Copy
 

Logistika

 

NEWSLETTER Č. 9, 28. 4. 2021

 

SLEDUJTE NÁS:  

 
 

 

MĚSÍČNÍK A ON-LINE O NOVINKÁCH A TRENDECH VE SVĚTĚ LOGISTIKY

 

 
 

TOP ZPRÁVA

 
 

Už jen měsíc: Přihlašujte projekty, produkty, služby a eko řešení do soutěže Impuls Logistika

 

Do soutěže, která má za cíl mediálně podporovat rozvoj automatizace, digitalizace a zelených principů v logistice, můžete již jen do konce května přihlásit inovativní projekty, softwarové i hardwarové produkty, výjimečné logistické služby a také ekologická řešení v logistice, nasazené během loňského roku v pilotním nebo plném provozu na území České republiky. Přihlašujte se po kliknutí do tohoto textu.  

 

 

FOTOGALERIE

 
 

Continental v Brandýse nasazuje nejmodernější technologie, přibude i AutoStore

 

Společnost Continental Automotive Czech Republic zahájila ve spolupráci s CPI Property Group stavbu dvou nových budov v Brandýse nad Labem. V provozech continentalu má během během jednoho roku proběhnout také implementace unikátního robotického skladu norské společnosti AutoStore s kapacitou až 16 tisíc boxů.  

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Elektromobily potřebují digitalizaci, objevují se nové technologie

 

Digitalizace proniká do všech oborů lidské činnosti a nastupující elektromobilita pro ni představuje široké pole. Týká se nejen samotných elektřinou poháněných vozidel, ale i infrastruktury, která je nutná pro jejich provoz. Digitalizovaná infrastruktura pro užitkové elektromobily umožní provozovatelům vozidel plánovat dobíjení tak, aby prostoje vozidel byly co nejkratší.

 

 

VIDEO

 
 

Miliontý vozík od Linde zamířil do provozu hráče v keramickém a sklářském průmyslu

 

Linde Material Handling vyrábí ve svém výrobním závodě v Aschaffenburgu vysokozdvižné vozíky s protizávažím již od roku 1959. Letos v březnu zde sjel z výrobní linky již miliontý stroj a zamířil ke svému novému majiteli, společnosti Colorobbia España S.A. ve Španělsku.

 

 

IT

 
 

Interaktivní mapa od 108 Agency pomáhá vyhledat optimální průmyslové prostory

 

Nová on-line mapa 108 Agency je nástroj, který přináší našim klientům komplexní přehled o trhu již existujících ale i připravovaných průmyslových nemovitostí. Díky kombinaci informací z trhu a makroekonomických dat pomáhá ve vyhodnocení dané lokality v širším kontextu. Usnadňuje tak rozhodování, které je založeno na porovnání reálných dat.

 

 

LOGISTICKÉ SLUŽBY 

 
 

MD logistika zahájila výstavbu mraženého skladu v Dašicích na Pardubicku

 

Symbolickým poklepáním na základní kámen zahájila společnost MD logistika výstavbu nové mrazírenské komory C10 ve svém areálu v Dašicích ve východních Čechách. Firma tak pokračuje v rozšiřování svých skladových kapacit. Nový sklad díky svému vnitřnímu prostoru o objemu 33 900 metrů krychlových pojme zhruba 112 plných kamionů zboží a zvýší tak kapacitu MD logistiky pro mražené zboží zhruba o pětinu. 

 

 

NEMOVITOSTI

 
 

Poslední místo v Panattoni Parku Prague Airport II obsadí komiksoví hrdinové

 

Průmyslovou zónu Panattoni Park Prague Airport II posílí komiksoví superhrdinové, oznámil přední český developer.. Poslední volný prostor o rozloze 1600 metrů čtverečních totiž obsadí nakladatelská společnost Seqoy a bude v ní skladovat knihy a komiksy. Hala aspiruje na velmi vysoké hodnocení v rámci ekologické certifikace BREEAM.

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Pro Toyotu se li-ion baterie stávají standardem. Je možné je nabíjet kdykoliv

 

Elektrický pohon manipulační techniky se u Toyoty postupně přesouvá k využívání li-ionové technologie. Důvodem jsou ekologické i ekonomické výhody pro uživatele, mezi které patří třikrát až pětkrát delší životnost ve srovnání s olověnými akumulátory. Nové baterie tak přežijí samotný stroj.

 

 

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE NALEZNETE

 
PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYJDE 5. 5. 2021
 
 

 
 

Rozhovor – Spojujeme digitální a fyzický svět, říká Jan Kodada z Gebrüder Weiss

Fokus – Jak cestu zboží světem narušila pandemie covidu-19; Ztráty kontejnerů na lodích

Procesy – Jungheinrich a dovedná automatizace skladu Maier CZ

Rozhovor – František Sojka z Dachseru, řidič s duší cestovatele

Logistické služby – Příběh UPS začal před více než 100 lety stodolarovou půjčkou 

 
 

 

Kontakt na redakci: filip.hubicka@economia.cz |  Inzerce: martin.bohata@economia.cz

Odhlášení ze servisu je možné zde nebo můžete spravovat svá nastavení.
Přihlášení k odběru newsletteru je možné zde
E-mailový servis provozuje Economia, a.s.