Copy
  

UŽ LEN

DNI

milí AEGEEáci, ostávajú na prihlásenie na vysnívanú Letnú univerzitu. Deadline je presne 24.04.2015 o 00:00, ale konajte už teraz, lebo systém bude preťažený. Postup a info na prihlásenie nájdete v článku nižšie.

Niektorí z vás dostávajú aprílový newsletter prvýkrát - pravdepodobne sme sa stretli na Festivale kariéry v Starej Tržnici 18. - 19. marca, kde sme prezentovali našu neziskovú organizáciu a možnosti vycestovania na Letné univerzity a ďalšie zahraničné eventy. V našom newslettri nájdeš vždy kopec čerstvých informácií o chystaných akciách, ktoré by ťa mohli zaujímať a tiež autentické zážitky a dojmy z predošlých udalostí od zúčastnených členov.

Radi by sme ti dali do pozornosti email a aj našu FB stránku, kde získaš aktuálny prísun informácií:
FB:AEGEE BRATISLAVA
Pravidelne sa stretávame aj naživo - tento štvrtok (23.4.) bude venovaný ešte Letným univerzitám a nájdete nás ako vždy v Džamas pube od 19:00.

Váš tím AEGEE-Bratislava
Obsah

Posledná možnosť „skočiť“ na Letnú Univerzitu!

 
Stránka so 69 Letnými Univerzitami (resp. SU=Summer Universities) bola 2.3. odhalená a každý člen AEGEE má možnosť prihlásiť sa na 3 vybrané Letné Univerzity (systém vášu prihlášku potom na základe vyššej pravdepodobnosti prijatia pošle len na 1).
 
Zoznam Letných Univerzít nájdeš TU, ale POZOR! Už len do polnoci 24.4. kedy sa systém uzavrie, sa môžeš prihlásiť na tú svoju SU. Avšak určite neodporúčame nechať si prihlasovanie až na posledný deň, systém vtedy zvykne často padať a môže sa stať, že sa vaša prihláška nenahrá. Navyše, v piatok večer už budeme na Pezinskej Babe a nebudete teda mať na to čas :)
Pre uľahčenie výberu vám posielame tieto tipy:
  • Na tejto stránke nájdete štatistiky, koľko prihlášok bolo poslaných na tú-ktorú SU, takže logicky, vyššie šance máte tam, kde sa hlási menej ľudí (pokiaľ nepoznáte organizátorov).
  • Ak máte naozaj vysnívanú destináciu, neprihlasujte sa na ňu so svojimi kamarátmi, vaše šance sú vyššie, ak sa prihlasujete ako jediný z jednej antény.
  • Napíšte organizátorom, ak ich poznáte, a upozornite ich, že sa na ich SU chystáte :)
  • Napíšte výborný motivačný list - zábavný (nie dlhý) a taký, ktorý vystihuje vašu osobu a to, čo im ako človek môžete ponúknuť.
  • Vyberte si len 1 SU a tým pádom vás systém pošle priamo na ňu - vyššia šanca prijatia.
  • Priamy link na prihlásenie SU je TU.
Ak sa vám náhodou nepodarí byť úspešní, vôbec nič sa nedeje! Každý rok organizátori, ktorí nenaplnili počet účastníkov alebo ešte hľadajú dievčatá/chlapcov, prípadne niekoho z východnej Európy, otvárajú tzv. Open Calls, kde sa viete prihlásiť okamžite a kto prvý príde, ten prvý berie!

A nezabudnite, že počas Members weekendu na Pezinskej Babe 24.-26.4. sa budeme venovať aj SU - upravovať vaše motivačné listy k dokonalosti (ale nie ich písať za vás ;)), radiť vám čo si zbaliť a ako sa tam správať a hlavne, ako si SU čo najviac užiť, takže si tento termín určite zarezervujte a prihláste sa TU :)

Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti, príďte ešte na posledný meeting venovaný práve SUs - 23. 4. o 19:00 v Džamase na Hlbokej ceste 1.

