Copy
  

Ahoj!

Máš občas pocit, že sa točíš v tých istých kruhoch ľudí a potreboval/a by si nový impulz? Konečne sú tu Letné univerzity! Vyber si, kam by si chcel/a ísť a zaži leto tak, ako málokto.

Buď zvedavý/á a spoznaj nových ľudí. V živej sociálnej sieti ako AEGEE nie je nič jednoduchšie.

Veď už v piatok odchádzame do Mariboru na exchange meeting, kde sa stretneme aj so Zadarom, aby sme našu spoločnú Letnú univerzitu doladili k dokonalosti.

Ešte predtým však bude pravidelný social meeting 19.3.2015 v Džamas kaviarni od 19:00.

A dnes aj zajtra (18. - 19.3.) budeme mať stánok na NDK  v Starej Tržnici, kde môžeš aj ty prísť pomôcť propagovať AEGEE a Letné univerzity :)
Obsah

Letné Univerzity sú tu!

Konečne je to tu! Stránka so 69 Letnými Univerzitami bola 2.3. odhalená a každý člen AEGEE má možnosť prihlásiť sa na 3 vybrané Letné Univerzity (systém vašu prihlášku potom na základe vyššej pravdepodobnosti prijatia pošle len na 1).
 
Zoznam Letných Univerzít nájdeš TU a až do 24.4. kedy sa systém uzavrie, sa môžeš hrať so svojim motivačným listom a vyberať tú najlepšiu SU. Avšak pozor, určite neodporúčame nechať si prihlasovanie sa až na posledný deň, systém vtedy zvykne často padať a môže sa stať, že sa vaša prihláška nenahrá.
Pre uľahčenie výberu vám posielame tieto typy:
 • Na tejto stránke nájdete štatistiky, koľko prihlášok bolo poslaných na tú-ktorú SU, takže logicky, vyššie šance máte tam, kde sa hlási menej ľudí (pokiaľ nepoznáte organizátorov).
 • Ak máte naozaj vysnívanú destináciu, neprihlasujte sa na ňu so svojimi kamarátmi, vaše šance sú vyššie, ak sa prihlasujete ako jediný z jednej antény.
 • Napíšte organizátorom, ak ich poznáte, a upozornite ich, že sa na ich SU chystáte :)
 • Napíšte výborný motivačný list - zábavný, nie dlhý a taký, ktorý vystihuje vašu osobu a to, čo im ako človek môžete ponúknuť.
 • Vyberte si len 1 SU a tým pádom vás systém pošle priamo na ňu - vyššia šanca prijatia.

Ak sa vám náhodou nepodarí byť úspešní, vôbec nič sa nedeje! Každý rok organizátori, ktorí nenaplnili počet účastníkov alebo ešte hľadajú dievčatá/chlapcov, prípadne niekoho z východnej Európy, otvárajú tzv. Open Calls, kde sa viete prihlásiť okamžite a kto prvý príde, ten prvý berie!

A nezabudnite, že počas Members weekendu na Pezinskej Babe 24.-26.4. sa budeme venovať aj SU - upravovať vaše motivačné listy k dokonalosti, radiť vám čo si zbaliť a ako sa tam správať a hlavne, ako si SU čo najviac užiť, takže si tento termín určite zarezervujte a prihláste sa TU :)

Ak máte akékoľvek otázky alebo pochybnosti, príďte na jeden z meetingov venovaných práve SUs - 9., 16. a 23. 4. o 19:00 v Džamase na Hlbokej ceste 1.

Prihláste sa a zažite najlepšie leto svojho života! Ak sa neviete rozhodnúť kam, možno vás inšpiruje obrázková galéria nižšie. Náladu si vyvoďte aj zhliadnutím tohto videa :)

Members weekend 2015

Víkend plný informácií, zážitkov, workshopov a zábavy. Aj takto by sme mohli pomenovať Members weekend, ktorý pre našich nových členov organizujeme už 24. – 26. apríla na Pezinskej Babe. Ide o víkend venovaný primárne privítaniu nových členov do našej veľkej AEGEE rodiny. Počas týchto dvoch dní je pre všetkých prichystaný bohatý program v podobe workshopov a rôznych hier.

Je to časť roka, kedy sa končí prihlasovanie na Letné univerzity a preto by sa na Members weekende mal zúčastniť každý nováčik, ktorý sa na nejakú chystá. Ide totiž o povinné stretnutie, na ktorom sa noví členovia oboznámia s tým, čo je to AEGEE a čo ich na Summer University môže čakať.

