Copy
  
Milí členovia,

a fanúšikovia AEGEE-Bratislava, leto máme predo dvermi, tak ako aj letné univerzity, vrátane tej našej.  V júnovom newslettri nájdete všetko podstatné čo sa pred letom ešte udeje, potom budeme trochu na "uhorkách" :)
 
Príjemné čítanie!
 
Váš tím AEGEE-Bratislava
 
FB:AEGEE BRATISLAVA
Obsah

Posledný social meeting pred letom? :-o


Vo štvrtok 25.6. bude oficiálne posledné social stretko pred začiatkom leta a okrem toho, že sa tradične zídeme v Džamase o 19:00, ďalej budeme pokračovať do zákutí bratislavských pubov, ktoré sme pripravili pre našich budúcich partycipantov ako Creepy Pubcrawl program !!

Prejdeme si dohodnuté puby a zábavné úlohy, ktoré budú musieť splniť a jednotlivé výkony odmeriame a obodujeme. Zoznam pubov a úlohy budú zverejnené v evente na facebooku. Príďte si to vyskúšať a pozvite aj svojich kamošov, aby nás bolo viac a mohli sme vytvoriť skupiny a reálne si zasúťažiť.

No a čo bude v lete? Dozvieš sa vo štvrtok ;-)

Dali

AEGEE do plaviek! až na Spartan Race 👙


Pravidelne sme sa stretávali v utorky aj soboty a cvičili sme pre radosť, no niektorí to zobrali aj ako prípravu. Túto sobotu (20.6) ideme totiž reprezentovať AEGEE-Bratislava na prekážkovú štafetu Spartan Race do Nitry. Držte nám palce!


Do začiatku našej letnej univerzity vychádzajú ešte 3 tréningy - 23.6., 27.6. a 4.7., pridajte sa. Cvičíme vonku a koordinuje ich náš člen a učiteľ telesnej výchovy Erik Redli 💪

Táto aktivita je vhodná aj pre nečlenov AEGEE-Bratislava, preto pokojne pozvite svojich známych.

Najbližšie sa stretávame v utorok 23.6.

Plán cvičenia, ďalšie termíny a informácie sa nachádzajú TU.

Pohybu Zdar! ✌


Dali

Pikniko-opekačka v Líščom údolí

 
Celý týždeň pieklo a opekalo, tak ako sa na júnové počasie patrí. Tento grilovací týždeň sme teda tematicky rozhodli zakončiť našou prvou tohtoročnou AEGEE grilovačkou.
Nazbieral sa nás pekný počet a spoločne sme sedeli takmer do desiatej večer. Prečkali sme aj slabý dáždnik, zahrali si volejbal, bedminton a porozprávali o tom, čo je nové v AEGEE-Bratislava. Koláčikov, špekáčikov, šalátikov a iných dobrôt bolo dosť a isto každý odišiel so spokojnými chuťovými bunkami :)

Ak máte chuť nás vidieť opäť - tešíme sa na vás na našom ďalšom a zároveň poslednom social meetingu pred letom 25. 6. o 19,00 v Džamase.Betty

Happy postcrossing

Okrem klasických eventov si AEGEE členovia vymysleli aj iný spôsob ako predstaviť ostatným krásu svojho mesta bez toho aby doňho zavítali. Kultúrna pracovná skupina reprezentujúca AEGEE-Europe nám predstavila tzv. postcrossing, čo znamená vymieňanie si pohľadníc každého druhu.
Podmienkou zapojenia sa je vyplnenie dotazníka s adresou, ktorá bude slúžiť niekomu na zaslanie pohľadnice práve tebe domov. Obdržíš na mail adresu AEGEE člena, ktorý síce býva ďaleko od teba, ale rád sa dozvie niečo o tvojej krajine či tvojom meste práve prečítaním tvojej pohľadnice. Tento spôsob využila aj anténa vo Varšave na Vianoce, kedy si členovia navzájom posielali vianočné pozdravy. Tentokrát to boli pohľadnice opisujúce naše mestá. Vyber si pohľadnicu, ktorá čo najlepšie ukazuje krásu tvojej krajiny, napíš o nej niečo zaujímavé, alebo vytvor vlastnú pohľadnicu, ktorá ju bude v čo najlepšom svetle reprezentovať. Neváhaj a zapoj sa do najbližšieho "postcrossingu" aj ty a sprav niekomu radosť peknou pohľadnicou!

