Copy
Otevřít v prohlížeči

Výběr nej inovací, žraloci a věty, které nemáte říkat

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

26 nápadů, které změní svět

Inovace budou to, oč tu poběží. V časech, které se blíží, bude rozhodovat schopnost společnosti i ekonomiky přeměnit se, adaptovat se, být flexibilní. Tady najdete výběr 26 jmen, firem či nápadů, které mají šanci změnit svět.
 

Co bude s módou

Oděvní průmysl je jedním z těch, na které pandemie dopadla velmi tvrdě. Ale všechno zlé je i pro něco dobré – právě fashion byla po léta příkladem segmentu, kde se díky výrobní efektivitě mohlo zároveň mohutně plýtvat. Obor ale čekají zásadní změny a nás s ním. Před námi jsou menší kolekce, lokálnější výroba, udržitelnější materiály.
 

V kleci jatí

Lidé dnes nacházejí hlubší pochopení pro zvířata uzavřená v zoo. Když jsou doma v karanténě, cítí se totiž přesně jako lvi, kteří bijí o mříže.
 

Kde se ještě potetovat

Britský tatér se rozhodl, že během nuceného pobytu doma v pandemii udělá sám sobě každý den jeden obrázek. Ale jaksi už mu dochází prostor
 

Vyražte na Velikonoční ostrovy

Chcete někam hodně daleko? Teď je ideální čas vypravit se i tam, kam by to jinak bylo moc drahé i vzdálené. A je jen málo pro Čecha odlehlejších míst než Velikonoční ostrovy.
 

Těšte se na 5G

Kolem 5G sítí je teď hodně vzruchu, někteří jejich budování dokonce mylně spojují s rozšířením koronaviru. Fakt ale je, že technologicky jde o zásadní změnu. V Hospodářkách jsme si proto sedli s jedním z šéfů švédského Ericssonu, abychom se o nich – a vy s námi – dozvěděli co nejvíc.
 

11 vět, které byste neměli říkat jiným lidem

Po těch týdnech v karanténě se z nás možná stala tak trochu sociální zvířata. Takže určitě neuškodí praktický reminder 11 vět, které není dobré říkat jiným lidem. A vesměs jde o průpovídky a úsloví, které je dobré nevyslovit nikdy, pandemie sem, pandemie tam.

Spotify, Apple Music nebo Deezer? A kde obvykle doma pracujete s počítačem? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro komunikaci s kolegy z práce těsně vyhrálo WhatsApp před emailem, sadou Microsoft Teams a Slackem. Co se otázky, jak nejraději čtete knihy, týče, suverénně zvítězila klasika - tedy vytištěné.

Tipy, jak se zabavit

 

Kladivo na čarodějnice – Když máme ten konec dubna a někde se možná, pokud to úřady povolí, budou dělat vatry a pálit čarodějnice, stojí za to připomenout si film Kladivo na čarodějnice.
 

Opera on-line – Státní opera na dnešní večer přichystala charitativní gala, na kterém bude ke slyšení například Carmen, Ave Maria nebo Don Giovanni. Přenos poběží v ČT i na Facebooku.  
 

Živí žraloci – Zoologické zahrady a akvária jsou momentálně liduprázdné, ale k dispozici je mnoho úchvatných záběrů buď přímo z nich, nebo o jejich zvířatech. Třeba chicagské akvárium Shedd nabízí mnoho videí o tom, jak žijí žraloci a proč je dobré je chránit.
 

Neviditelný – Jedním z vítězů letošní soutěže o nejlepší audioknihy je i dramatizace slavného románu Jaroslava Havlíčka Neviditelný. Příběh vzestupu a pádu ctižádostivého selfmademana má velké přesahy i do dnešní doby.


Louvre – Dost možná nejslavnější evropská galerie je docela dobře přístupná on-line, máte na výběr několik virtuálních prohlídek.

Dobrou chuť

 

Jarní tvaroh s řeřichou

Pokud vám od Velikonoc zbyla řeřicha, tohle je ideální způsob, jak se jí chutně a zdravě zbavit.

Tečka na konec

Vyberte tři koule a doplňte je do prázdných oken, aby výsledek byl 30.

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp