Copy
  
Ahojte!

Milí členovia a fanúšikovia AEGEE-Bratislava, prinášame vám ďalší májový newsletter, v ktorom nájdete tieto témy:
Príjemné čítanie!
 
Váš tím AEGEE-Bratislava
 
FB:AEGEE BRATISLAVA
Obsah

Open Calls

Mnohých z vás vybrali na vysnívané letné univerzity - v mene AEGEE-Bratislava gratulujeme a prajeme najlepšie leto ;-)
Vy ostatní, ktorých nevybrali však vôbec nezúfajte a rýchlo sa prihláste na tzv. "open calls". Letné univerzity, ktoré nenaplnili kapacity alebo dostatočný počet vhodných kandidátov, vyhlásia možnosť dodatočne sa prihlásiť. Prečo rýchlo? Pri open calls všeobecne platí - kto prv príde, ten ide. Výzvy priebežne vznikajú a zanikajú (v čase uzávierky 22 open calls). Ich aktuálny zoznam nájdete na:
http://www.projects.aegee.org/suct/su2015/application.php
 
Aj keď platí pravidlo prvého, nepodceňte obsahovú stránku motivačného listu, či šibalských otázok. Uvedomte si, že na druhej strane sedia podobní mladí ľudia ako sme my. S formálnosťou to teda nepreháňajte a snažte sa odlíšiť nápaditosťou a originalitou. Okrem textu môžete niečo nakresliť, zložiť pesničku či básničku, poslať videovizitku alebo vtipný obrázok. Pre inšpiráciu si pozrite Most Creative SU Applications, stojí za pozretie!

Na druhej strane, ak by to znovu nevyšlo, tak vyskúšajte ďalší open call - nie je stanovený žiadny limit pre opätovné prihlasovanie :-)Dali

Dôležité linky pre každého člena AEGEE

Viete, že existuje Members portal? Viete, že sa môžete prihlásiť do AEGEE mailing listov, ktoré vás budú informovať o všetkých naozaj užitočných novinkách z diania AEGEE? Ak nie, tak čítajte!

Members portal je relatívne novo vzniknutá stránka s množstvom informáciíí pre nových, starších i aktívnych členov. Nájdete tam sekciu o histórii, štruktúre a fungovaní AEGEE. Dozviete sa veľa informácii o projektoch, pracovných skupinách, Comité Directuer a môžete aj zdielať svoj názor na rozličné témy na fóre, ktoré vzniklo práve za účelom diskusie, či už o interných AEGEE témach alebo o verejnom dianí v Európe.

Mailing listy sú zoznamy e-mailových adries ľudí, ktorí sa do nich zapísali TU.
 
  • s listom AEGEE-EVENT-L vám už neujde žiadny medzinárodny event
  • cez AEGEENEWS-L sa môžete prihlásiť na odber newsletteru AEGEE-Europe
  • cez ANNOUNCE-L sa dozviete všetky otvorené miesta do európskych štruktúr
Tak už viete, kde pátrať po potrebných info, tak vezmite do rúk mobily a šup šup čítať :)

Lucia

AEGEE do plaviek! 👙


Pokrašujeme... AEGEE nezzzpí, AEGEE športuje!


17.4.2015 sme sa stretli prvýkrát kvôli cvičeniu a hoci nás vtedy zradilo počasie, nezradili sme sami seba a vymysleli alternatívny program - bedminton (zničili sme pri tom 3 rakety :-) Odvtedy sme sa viackrát stretli a dnes cvičíme na pravidelnej báze. Pridajte sa tiež! UTORKY a SOBOTY od 17:30 do cca 19:00.

O čo vlastne ide? Ponúkame ti možnosť cvičiť s nami, vďaka čomu sa dáš do formy, budeš sa cítiť zdravo a energicky a konečne si naštartuješ tehličkový sen! Áno, pretože sa jedná o cviky zamerané na brucho, ale aj zadok, nohy, chrbát a vlastne celé telo. Sú to cviky ako napr. plank, muscle up, rôzne druhy kľukov, skracovačiek, výpadov, drepov, Jumping Jack, Mountain Climber, angličáky... známe z crossfitu.

Tréningy prebiehajú vonku a koordinuje ich náš člen a učiteľ telesnej výchovy Erik Redli
💪

Táto aktivita je vhodná aj pre nečlenov AEGEE-Bratislava, preto pokojne pozvite svojich známych.

Najbližšie sa stretávame v utorok 19.5. pri Kuchajde - vstupná brána od zastávky Zátišie.

Plán cvičenia, ďalšie termíny a informácie sa nachádzajú TU.

Pohybu Zdar! ✌


Dali

Social meeting alebo SU meeting?