Prihláste sa a zažite najlepšie leto svojho života! Ak sa stále neviete rozhodnúť kam, inšpirujte sa obrázkovou galériou miest nižšie. Náladu si vyvoďte aj zhliadnutím tohto videa :)

AEGEE už oslavuje 30 rokov!

Človek by ani neveril, že naša organizácia je už takýto dospelák a oslavuje už 30 rokov. (A)EGEE vzniklo v roku 1985 v Paríži za účelom vytvoriť priestor pre mladých Europánov diskutovať o európských záležitostiach. Neskôr táto aktivita motivovala aj ďalšie európske univerzitné mestá vytvoriť pobočku práve u nich a vďaka tomu má teraz AEGEE vyše 200 antén po celej Európe, čím sa stala najväčšou európskou mládežnickou inštitúciou.

Aj my v AEGEE-Bratislava si ctíme túto príležitosť byť súčasťou takejto siete (a navyše milujeme každý dôvod na oslavu), a práve pri tejto príležitosti organizujeme už 15. mája večeru v Buddha Brothers spojenú s panelovou diskusiou na tému Ako mládež ovplyvňuje formovanie EÚ a akú budúcnosť EÚ čaká (diskutovať spolu s vami budú Miroslav Hajnoš, Katarína Neveďalová a Norbert Kucharík). Po večeri sa samozrejme presunieme niekam na párty spolu s našimi medzinárodnými hosťami :)
Srdečne vás na túto večeru pozývame, cena za výborné jedlo a zábavu je len 10€.

Viac info a prihlášku nájdete TU.

Lucia

Naša Letná univerzita - How to SUrvive Slavic Sun


Bratislava, Maribor a Zadar
– čo majú tie mestá spoločné?
Odpoveď je jednoduchá – letnú univerzitu.
Okrem toho, že sú to všetko mestá v slovanských štátoch a majú v nich úžasné antény a skúsených organizátorov, rozhodli sa tento rok spolupracovať práve na spoločnej letnej univerzite a ukázať tak jej participantom v čom sú odlišní a v čom rovnakí.

Ako ste už asi pochopili naša Summer university bude rozdelená do troch častí. Začíname 8. Júla v Bratislave, kde strávime 4 noci, ďalšie 4 budú v Maribore a posledné 4 noci v Zadare pri mori. Počas týchto dní budú mať naši participanti možnosť absolvovať niekoľko kultúrnych workshopov, naučia sa napríklad variť, či tancovať, alebo písať Hlaholikou. Nesmieme samozrejme zabudnúť na neskutočne krásne vodopády na Plitviciach, ktoré takisto navštívime. Čakajú ich rôzne hry, spoznávanie miest a aj čas strávený na pláži. Úžasné párty a kultúrne večery sú samozrejmosťou :)

Na slovenskú časť už toho máme veľa pripraveného, avšak ešte stále je čo robiť. Oceníme každú pomoc a nápad. Ak máš chuť sa zapojiť a zažiť aj ty aké je to byť organizátorom letnej univerzity, príď na naše stretnutie do IT learning 25. 5. o 18:00.

Betty

AEGEE do plaviek! 👙


AEGEE nezzzpí, AEGEE športuje!


Stále na sebe pociťuješ koláčiky, cukríčky a iné lakocinky ešte z Veľkej noci? Je čas striasť sa toho, žiadna jarná únava!

Ponúkame ti zadarmo to, čo by si inde našiel/našla za drahé peniaze: 10-týždňový fitness program, vďaka ktorému sa dáš do formy, budeš sa cítiť zdravo a energicky a konečne si splníš sen o sexi zadočku a nekompromisných tehličkách ;)

Tréningy budú prebiehať hlavne vonku raz týždenne a koordinovať ich bude náš člen a učiteľ telesnej výchovy Mr. Erik Redli
💪. Tento týždeň sa stretávame na Members weekende na Pezinskej babe. Ďalšie termíny budú zverejnené.

