Copy
Měsíční zpravodaj Cesty domů
Zobrazit tento e-mail v prohlížeči

Kaleidoskop Cesty domů

srpen 2018

Léto v Cestě domů se nese ve znamení příprav řady akcí, na kterých se s vámi rádi během podzimu potkáme. V první polovině října se uskuteční tradiční koncert pořádaný u příležitosti Světového dne hospicové a paliativní péče. Brzy na to proběhne seminář pro studenty o paliativní a hospicové péči. V plném proudu jsou přípravy listopadové benefiční aukce. Letošní již osmý ročník přinese nejen technické novinky, ale především zajímavá díla z mnoha výtvarných oborů.

Řadu výstav, příležitostí se potkat i možností Cestu domů podpořit chystá naše kavárna a dobročinné obchody. V nakladatelství připravujeme publikace, které představíme zkraje podzimu, a na portále Umírání.cz i během léta publikujeme nové články, najdete mezi nimi řadu rozhovorů i další texty.

Přeji vám příjemné čtení a těším se, že přijmete pozvání k setkání s námi.

Lenka Váňová
koordinátorka programů pro veřejnost

Novinky

Rozhovor s Ruth Šormovou


V září se ředitelkou Cesty domů stane Ruth Šormová. Přečtěte si rozhovor s touto speciální pedagožkou, předrevoluční aktivistkou, bývalou političkou a úspěšnou dlouholetou ředitelkou neziskové organizace Portimo.

Výběrová řízení na pozice Všeobecná sestra
a Vedoucí podpůrného týmu

 
Cesta domů hledá sestru, která se stane součástí multidisciplinárního týmu a bude se podílet na péči o pacienty v závěru života a doprovázet jejich blízké.

Otevřená je také pozice Vedoucí podpůrného týmu a terénní psychosociální pracovník, jež obnáší různorodou, samostatnou a týmovou práci ve vedení organizace i přímou práci v rodinách pacientů Cesty domů.

Podrobnosti o výběrových řízeních najdete na našich webových stránkách.
Na zájemce se těšíme.

Koncert pro Cestu domů


Přijďte ve čtvrtek 11. října v 19.30 do holešovického kulturního centra La Fabrika oslavit světový den hospicové a paliativní péče. Pozvání k vystoupení letos přijala Barbora Poláková se svou kapelou. Během večera představíme také novinky z našeho nakladatelství a ke koupi bude i oblíbený diář. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji na webu a v pokladně La Fabriky. Přijďte podpořit myšlenku paliativního hnutí, těšíme se na vás!

Kazuistický seminář pro studenty o paliativní a hospicové péči


Otevřeli jsme registraci na půldenní seminář určený především studentům všeobecného lékařství, ošetřovatelství a dalších pomáhajících profesí. Na příkladech dobré praxe chceme studentům ukázat, jak funguje naše organizace a co nabízí komplexní péče multidisciplinárního týmu. Seminář se uskuteční 16. října v Praze. Více informací s možností registrace naleznete na našem webu.

Kabinet kuriozit


Dobrovolníci z dobročinných obchodů zvou 18. října od 19 hodin do Café Archa Barista na Kabinet kuriozit, kde budete moci zakoupit cenné a zajímavé zboží z obchodů Cesta domů. Nabízené zboží bude v Café Archa vystaveno již od 8. října.

Benefiční aukce

Letošní aukce se uskuteční v pondělí 12. listopadu od 19 hodin v Hotelu Hilton.
Již tradičně vám k dražbě nabídneme 100 položek.
Kromě malby, grafiky, kresby a fotografie nově i několik předmětů
od českých designérů.

Sálové aukci bude předcházet online aukce, ve které se bude dražit již od 16. října 50 uměleckých děl. Jejich výstavu budete moci navštívit od 16. října do 8. listopadu v kavárně Cesta domů 

Novinky z příprav letošní aukce můžete sledovat na našem novém účtu na Instagramu. Podrobné informace k aukci hledejte na našich webových stránkách.

Potkejme se

První zářijovou neděli bude v kavárně Cesta domů pokračovat série pohádkových odpolední pro děti. 2. září od 15 hodin vás zveme na pohádku Červená Karkulka aneb Dobrodružství v galanterii následovanou workshopem. 

V úterý 4. září v 18 hodin v kavárně zahájíme výstavu děl Natálie Hoškové Zahrady ticha. Výstava bude otevřena do 15. října od pondělí do pátku od 8 do 20 hodin.

Ve čtvrtek 13. září v 18.30 budeme v kavárně představovat leporelo Nikolka a dvě mámy. Oba autoři budou knížku podepisovat, srdečně zveme. Více se dozvíte na Facebooku kavárny.

Obchody budou mít od začátku září opět běžnou otevírací dobu
(po–pá 10.00–18.00).

V sobotu 15. září od 13 hodin zveme před polikliniku Na Marjánce na akci Zažít Břevnov jinak, do které se náš břevnovský obchod pravidelně zapojuje.

Zprávy z nakladatelství


Nová dětská kniha Martiny Špinkové O tajemství (na zajímavé typografii spolupracovala s Eliškou Kudrnovskou) vyšla před třemi týdny a k dostání je v našich obchodech i v knihkupectvích.

Další knížky nyní chystáme pro podzimní a předvánoční trh. Můžete si prohlédnout kompletní katalog a třeba i zjistit, které knihy potřebují další finanční podporu. Není vždy snadné sehnat dostatek peněz a každá pomoc je skvělá. Teď je zároveň ten pravý čas, kdy ještě můžeme poděkování dárcům uvést přímo v knihách.

Cestodomovský diář od papelote na rok 2019 před pár dny dorazil z tiskárny a je trochu kouzelný a lehce elegantní. Přijít si pro něj můžete do našich obchodů.

Děkujeme

Projekt Koordinace multidisciplinární péče


1. července 2018 byl zahájen projekt s názvem Koordinace multidisciplinární péče domácího hospice Cesta domů. Projekt je financován z OP Zaměstnanost Evropského sociálního fondu. Během tří let dojde mj. k nastavení systému akutního příjmu do 24 hodin a plánu podpory pro osaměle žijící. Dále pak k odbornému vzdělávání ošetřujícího personálu, a to formou účasti na odborných konferencích, seminářích, stáží a supervizí. V neposlední řadě rozšíříme knihovní fond o odborné publikace a o potřebné pomůcky doplníme půjčovnu pomůcek. 

Děkujeme za podporu


Firma Renocar, a.s. nám nejen zapůjčila vůz MINI Cabrio, ale na golfovém turnaji uspořádaném na hřišti Kynžvart umožnila i sbírku mezi hráči. Ti mohli přispět na podporu činností Cesty domů a celkem se vybralo krásných 30 400 Kč. Děkujeme!

Články

Není to zase taková věda


Se Zbyňkem a Martinem Loeblovými o péči o tatínka upoutaného na lůžko a změnách v jejich životech.

Podpůrná publikace pro pozůstalé, nebo sdílení dobré praxe pro terapeuty?


Vedoucí poradny Cesty domů Veronika Drnková recenzuje knihu Cesty zármutku od britské autorky Julie Samuel.

Prof. Brazil: Zdravotní péče je ve své podstatě etickou aktivitou


Rozhovor o závěru života pacientů s demencí, předcházení ztrátě důstojnosti a péči založené na hodnotách.
Copyright © 2018 Cesta domů. 


Pokud už nechcete dostávat zpravodaj Cesty domů, můžete se odhlásit.

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím dospělým i dětem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi.