Copy
Otevřít v prohlížeči

Buďte mistry improvizace, nepracujte ve středu a myslete na děti 

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, zástupce šéfredaktora HN.

Co si přečíst

 

Důkaz po 60 letech

Hmota, antihmota, neutrina, antineutrina… Dva kilometry pod ledem, daleko za polárním kruhem se odehrála převratná věc, která potvrdila, že vše je tak, jak si vědci mysleli, že má být. Jen čekali desítky let na důkaz.
 

Jak být mistrem improvizace

Improvizace je pro svět, ve kterém žijeme – a ještě víc pro ten, který na nás čeká v budoucnu –, naprosto zásadní schopnost. Otázkou ovšem je, jak se ji naučit, nebo se v ní aspoň zlepšit. Existuje ale návod.
 

Dáma a film

Jedna z nejpozoruhodnějších mladých českých filmařek Barbora Chalupová v obsáhlém rozhovoru popisuje, co ji fascinuje na plochozemcích, proč točí dokument o svatbách homosexuálů i co pro ni znamenal úspěch snímku V síti. 
 

Co s pleší

Plešatost a ubývání vlasů je něco, s čím se většina mužů jen těžko vyrovnává. Tisíckrát si mohou vysvětlit, že to není nic podstatného, ale stejně… Proč nás to tak trápí? A proč holohlavci mívají horší šance při získání práce?
 

Ve středu se maká

Máte už plné zuby telekonferencí, video mítinků, chatů, e-mailů a messengerových zpráv? Zkuste se inspirovat v Alze, která pro své zaměstnance zavedla Deepwork Wednesday. Takže – ve středu se pracuje, nechatuje.
 

Kupte si ráj

Karibik, bílé pláže, teplá voda, panenská příroda… A tohle všechno může být vaše, na Bahamách je na prodej ostrov, ze kterého vám spadne čelist. Cena? Aukční start je 19,5 milionu dolarů.
 

Pomoc dětem

Děti jsou nejspíš největší obětí coronavirové pandemie. Nechodí do školy, nehýbou se, politici jako by na ně zapomněli. Dopady budou brutální. Jak jim aspoň trochu předejít? To poradí psycholožka Zuzana Masopustová.

Tipy, jak se zabavit

 

Ledová krása – Sněhová vločka se zdá být všední věc. Jen do chvíle, než se podíváte na tuto fotogalerii.
 

19 písní, které stojí zatoTahle sestava nám všem podle New York Times pomáhá překonat pandemii. 


Středozem – Na HBO je nyní k dispozici kompletní sada filmů podle knih J. R. R. Tolkiena.

Tečka na konec

Nový podcast Martina Ehla o budoucnosti. Jmenuje se Signál a vy si ho musíte pustit. Nejlépe hned. První díl je o dronech a hostem je František Šulc.

Podcast si můžete pustit pod tímto odkazem.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp