welcome everybody, but we are especially excited about all of the people with wild ideas and creative thoughts.

20 YEARS OF BUILDING BRIDGES
09.11.2015 - 15.11.2015
Belgrade, Romania
20 years of awesomeness in one event!!! Don't miss it!!!

Run AEGEEan Run ! #FortheLoveofEurAsia
11.11.2015 - 16.11.2015
Istanbul, Turkey
Get ready to CROSS 2 continents by FOOT on the Bosphorus Bridge!!! Run Aegeean RUN prepeare to conquer Grand Bazaar, Hagia Sophia much much more. Prepeare yourself to taste the best traditional food by our Cook!! PS:Bring your swimming suits İstanbul is always HOT ;)

NWM Cluj-Napoca - Share ideas, Share Cluj
12.11.2015 - 15.11.2015
Cluj-Napoca, Romania
NWM Cluj-Napoca is for all AEGEEans who would like to learn how to manage a project sucessfully from the beginning till the closing of the project The event will be all about project management, setting goals, idea development, sharing best practices, bonding ties and having lots and lots of fun!

Human Resources European School (HRES)
15.11.2015 - 22.11.2015
Chisinau, Moldova
Human Resources European School (HRES) is a 7-day international training course that aims to empower youth NGO members – who are involved in the field of Human Resources – to develop, implement and manage HR strategies in their organizations.

NWM Berlin - The power of borderless thinking
19.11.2015 - 22.11.2015
Berlin, Germany
NWM Berlin - The power of borderless thinking Together with 40 motivated participants you can spend four days experiencing an extraordinary mix of activities concerning internal AEGEE aspects and a political view of Europe today.

We Need Fresh Blood
20.11.2015 - 22.11.2015
Rostov-on-Don, Russia
How to recruit new members? How to motivate them to be active? How to become the coolest antenna? The answers to these questions and to many others you will find during Regional Training Course organized by AEGEE-Rostov-na-Donu and AEGEE-Voronezh!

NWM Delft: Knowledge Shared is Knowledge Squared
20.11.2015 - 23.11.2015
Delft, Netherlands
This autumn NWM will be in Delft. Amongst other things, these will be the workshops: - Introducing EUth - Strategic Planning (CD will coordinate the session, with input from interested NetCom and ACT as they proposed covering similar topics) - Open Space Technology - Sharing Best Practices

NWM Sofia: Sofisfaction!
26.11.2015 - 29.11.2015
Sofia, Bulgaria
Do you hear the beats? Do you feel the rhythm? If not, come closer.. come to Sofia. This autumn AEGEE antennae will meet in Sofia and will shape the lines of collaboration, new methods of working and new channels of connection. Don't miss it, just APPLY! Get Sofisfied ;)

NWM Kraków - Awaken The Dragon!
26.11.2015 - 29.11.2015
Kraków, Poland
This autumn you will have an one in a lifetime opportunity to meet a genuine dragon! All you need to do is wake him up… This autumn you are invited to a place well known from its extraordinary legends as it is not going to be just an ordinary NWM!

NYE IN AUSTRALIA – AEGEE GOES DOWNUNDER!!
24.12.2015 - 03.01.2016
Australia (Sydney, Canberra, GOR and Melbourne)
You'll visit Sydney, Canberra and Melbourne, drive on the Great Ocean Road, hike in the Natural Parks, go to the beach and last but not least get to know the Aboriginal culture. Sounds amazing, doen't it?? :)..Let's celebrate NYE in Australia!!!!!!!!

NYE@Porto: The First Dive of the Year
29.12.2015 - 02.01.2016
Porto, Portugal
Travel to sunny Porto to discover this amazing city and have a good time while celebrating the new year! Let the first day of the year be spent at the beach, in or outside the water (depending on your bravery!!)


Všetky AEGEE eventy môžeš nájsť na intranete AEGEE-Europe a Members portáli.
Board AEGEE-Bratislava


President: Lucia Gavulová


Vice-president & Secretary: Betty Szabóová


Treasurer & FR Responsible: Miška Kliská


PR & HR responsible: Dalibor Dedáček
 Kontakt:
info@aegee-bratislava.sk

Copyright © 2015 AEGEE-Bratislava.
Email Marketing Powered by Mailchimp