Náš víkend však nebude iba pracovný a vysvetľovací, prichystali sme pre našich členov aj kopu zábavy a zaujimavé workshopy a tréningy zamerané na osobnostný rozvoj:
 • public speaking,
 • presentation skills,
 • argumentácia,
 • event management
Nebude chýbať samozrejme večerná European night a opekačka.

Príchod predpokladáme v piatok v podvečerných hodinách a odchod v nedeľu doobeda.
Prihlás sa na tomto linku: https://docs.google.com/forms/d/1bhGPO1sffRoBF2tNPcIuCCp7BlRDFhPm52FMZAPK3EI/viewform?c=0&w=1

Fee je pre každého člena 30€ a z toho 10€ hradí AEGEE-Bratislava. Vo fee je zahrnutý komplet program, ubytovanie na dve noci a strava počas celého eventu.

Organizačný meeting v Maribore

Už tento víkend sa AEGEE-Bratislava stretne s organizátormi z Mariboru a Zadaru na koordinačnom meetingu k letnej univerzite, ktorú práve s týmito dvoma úžasnými anténami organizuje. Tentokrát sa bude rohodovať najma o PR našej letnej, o logu a promovideu. Naše zážitky a výsledky ti určite prinesieme v ďalšom newsletteri.

 

Miláno, bejby!

V hojnom počte sa nám po dlhšom čase podarilo zorganizovať návštevu druhého najväčšieho mesta v Taliansku, Milána. AEGEE-Miláno nám nielen poskytlo ubytovanie v ich apartmánoch, ale pripravili nám aj nezabudnuteľný program. Prvý večer sme začali tzv. „Aperitívom“, čo predstavuje all you can eat spolu s kokteilom, spoznali sme sa počas name games a neskôr sme navštívili najväčšiu párty v Miláne - Alkatraz, diskotéku vytvorenú priamo na štadióne.

V sobotu, po typickom rannom espresse :-) sme sa stretli pri krásnom Milánskom Dóme, odkiaľ sme pokračovali v prehliadke mesta. Na svoje si prišli aj nováčikovia na workshope o behu antén AEGEE, ktorý bol zorganizovaný pre jednu z najnovších antén, AEGEE-Bologna.

I keď sa čas vrátiť nedá a ty si zmeškal túto jedinečnú príležitosť, neváhaj a zaži s nami najbližší event!

Miška

Povedz všetko čo chceš a z NIE sprav ÁNO

4. marca sa v ImpactHube konal zaujímavý workshop, ktorý bol zameraný na prezentačné, predajné a vyjednávacie techniky.

Kurz viedol skúsený kouč Peter Ulčin, riaditeľ londýnskej firmy Executive & BusinessConsulting. Bol určený najmä mladým ľuďom, ktorí sa chcú a potrebujú predať, vedieť odprezentovať svoje nápady a dosiahnuť tak rešpekt a uznanie vo svojom – predovšetkým pracovnom – okolí. Ako zástupca AEEGE-Bratislava sa na tomto kurze zúčastnil Dali a tu je jeho zhrnutie:

"Hoci už mám určité skúsenosti z vlaňajšej Letnej univerzity (ktorá bola zameraná na osobnostný rozvoj), tento kurz mi dal ucelenú predstavu o komunikácii. Komunikujeme stále, aj keď práve nič nehovoríme. A to od prvotného dojmu človeka pri stretnutí, až po jeho odchádzajúcu chôdzu. Spomeniem, že tam boli techniky ako "vstúpiť" do rozhovoru tak, aby nevznikali tzv. slepé miesta. Čiže sme identifikovali hlavné funkcie efektívnej komunikácie a jej prekážky. Ďalej sme si rozobrali témy ako napr. asertivita, small talk, spôsoby kladenia otázok, negociačné taktiky, víťazné ťahy pred prezentáciou, komplet reč tela, zvládnutie stresu a iné. Taktiež sme si ukázali chyby pri komunikácii a prezentácii.

Výstupom kurzu je brožúrka, v ktorej sú zhrnuté všetky preberané témy a techniky. Je to ako návod pre uvedenie teórie do praxe, keďže jeden workshop z vás perfektného spíkra alebo "predajcu pier" hneď neurobí :) Všetko závisí na vašej schopnosti a vôli zdokonaľovať sa.

Na záver, atmosféra v skupine (cca 15 ľudí) bola príjemná a živá. A ani po štyroch hodinách som nemal pocit nudy. Prišli tam zaujímaví ľudia, ktorých by som ešte rád stretol."