Ešte stále si tam nebol? A váhaš či áno, alebo nie? Odpoveď je jasná, samozrejme!
Každý druhý štvrtok podvečer sa AEGEE-Bratislava stretáva so svojimi bombovými členmi v Džamase pri SAVke. Tento malý útulný podnik slúži práve na stretnutia členov - aktívnych, či menej aktívnych alebo aj nečlenov, ktorí sa radi dozvedia čo je nové, aké budú najbližšie lokálne a zahraničné eventy na ktorých sa môžu zúčastniť a okrem toho aj historky a gossip z eventov, ktoré sa v poslednom čase uskutočnili.

Čas sa kráti a veľa z vás sa už chystá na letnú univerzitu, čo bude jedna z hlavných tém. Nevieš, čo si zbaliť, ako to bude celé prebiehať, ako si nájsť najlacnejšiu letenku a ako sa na ňu čo najlepšie pripraviť? Pravidelné stretnutie sa najbližšie uskutoční vo štvrtok 28.5.2015 a my ťa na ňom radi uvidíme.

V prípade, že by si sa chcel/a aktívne zapojiť do organizácie našej letnej univerzity, neváhaj a príď na každo-mesačné organizačné stretko do IT Learningu, ktoré sa bude konať už v pondelok 25.5.2015 a pre viac info navštív našu stránku organizátorov, na ktorej je spread sheet a nahlás nám, na koľko organizovania sa cítiš. Pokiaľ by si sa chcel len zúčastniť, taktiež máš tú možnosť! No nie je to super? :)

Miška

Members weekend 2015
 

Tým, ktorí sa nezúčastnili to poviem narovinu...škoda, že ste neboli.  Posledný aprílový víkend sa totiž niesol pre AEGEE-Bratislava v znamení workshopov a školení. O tom, že boli plnohodnotné niet pochýb. Úvodnú prezentáciu o AEGEE, vystriedala prezentácia o tom, čo sú Letné univerzity, ako sa na nich zbaliť a ako byť najlepším participantom. K tomu sme doplnili 2-hodinový workshop o tom Ako uspieť na pracovnom pohoRore a uvoľnili sme sa pri ice-breaking hrách a skúsili sme upliesť veľkonočný korbáč :-) V hanbe nezostali ani vaše motivačné listy, na ktoré sme sa spolu pozreli v nedeľu doobeda a doupravovali všetko tak, aby boli TOP.

A kde je práca, tam je aj zábava a preto sme si spravili v piatok večer jednu poriadnu slovenskú špekáčkovo-klobásovú opekačku pri ohni. No, a aby sme pomer Slovensko-Európa vyrovnali, v sobotu večer sme si spravili European Night a ukázali tak našim nováčikom, čo ich na SU čaká a ako pekne reprezentovať našu rodnú hrudu v zahraničí :-)

Celý Members weekend sa niesol v znamení dobrej nálady a týmto by sme chceli poďakovať všetkým, ktorí prednášali a samozrejme aj tým ktorí sa zúčastnili. Ja sa rozhodne už teším na ďalší..a vy?

PS: Niektoré z prezentácií môžete nájsť TU.

Viac foto...

Betty

NWM Brno: FRaise your Spirits!

NWM - teda Network Meeting bol určený pre tých členov, ktorí majú motiváciu byť aktívnejší a dozvedieť sa viac o AEGEE.
Event sa uskutočnil 30. apríla až 3. mája v krásnom meste Brno, kde sme mali silné zastúpenie 5 členov. Po príchode sa nás ujal organizačný tím AEGEE-Brno a rozložili sme sa v telocvični (z mojej skúsenosti doteraz najkrajšej). Po chutnej večeri, spolu s ďalšími participantmi prevažne z AEGEE-Budapest, -Pécs, -Aachen, -Utrecht, či -Kyiv sme si zahrali zoznamovacie ice-breaking hry a pripravovali sme sa na prvú párty.

Piatok začal workshopovo a s vypracovanou SWOT (Strengths, Weaknesess, Opportunities, Threats) analýzou sme si vymieňali best practices. Poobede sme pokračovali na témy Fundraising, PR a Communication. Medzi workshopmi bolo dostatok coffee breakov a večer sme sa opäť uvoľnili na párty.

Ďalší deň sme pokračovali pokročilými workshopmi o Fundraisingu a súťažnou formou sme sa vzdelávali o AEGEE pomocou Members portálu, ktorý vrelo odporúčam navštíviť. Výhrou bolo pivo Starobrno a veruže sme túto trofej aj získali (vďaka Lucia ;-)

Ak by ste mali nápady na uskutočnenie celoeurópskych projektov, pracovných skupín alebo rôznych eventov pod hlavičkou AEGEE, dvere máte otvorené, avšak je potrebné dodržať určitý postup, ktorý nájdete na stránkach Members portálu:
  • ACT (Action Agenda Coordination Committee)
  • a EQAC (Events Quality Assurance Committee)
Nasledovala Open Space debata s dodatkovými otázkami a po nej nás čakala ešte báječná Europen Night v priestoroch opustenej želeničnej budovy s epickým výhľadom na brnenskú katedrálu. A to bolo treba vidieť a zažiť! Český a slovenský stôl sa prehýbali jedlom a pitím. Boli aj bramboráky aj halušky. Niektorí odvážlivci súťažili v pití v stojke. Atmosféra bola vynikajúca, umocnená blízkosťou železníc a vlakov v areáli len pre nás.