Táto aktivita je vhodná aj pre nečlenov AEGEE-Bratislava, preto pokojne pozvite svojich známych.

Plán cvičenia, termíny a ďalšie informácie sa nachádzajú TU.

Pohybu Zdar! ✌


Dali

Spring Agora 2015 - AgorAsturias

31. marca až 5.apríla sa konala Spring Agora 2015, tzv. AgorAsturias v mestečku Gijón na severe Španielska. Z AEGEE-Bratislava sme boli dvaja účastníci, jeden delegát a jeden visitor.

Program Agory bol veľmi pestrý, konali sa voľby do Comité Directeur, Network Comission či voľby na prezidenta AEGEE-Europe. Prytánie týkajúce sa kritérií AEGEE antény, finančných správ, ale aj veľa zaujímavých workshopov o tom ako žiadať o grant cez ERASMUS+.

Večerný spoločenský program bol tiež veľmi pestrý, zahŕňal suit-up party, hawai party, glow party, Európsku noc, no asi najzaujímavejším večerom bola 30th anniversary party of AEGEE Europe so živou hudbou, tortou a veľkou oslavou. Celkovo bola Agora veľmi dobre zorganizovaná, bývalo sa na štadióne, všetky jedlá boli chutné, program zaujímavý, párty výborné, noci prebdené :)

Gijón je pekné prímorské mesto, a tak sme občas zašli na pláž, alebo do prístavu na nejaké tie morské plody a cider, ktorý je tradičným nápojom všade v Asturias. Veľa cideru. Pred Agorou sa konalo niekoľko pre-eventov a dokonca aj jeden post-event v mestečku Avilés, kde sa konal festival comida en la calle.

Agora bola nezabudnuteľná. No teraz sa idem vyspať...
(pozn.: Ak nevieš čo je Agora, klikni sem pre vysvetlenie)

Juraj Murcko

preAgora - Barcelona: Gaudí, La Rambla, Sagrada.... a oveľa viac!

Z niekoľkých antén organizujúcich pre-event pred Agorou som si vybrala práve AEGEE-Barcelona. Skvelá príležitosť spoznať druhé najväčšie mesto Španielska, ako aj po dlhom čase navštíviť kamarátov z poslednej letnej univerzity. Ubytovanie bolo zabezpečené v modernom hosteli blízko centra mesta, a tak každý pred Agorou ocenil najmä spanie na klasických posteliach.

Organizátori celkovo nesklamali a pripravili naozaj zaujímavý program. Počas troch dní sme stihli prejsť historickú ako aj modernú časť mesta, spoznať  španielsku pohostinnosť a bezprostrednosť. Celý event sa niesol vo filmovom duchu, a tak nesmela chýbať kostýmová hollywoodska party v klube otvorenom iba pre nás. Jednou z najlepších častí programu bola jednoznačne „bike tour“ posledný deň eventu, kedy sme mohli nasávať atmosféru mesta na kolesách.

A samozrejme nemôžem zabudnúť na španielsku, teda pardon katalánsku kuchyňu =)
Mali sme možnosť ochutnať pravú nefalšovanú apelu, typickú katalánsku večeru a nechýbal ani celodenný prísun sangrie.

Návštevu slnečnej Barcelony odporúčam všetkými desiatimi (10). Ja si z eventu zas raz odnášam množstvo zážitkov, pozitívnych spomienok a hlavne nových kamarátov z celej Európy.
Adiós!

Zuzana Baginová
 

Ako dopadol organizačný exchange k našej letnej univerzite

Členovia 3 antén (Bratislava, Maribor, Zadar) sa stretli v prvý jarný deň 20. marca v Maribore, aby naplánovali 100%-ný program na letnú univerzitu. Na všetkých dôležitých veciach sme sa rýchlo dohodli a sme pripravení.

Okrem organizačných záležitostí sme mali aj plno zábavy a parties, napr. Slavic night a tiež degustáciu vín v jednej z najstarších a najväčších vínnych pivničiek - Vinag (20 km2 pod mestom s vyše 5,5 miliónov litrov vína).

