Copy
Měsíční zpravodaj Cesty domů
Zobrazit tento e-mail v prohlížeči

Kaleidoskop Cesty domů

prosinec 2019
Sem a tam. Navzájem. Naše cesty se vinou světem, prošlapané i zarostlé, široké i ouzké, jednou umetené, jindy plné výmolů a harampádí. Putujeme po nich, sem a tam, dopředu i zpátky, sami nebo s garde, ale na každé z nich zažíváme nějakou podobu setkávání a vzájemnosti. Města jsou plná jednosměrek, ale v životě takové cesty neexistují.

Potvrzuje nám to i končící rok, ve kterém Cesta domů dosáhla pomyslné plnoletosti. Byl to pestrý čas, kdy se mnohé událo. Neustrnuli jsme, vyhlížíme příležitosti a leckteré z nich také naplňujeme. Zkoušíme leccos nového, ale také potřebujeme střežit své meze, abychom po cestách neuháněli příliš rychle, měli čas pro soustředěné přemýšlení i debaty s kolemjdoucími, stihli se zastavit a rozhlížet, zkoumali neznámá zákoutí a odbočky, a přitom neztratili směr.

Vše, co Cesta domů dělá, ať už služby mířící k pacientům a jejich blízkým nebo k veřejnosti, by nebylo možné bez velkorysosti, štědrosti, zájmu a rozmanité podpory mnohých. Moje poděkování tedy patří vám všem, kdo jste s Cestou domů na cestách a provázíte ji, ať už jako její příznivci, dobrovolníci nebo dárci. 

Přeji hezký adventní čas, pokojné vánoce a dobré cesty bez jednosměrek v novém roce!

Ruth Šormová
ředitelka

Novinky

Příležitost pro zdravotní sestry

Hledáme sestru, která se stane součástí multidisciplinárního týmu a bude se podílet na péči o pacienty v závěru života a doprovázet jejich blízké. Více informací hledejte na našich webových stránkách.

Odlehčovací lůžka

V lednu otevřeme novou sociální službu, tzv. odlehčovací pobyt. Služba je určena lidem v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelné nemoci, upoutaným trvale na lůžko. Odlehčovací pobyty nabízíme v délce od několika dní do 2–3 týdnů.

Od začátku prosince zaškolujeme nový tým asistentů, kteří budou od 6. ledna 2020 zajišťovat nepřetržitý provoz u čtyř odlehčovacích lůžek. Naší ambicí je nabídnout rodinnou a domácí atmosféru. Díky malému počtu klientů budeme mít možnost nastavit plán péče každému individuálně podle jeho potřeb a přání.

Žádosti o odlehčovací pobyt přijímáme již nyní. Sepsat žádost je možné buď online na webu Cesty domů nebo přes Poradnu. Od 16. 12. 2019 bude v provozu i přímá telefonní linka na lůžkové oddělení: 227 023 215, obsluhovaná bude v pracovní dny od 9 do 13 hod.

Potřebujeme

Novou službu odlehčovacího pobytu budeme nabízet ve čtyřech jednolůžkových pokojích se společným zázemím, které nyní vybavujeme. Chcete nám pomoct je zařídit a vytvořit pro naše klienty i jejich pečující příjemné zázemí, co nejvíce připomínající domácí prostředí? Vyberete si z položek, jež momentálně nejvíce potřebujeme, tu, na kterou byste nám rádi poslali finanční příspěvek. Děkujeme!

Věncování

Každoročně se těsně před začátkem adventu setkáváme s našimi příznivci a společně vyrábíme adventní věnce, které putují i do rodin našich pacientů. Letošní společný podvečer jsme strávili ve středu 27. listopadu v našem domě v pražské Michli. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili. Věnce udělaly v rodinách našich hospicových pacientů i klientů odlehčovacích služeb radost.

Věncování s Cestou domů 2019
Video z letošního věncování spustíte kliknutím na obrázek.

Potkejme se

Přijďte nakoupit dárky do obchodů Cesty domů

V našich dobročinných obchodech v Bubenské a Bělohorské ulici máme plno krásných dárků, nové bloky a pohledy i vánoční papíry, stejně jako širokou nabídku knih z našeho nakladatelství.

V Bubenské máme v prosinci otevřeno každý všední den od 10 do 19 hodin, v sobotu od 13 do 19 hodin. Obchod v Bělohorské je otevřený každý všední den od 10 do 18 hodin. Naposledy mají oba obchody otevřeno v pondělí 23. 12. od 10 do 14 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu a děkujeme za podporu.

Děkujeme

Děkujeme dárcům, kteří na vybavení lůžkové části již přispěli.
Cushman & Wakefield, s.r.o.
ČEPS, a.s.
Československá exportní spol. s r.o.
Dobrobazar, z.s.
Liga proti rakovině Praha z. s.
L I N E T spol. s r.o.
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Purple Foundation, nadační fond

Také děkujeme dalším významným firemním dárcům, kteří přispěli na činnosti Cesty domů.
Alza.cz a.s.
ComAp a.s.
Ferona, a.s.
IMMUNIA spol. s r.o.
MEDIAN, s.r.o.
Nadační fond AVAST
scanservice a.s.
STEM/MARK, a.s.
Up Česká republika s.r.o.
Děkujeme společnosti Alza.cz za pořízení velkého množství pomůcek do přímé péče i do kanceláří. Chůvičky a bezdrátové zvonky na fotografii budou sloužit v rodinách našich pacientů, bezdrátová sluchátka zase zpříjemní čas klientům naší nové pobytové odlehčovací služby.

Článek

Paliativní péče by měla být jedním z lidských práv


Christoph Ostgathe, prezident Evropské asociace paliativní péče, nejen o myšlence Pražské charty, prosazující dostupnost paliativní péče jako jedno z lidských práv.
Cesta domů na Facebooku
Cesta domů na Twitteru
Cesta domů
Instagram
Copyright © 2019 Cesta domů. 


Pokud už nechcete dostávat zpravodaj Cesty domů, můžete se odhlásit.

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím dospělým i dětem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi.