Copy
  
Ahojte milí členovia!

Opäť sa vám s radosťou hlásime poletným newslettrom.
Dúfam, že ste si cez leto poriadne oddýchli, ale aj užili ako sa patrí a odniesli si príjemné zážitky z letných univerzít a iných eventov.
Detaily? - sme zvedaví! A môžeš nám ich porozprávať už dnes v Džamase na prvom poletnom social meetingu s patričným názvom: "Post SU Depresia".
Pozor - z Džamasu sa neskôr presunieme do Metropolu, kde nás bude čakať špeciálny kladivový AEGEE-Drink!

Niektoré dojmy z SU si našli cestu aj do newslettru a môžete si ich už teraz prečítať. Okrem toho však prinášame pohľad na nasledujúce udalosti v rámci AEGEE-Bratislava.

Našim najväčším chystaným eventom bude patriť Regionálny tréningový kurz (RTC), ktorý by sme chceli usporiadať aj s vašou pomocou. Predpokladaný termín konania je 29.10. - 1.11.2015 a zameranie kurzu: osobnostný rozvoj.

A na záver editoriálu - dobrá správa pre váš pohybový aparát! AEGEE do plaviek bude pokračovať, sledujte nás na Facebooku ;-)

Príjemné čítanie!
 
Obsah

Obnova demokracie v Kyjeve!

 


Už tradične sa v jesenné obdobie v AEGEE organizuje veľké a dôležité valné zhromaždenie. Túto jeseň padla voľba na ukrajinské hlavné mesto, Kyjev, najmä na odbúranie strachu z cestovania tam, podporu ich ekonomiky a podporu východnej časti nášho networku. Nakoľko Kyjev má veľké priestory na uhostenie veľkého počtu participantov, predpokladá sa, že pôjde o naozaj veľkú Agoru, ak členovia prekonajú svoj strach a prihlásia sa.
 
Jesenná Agora sa uskutoční 14.-18.10.2015 a budeme si na nej voliť nových Network Commisionerov, členov Summer University Coordination Team, Audit Commision, Mediation Commision, Chair, zmeny v terajšom fungovaní organizácie a dozvieme sa o nových projektoch, ktoré AEGEE chystá. Okrem toho sa participanti môžu zúčastniť zaujímavých workshopov a progress meetingoch, stretnúť kamošov z celej Európy a každý večer prežúrovať až do rána na tematických parties.

Ak teraz ľutuješ, že si sa neprihlásil, tak si určite nenechaj utiecť májovú Agoru Bergamo :)

Lucia

Key to Europe meeting v Bruseli

Key to Europe je vlastne zhrnutie celoročných aktivít AEGEE a globálnych udalostí, ktoré ovplyvňujú mladých ľudí. Je  prezentované počas jesennej Agory a obsahuje naj aktivity z jednotlivých antén a tiež články na aktuálne témy, ako situácia na Balkáne, mobilita pracovnej sily a upevňovanie demokracie z pohľadu AEGEE a partnerov. Vďaka Key to Europe majú členovia prehľad o tom, čo sa deje v organizácii a aj vo svete.

Vediet, že čo sa deje je výhodné, najmä ak chcete byť aktívny na európskom leveli AEGEE. Každý by mal mať ambície posunúť sa ďalej, pretože projekty v rámci AEGEE rozvíjajú zručnosti, ktoré neskôr využijete v práci a tiež je to skvelý spôsob, ako spoznávať nových ľudí a kultúry.

Ja, Erik Rédli, AEGEE-Bratislava, som sa tento rok podieľal na tvorbe Key to Europe ako autor článkov a korektor. Posledný Augustový víkend som cestoval do Bruselu, kde som sme spolu s ostatnými členmi teamu dotvárali finálnu verziu publikácie. Dva dni strávené s ľuďmi s rovnakými záujmami naozaj človeka obohatia, nehovoriac o možnosti piť pravé belgické pivo alebo ochutnať miestnu čokoládu.

P.S.: dole na obrázku je "sneak peak" vizuál brožúry, ktorá bude oficiálne distribuovaná až na Agore.

Erik

How to SUrvive slavic sun?