Tieto a ďalšie zaujímavé miesta radi navštívime  spolu s vami opäť v lete. Program je prispôsobený každému, je rôznorodý a posledné dni strávime pri mori. Čo viac si môžeme priať? Možno ešte krásne Plitvice a Korneti - čakajú len na nás!
Zatiaľ si pozrite naše nové promo video TU.
Miška

Zamestnanci môžu podať Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane

Teba to nič nestojí, no nám ako neziskovej organizácii to zásadne pomôže posúvať sa stále dopredu a ponúkať VIAC všetkým členom. Aj s tvojimi financiami môžeme poskytovať väčšie zľavy na eventy, organizovať zaujímavejšie a hodnotnejšie eventy, organizovať viac súťaží, poskytovať viac informačných materiálov.

Investuj svoje 2% do nás! Štát ťa za ne neodmení - my ti ponúkame priestor pre sebarealizáciu, možnosť vycestovať a spoznať množstvo zaujímavých ľuďí, či zúčastniť sa na rôznych workshopoch.

Údaje o prijímateľovi:

Názov:  Anténa AEGEE-Bratislava

Sídlo:  Staré Grunty 36, 84225, Bratislava

Právna forma: Občianske združenie

IČO:  30779961Ako darovať vaše dve percentá na činnosť AEGEE-Bratislava v štyroch krokoch?
  1. Stiahnite si formulár s predvyplnenými údajmi (alebo originál zo stránky TU)
  2. Doplňte svoje údaje
  3. Priložte Potvrdenie o zaplatení dane (ktoré dostanete vyplnené od zamestnávateľa).
  4. Formuláre vyplnené pre AEGEE-Bratislava zašlite na svoj daňový úrad poštou alebo osobne do 30.4.2015. (Ak ste fyzickou alebo právnickou osobou, posledný deň na podanie daňového priznania je 31.3.2015).

Ďakujeme.

Časová os udalostí do júla

Zhrnutie našich udalostí vo farebnom usporiadaní pre vás.
Po kliknutí sa otvorí v plnom rozlíšení.

Zdieľaj nás!

<<First Name>>, ak sa ti newsletter páči Like Newsletter 4/2015 on Facebook, môžeš nás zdieľať na sociálnych sieťach:

alebo ho celý PREPOSLAŤ kamarátovi/kamarátke ;-)

AEGEE-Bratislava Newsletter
Vol. 4/2013

Budúce eventy

23.4.2015
AEGEE infomeeting k Letným Univerzitám, Džamas od 19:00

(posledné stretko pred deadlinom)

24. - 26.4.2015
Members weekend, Pezinská Baba

30.4.2015

Social meeting, Džamas od 19:00

30.4. - 3.5.2015
Network Meeting Brno - FRaise Your Spirits!

14.5.2015
Social meeting, Džamas od 19:00

15.5.2015
AEGEE-Bratislava oslavuje 30 rokov od založenia AEGEE

Všetky naše aktivity môžeš nájsť v našom Google kalendári.
Eventy AEGEE-Europe
>> Apply << till 01.05.2015
>> Apply << till 24.04.2015
>> Apply << till 23.04.2015

12.06.2015 - 15.06.2015
NWM Eindhoven: City of Light(bulbs)
>> Apply << till 07.05.2015
 
13.06.2015 - 18.06.2015
C'mon Pisa, light my fire... for Luminara
>> Apply << till 26.04.2015

31.08.2015 - 06.09.2015
Spirit of AEGEE | 30 years on
>> Apply << till 22.05.2015

Všetky AEGEE eventy môžeš nájsť na intranete AEGEE-Europe.
Board AEGEE-Bratislava


President: Lucia Gavulová


Vice-president & Secretary: Betty Szabóová


Treasurer & FR Responsible: Miška Kliská


PR & HR responsible: Dalibor Dedáček
 Kontakt:
info@aegee-bratislava.sk

Copyright © 2015 AEGEE-Bratislava.
Email Marketing Powered by Mailchimp