Dali

Výlet v Krakowe alebo RTC v Investovaní a Startupoch

(RTC = Regional Training Course)

Na začiatku marca som sa zúčastnil workshopov o podnikaní a investovaní pre začínajúcich podnikateľov v Krakowe. Samozrejme je to téma môjmu srdcu blízka, preto som sa rozhodol, že do toho pôjdem. Bola to pre mňa zároveň výzva, keďže som v AEGEE-Bratislava len pár dní.

Prvé dojmy boli zmiešané avšak po pár chvíľach som nadobudol pocit, že byť v Krakowe je jednoducho úžasné. Tento pocit mi umocnili skvelí ľudia a výborná organizácia projektu. Každý deň prebiehali interaktívne diskusie a workshopy s ľudmi, ktorí si toho v biznise odskákali veľa,  ale aj so začínajúcimi podnikateľmi, ktorí nám priblížili problematiku začínajúceho podnikateľa.

Každý workshop bol výnimočný - či už sme sa učili brandovať svoju značku alebo rozmýšľať kreatívne - vždy to bola lekcia, ktorá je na nezaplatenie. Workshopy boli doplnené networkingom s konkrétnym podnikateľom. Vizitiek bolo rozdaných naozaj veľa a chvíľ, kedy som sa nudil málo. Môžem zhodnotiť, že pre moju osobnosť to bol prínos.

Po celodennom nasávaní informácií sme si samozrejme dopriali aj trochu piva či kvalitnej poľskej vodky (možno občas trochu viac). Taktiež mi nedá nespomenúť poľský národný tanec Krakoviak, tancovaný na European night - mám pocit, že som si ešte lepšie nezatancoval. Pre zhrnutie bolo skvele a zažil som veľa neopakovateľných chvíľ.

Ján Šalát

Ešte stále máte možnosť rozhodnúť aj o vašich 2%

Teba to nič nestojí, no nám ako neziskovej organizácii to zásadne pomôže posúvať sa stále dopredu a ponúkať VIAC všetkým členom. Aj s tvojimi financiami môžeme poskytovať väčšie zľavy na eventy, organizovať zaujímavejšie a hodnotnejšie eventy, organizovať viac súťaží, poskytovať viac informačných materiálov.

Investuj svoje 2% do nás! Štát ťa za ne neodmení - my ti ponúkame priestor pre sebarealizáciu, možnosť vycestovať a spoznať množstvo zaujímavých ľuďí, či zúčastniť sa na rôznych workshopoch.
 

Údaje o prijímateľovi:

Názov:  Anténa AEGEE-Bratislava

Sídlo:  Staré Grunty 36, 84225, Bratislava

Právna forma: Občianske združenie

IČO:  30779961Ako darovať vaše dve percentá na činnosť AEGEE-Bratislava v štyroch krokoch?
 1. Stiahnite si formulár s predvyplnenými údajmi (alebo originál zo stránky TU)
 2. Doplňte svoje údaje
 3. Priložte Potvrdenie o zaplatení dane (ktoré dostanete vyplnené od zamestnávateľa).
 4. Formuláre vyplnené pre AEGEE-Bratislava zašlite na svoj daňový úrad poštou alebo osobne do 30.4.2015. (Ak ste fyzickou alebo právnickou osobou, posledný deň na podanie daňového priznania je 31.3.2015).

Ďakujeme.

Časová os udalostí

Na záver ešte štandardne náš šikovný prehľad udalostí. Po kliknutí sa otvorí v plnom rozlíšení.

AEGEE-Bratislava Newsletter
Vol. 3/2013

Budúce eventy

19.3.2015
Social meeting, Džamas od 19:00

2.4.2015
Social meeting, Džamas od 19:00

9.4.2015
Info SU meeting, Džamas od 19:00

16.4.2015
Info SU meeting, Džamas od 19:00

23.4.2015
Info SU meeting, Džamas od 19:00

24. - 26.4. 2015
Members weekend, Pezinská Baba


Všetky naše aktivity môžeš nájsť v našom Google kalendári.
Eventy AEGEE-Europe
Do you find Fundraising important, but pretty hard? Do you care about good outer presentation of your antenna and wanna know more about how to do an excellent PR?
Let´s meet, discuss and improve all those skills!

< Pozrieť event na FB >

13.06.2015 - 18.06.2015
C'mon Pisa, light my fire... for Luminara


Všetky AEGEE eventy môžeš nájsť na intranete AEGEE-Europe.
Board AEGEE-Bratislava


President: Lucia Gavulová


Vice-president & Secretary: Betty Szabóová


Treasurer & FR Responsible: Miška Kliská


PR & HR responsible: Dalibor Dedáček
 Kontakt:
info@aegee-bratislava.sk

Copyright © 2015 AEGEE-Bratislava.
Email Marketing Powered by Mailchimp