 

 
Tento krát som zapojila aj svoju kreativitu a spolu sme vymysleli túto pohľadnicu reprezentujúcu najväčšie "higlighty" Slovenska, cez ktorú sa Mark dozvie niečo viac keď pospája písmenká s číslami obrázkov :)
Ďalšie pohľadnice nájdeš na evente
TU.
Ak nebudeš vedieť ako sa zapojiť, alebo by si sa zapojiť nabudúce chcel/a, napíš mi a ja si na teba spomeniem akonáhle bude organizovaný ten ďalší postcrossing:)

 
Miška

Už máme 30 rokov!
 

15. mája sme v priestoroch príjemného Buddha Brothers oslávili už 30 rokov AEGEE-Europe a vy ste pri tom nechýbali!

Oslavu sme odpálili zaujímavou diskusiou na tému, ktorá je pre nás, členov AEGEE dosť aktuálna - Ako mládež formuje budúcnosť Európy a aká budúcnosť nás čaká: Diskutujúcimi boli Miro Hajnoš, Noro Kucharík a Maroš Korman a svojou troškou prispela aj Katka Neveďalová. Okrem toho sa k nám pripojil aj jeden zablúdený angličan a pobavil nás svojou "triezvosťou" a vystrájaním.

Po celkom vášnivej debatke sme si vychutnali večeru a výbornú tortu od našej Betty a 30. výročie oslávili decentným prípitkom ale i veselou zábavou na neďalekej Plťke :)
AEGEE teda želáme všetko najlepšie a ešte minimálne raz toľko rokov, aby aj naše deti mohli byť súčasťou tohto skvelého mládežníckého života plného spoznávania, zábavy a učenia sa :)

Viac foto TU.

Lucia

Dôležité linky pre každého člena AEGEE

Viete, že existuje Members portal? Viete, že sa môžete prihlásiť do AEGEE mailing listov, ktoré vás budú informovať o všetkých naozaj užitočných novinkách z diania AEGEE? Ak nie, tak čítajte!

Members portal je relatívne novo vzniknutá stránka s množstvom informáciíí pre nových, starších i aktívnych členov. Nájdete tam sekciu o histórii, štruktúre a fungovaní AEGEE. Dozviete sa veľa informácii o projektoch, pracovných skupinách, Comité Directuer a môžete aj zdielať svoj názor na rozličné témy na fóre, ktoré vzniklo práve za účelom diskusie, či už o interných AEGEE témach alebo o verejnom dianí v Európe.

Mailing listy sú zoznamy e-mailových adries ľudí, ktorí sa do nich zapísali TU.
 
  • s listom AEGEE-EVENT-L vám už neujde žiadny medzinárodny event
  • cez AEGEENEWS-L sa môžete prihlásiť na odber newsletteru AEGEE-Europe
  • cez ANNOUNCE-L sa dozviete všetky otvorené miesta do európskych štruktúr
Tak už viete, kde pátrať po potrebných info, tak vezmite do rúk mobily a šup šup čítať :)

Lucia

Sponzori našej Letnej Univerzity

V závere tohto newslettera by sme sa radi poďakovali našim sponzorom, ktorý podporujú našu letnú univerzitu. Začína už 8. júla.
Ďakujeme!
 

Časová os plánovaných udalostí do júla

Zhrnutie zostávajúcich udalostí do leta vo farebnom usporiadaní pre vás.
Po kliknutí sa otvorí v plnom rozlíšení.

Zdieľaj!

<<First Name>>, ak sa ti newsletter páči, daj nám Like Newsletter 6/2015 on Facebook alebo nás môžeš zdieľať na sociálnych sieťach:

prípadne ho aj celý PREPOSLAŤ kamarátovi/kamarátke ;-)

AEGEE-Bratislava Newsletter
Vol. 6/2015

Budúce eventy
Eventy AEGEE-Europe
7.7.2015 - 13.7.2015
EXITing Adventure!
>> Apply << till 26.06.2015

2.8.2015 -  13.8.2015
Taste SICILY like a mother tongue (S)ummer (E)vent Vol. II
>> Apply << till 24.06.2015

5.8.2015 - 10.8.2015
Be Apulian: SMACK The Best Italian Summer
>> Apply << till 08.07.2015

Všetky AEGEE eventy môžeš nájsť na intranete AEGEE-Europe a Members portáli.
Board AEGEE-Bratislava


President: Lucia Gavulová


Vice-president & Secretary: Betty Szabóová


Treasurer & FR Responsible: Miška Kliská


PR & HR responsible: Dalibor Dedáček
 Kontakt:
info@aegee-bratislava.sk

Copyright © 2015 AEGEE-Bratislava.
Email Marketing Powered by Mailchimp