Dali

Night of 7 antennae AEGEE-Catania

30. výročie založenia AEGEE sme oslávili na slnečnej Sicílii, v históriou dýchajúcom, pod Etnou ležiacom mestečku Catania. Event začal pre nás - dve členky AEGEE-Bratislava, traffic light párty v piatkový večer. Zábava nekončila ani na druhý deň, keď sme prešli od vrcholkov zasneženej (stále aktívnej) impozantnej Etny po najnižšie položenú okruhliakovú pláž s priezračnou vodou. Deň sme úspešne zakončili European night, kde sa predstavili krajiny ako Macedónia, Ukrajina, Litva, Lotyšsko alebo dokonca Argentína a po ochutnávke rôznych jedál a alko nápojov sme to vytancovali na neon párty.

Samozrejme, tento event bol hlavne o vzniku AEGEE, a tak sme sobotňajší deň venovali prednáškam o AEGEE. Projektová manažérka Euro-BRICS Caroline Lubbers hovorila o jeho zakladateľovi Franckovi Biancheri, ktorý celoživotným úsilím pracoval na tom, aby sa myšlienka jednotnej Európy stala realitou a ukázal, že aj jednotlivec môže niečo zmeniť a Biancheri sa pričinil taktiež o to, že môžeme byť súčasťou AEGEE aj po 30 rokoch.

AEGEE Secretary General Antonija Parat mala prednášku o začiatkoch AEGEE, jeho vízii a súčasných aktivitách, projektoch a programoch. Neskôr sme pokračovali workshopom s diskusiami, čo pre nás znamená byť Európanom, občanom, členom AEGEE a highlightom bola video-konferencia s ďalšími 6 paralelnými eventami po celej Európe (Aachen, Bergamo, Catania, Eskişehir, Kyiv, Leiden a Sofia), kde sa hovorilo o ponímaní Európy, demokracii a histórii a význame AEGEE.

Tých pár dní bolo pre nás plných zážitkov, zábavy a spoznávania skvelých ľudí a 30.výročie AEGEE nám pripomenulo, že žijeme v otvorenej, demokratickej Európe a že to nie je samozrejmosťou, ale aktívne sa o to pričinili ľudia ako my, študenti a mladí ľudia, ktorých víziou bola slobodná Európa bez hraníc a je to vecou každého jedného z nás, aby tento trend pokračoval aj naďalej.

Všetko najlepšie AEGEE!

Lenka Briatková

 

Časová os plánovaných udalostí do júla

Zhrnutie našich budúcich udalostí vo farebnom usporiadaní pre vás.
Po kliknutí sa otvorí v plnom rozlíšení.

Zdieľaj!

<<First Name>>, ak sa ti newsletter páči, daj nám Like Newsletter 5/2015 on Facebook alebo nás môžeš zdieľať na sociálnych sieťach:

prípadne ho aj celý PREPOSLAŤ kamarátovi/kamarátke ;-)

AEGEE-Bratislava Newsletter
Vol. 5/2015

Budúce eventy

19.5., 23.5.2015
AEGEE do plaviek!

25.5.2015
Piaty meeting k našej SU

26.5., 30.5.2015
AEGEE do plaviek!

28.5.2015
Social meeting, Džamas od 19:00

2.6., 6.6., 9.6.2015
AEGEE do plaviek!


11.6.2015
Social meeting, Džamas od 19:00

13.6., 16.6.2015
AEGEE do plaviek!

14.6.2015
piknik-opekačka :-)

20.6.2015
AEGEE-Bratislava reprezentuje na Spartan Race

Všetky naše aktivity môžeš nájsť v našom Google kalendári.
Eventy AEGEE-Europe
June 2015
Happy postcrossing: Let me introduce you my city
>> Apply << till 31.05.2015

13.06.2015 - 18.06.2015
C'mon Pisa, light my fire... for Luminara
>> Apply << till 20.05.2015

31.08.2015 - 06.09.2015
Spirit of AEGEE | 30 years on
>> Apply << till 22.05.2015

May - September 2015
Open Call – Key to Europe 2014-2015 Core Team
>> Apply << till 20.05.2015

01.08.2015 - 31.07.2016
Open call for Working Group coordinators
>> Apply << till 24.05.2015

Všetky AEGEE eventy môžeš nájsť na intranete AEGEE-Europe a Members portáli.
Board AEGEE-Bratislava


President: Lucia Gavulová


Vice-president & Secretary: Betty Szabóová


Treasurer & FR Responsible: Miška Kliská


PR & HR responsible: Dalibor Dedáček
 Kontakt:
info@aegee-bratislava.sk

Copyright © 2015 AEGEE-Bratislava.
Email Marketing Powered by Mailchimp