 
Toto bola otázka, ktorú si kládli naši 35ti participanti, ktorí sa zúčastnili letnej univerzity, ktorá sa konala od 8. do 20. júla. Spolu s AEGEE-Bratislava sa na nej organizátorsky zúčastnili ešte antény AEGEE-Maribor a AEGEE-Zadar.

Program bol naozaj plnohodnotný a na odpočinok bolo iba málo času. V Bratislave navštívili naši účastníci TV vežu, bývalý vojenský bunker, Slovenskú národnú galériu, skočili z mosta Lafranconi, zažili grilovačku na Železnej studienke, masáž workshop a rôzne iné. S programom nezaostával ani Maribor a pre svojich participantov pripravil výstup na Pyramídu, farm games, prehliadku mesta, oddych v SPA. Posledné štyri noci boli pripravené chorvátskou anténou a účastníci ich strávili v Zadare. Na ceste z Mariboru do Zadaru navštívili národný park Plitvické jazerá, ktorý bol pre mnohých naozajstným zážitkom. V Zadare bolo niekoľko zaujímavých workshopov a veľa času na pláži. A čo by to bol za výlet k moru, ak by sme nezažili párty na lodi, konkrétne pri výlete na ostrovy Kornati.

Samozrejme nezabúdame na to, že každý večer nás čakala párty až do rána bieleho...veď to poznáte... a tí, ktorí to nepoznáte sa prihláste na letnú univerzitu budúci rok! :)

Betty

TSU: Live Green the Transylvanian Dream

Tento rok som sa rozhodla navštíviť krajinu, ktorá nie je atraktívna pre každého, aj kvôli predsudkom ľudí o chudobnom živote v Rumunsku. Moja letná Univerzita začala v srdci Transylvánie, v Cluj- Napoca, ktoré sa stalo v tomto roku 2015 aj Európskym hlavným mestom mládeže. S ďalšími 34mi novými kamošmi sme objavili krásne výhľady na Transylvániu, na ktoré sa ťažko zabúda. Malebná kultúra, história a kopec fun čo sme tam zažili nás donútila byť naďalej aktívnymi v našich anténach.

Druhé navštívené mestečko, či dedinka bol Maramureș, historicky a kultúrne veľmi dôležité pre Rumunsko. Strávili sme tu 4 “zelené” dni plné vidieku a nedotknutej prírody. Slovo „zelený“ vystihujú aj aktivity, ktorým sme sa tu venovali, či už to bola dobrá opekačka, alebo „Anything but clothes“ párty, kde sa každý z nás stal kreatívnym a spravili sme si párty oblečenie z odpadu. Následne sme šli do Alba Iulia, Sibiu, a Brașova. Mesto Brașov, plné legiend o Draculovi, bolo nádherné. Objavili sme magické tajomstvá okolia, vodopády, lúky, vrchy, jazerá a každá aktivita v prírode mi čoraz viac pripomínala Slovensko.

Okrem krásnej prírody nám nechýbali ani workshopy na zaujímavé témy, city games, foto súťaže a drinking games, ktoré nemohli chýbať pred dobrou párty.
Odporúčam všetkým!
 
Miška

SU Sicília/Palermo

Organizátori Leonardo a spol. ma este pred začiatkom SU kontaktovali a uz ked sme si písali som vedela ze to budu zábavní a bezprostredni ludia. Univerzita v Palerme bola moja prvá SU vobec no ja jej dávam 10/10 bodov a uz teraz si plánujem kam by som isla na budúci rok.
Hneď po príchode z letiska nás organizátori privítali pizzou a sangriou. Boli asi 2 hodiny ráno ked nás prišlo viacero ludi naraz z jedného letu, tak sme sa postupne zoznamovali a pridelili nám izby. Mne sa ušla izba s Pražáčkou Andreou, takze sme nemali ani jazykovú bariéru. Zišli sme sa tam celkom dobra partia: väčšinu osadenstva tvorili Rusi a Španieli, ktorí boli celkom zdatní párty animals a ked sa dali do kopy, partyzovali aj do 8 rana. Ja som patrila k tej slusnejsej časti, ktorá chodila spávať "so sliepkami" o 4 ráno a uz o 10 som bola vzorne nastúpena pred učebnou taliančiny, z ktorej si mimochodom dnes uz nič nepamätám. Predsa len 26 ročný človek nema tolko energie ako 18-ročný. Kazdy den sme mali zaujímavé eventy, vyzdvihla by som Sex change párty, kde sa baby preobliekli za mužov a muži za zeny, ale tiez european night, kde sme mali možnosť ochutnať dobroty z krajín participantov. Dodnes spomínam na španielsky, ukrajinsky, či rusky stôl ktore patrili medzi najlepšie. Prezident Leonardo mal ochutnať z každého stola niečo, no ked pri každom stole mali tvrdý alkohol (okrem Holandana, ktory priniesol syr), pri šiestom stole sa uz začal mierne kolísať ze ho museli podopierať. Obzvlášť po ruských vodkách.
Organizátori sa nám starali kazdy den o zaujímavý program: hneď prvý den nás zobrali na prehliadku mesta, tzv. City tour. Absolvovali sme aj výlet do vysokohorskej dediny Erice, plavbu loďou spojenú so šnorchlovaním, do susedných mesteciek Cefalu ci Monreale, niekoľkokrát sme išli na pláže v Palerme a okoli, kde sme mali možnosť si zahrať plážový volejbal. Absolvovali sme aj prednášku o histórii mafie, ktorá bola aspon pre mna zaujímava a poučná. Vyzdvihla by som miestnu kuchyňu, ktorá pozostáva zo sladkého pečiva plneneho šunkou a syrom. Špecialitou si guľky tzv. "Arangina", plnené métou ryžou a mäsom alebo syrom a šunkou.
Ubytovanie v Palerme bolo v študentských intrakoch, teda žiadne telocvične a spacáky na zemi. Kto chce ist na SU a necíti sa na spanie v telocvični, na SU Palermo bude mat dokonalý komfort. Moj prvý zážitok so SU hodnotím viac než kladne a ľutujem len jednu vec: ze som AEGEE a ich letne univerzity neobjavila skor.


Katka Hlavatá

Plán udalostí do konca roka

Zhrnutie zostávajúcich udalostí do konca roka vo farebnom usporiadaní pre vás.
Po kliknutí sa otvorí v plnom rozlíšení.

Zdieľaj!

<<First Name>>, ak sa ti newsletter páči, daj nám Like Newsletter 9/2015 on Facebook alebo nás môžeš zdieľať na sociálnych sieťach:

prípadne ho aj celý PREPOSLAŤ kamarátovi/kamarátke ;-)

AEGEE-Bratislava Newsletter
Vol. 9/2015

Budúce eventy

10.9.2015
Post SU Depresia

24.9.2015
Social meeting

6. - 7.10.2015
EUBA Kariérne dni (recruit)

8.10.2015
Palacinková párty

22.10.2015
Social meeting

29.10. - 1.11.2015
Regional Training Course

Všetky naše aktivity môžeš nájsť v našom Google kalendári.
Eventy AEGEE-Europe
NWM Cluj-Napoca - Share ideas, Share Cluj
12.11.2015 - 15.11.2015
Cluj-Napoca
NWM Cluj-Napoca is for all AEGEEans who would like to learn how to manage a project sucessfully from the beginning till the closing of the project The event will be all about project management, setting goals, idea development, sharing best practices, bonding ties and having lots and lots of fun!

NWM Tartu - The City of Good Thoughts
05.11.2015 - 08.11.2015
Tartu, Estonia
Tartu, the City of Good Thoughts welcomes you to come and discuss! You can share your locals' issues, you can meet other people and you can have a quick look at the cute Tartu. We welcome everybody, but we are especially excited about all of the people with wild ideas and creative thoughts.

LUBLINove LOVE
10.10.2015 - 13.10.2015
Lublin
Would you like to feel the magical atmosphere of Lublin ?


Všetky AEGEE eventy môžeš nájsť na intranete AEGEE-Europe a Members portáli.
Board AEGEE-Bratislava


President: Lucia Gavulová


Vice-president & Secretary: Betty Szabóová


Treasurer & FR Responsible: Miška Kliská


PR & HR responsible: Dalibor Dedáček
 Kontakt:
info@aegee-bratislava.sk

Copyright © 2015 AEGEE-Bratislava.
Email Marketing Powered by Mailchimp