Copy
Otevřít v prohlížeči

Švédský Prymula, kuchaři diktátorů a triky, jak být lepší společníci

Karanténa ještě nekončí, uvolňování je však v plném proudu. Chceme vám pomoct, aby byl návrat do normálu co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v e-mailu Sedmička HN, tedy sedm zajímavých tipů na čtení a jako bonus doporučení, jak se zabavit či co si uvařit.

Co si přečíst

 

9 věcí, které nás mohou ohrozit

Moudrých hlav, které dlouho před covidem-19 upozorňovaly, že pandemie agresivního viru je něco, nač moderní společnost není připravená, bylo dost. Možná by proto stálo za to jim naslouchat. Co jsou další obavy světových expertů? Před čím se máme mít na pozoru? Tady je přehled devíti největších rizik v době postkoronavirové.
 

Švédský Prymula se hájí

Švédska jsou všude plná média, tamní vláda nepřistoupila k tak přísným restrikcím jako třeba vlády ve střední Evropě. Podle čísel se moc nezdá, že by se to Skandinávcům vyplatilo, ale architekt jejich benevolence v rozhovoru pro Financial Times tvrdí, že nikdy nechybovali.
 

Proč nepracovat na tankeru v Africe

Tohle je námět pro biják ‒ mladík z Indie si chtěl vydělat, a tak vyrazil pracovat na tanker do západní Afriky. Jeho loď unesli piráti, v zajetí strávil více než měsíc a v deltě Nigeru toho díky tomu zažil opravdu hodně. Ale nebojte, je tam i happy end.
 

Hle, žraloci a rejnoci místo turistů

Zpráv o tom, jak se díky karanténě vrátila zvířata do míst, kde dříve nebyla, se už objevila celá řada. Jenže se čtou pořád parádně a ještě lépe se na ně kouká. Třeba na ty, jak se mořem v okolí Dubaje prohání delfíni, rejnoci i žraloci.
 

Létání se změní, bohužel

Dovedete si představit, že strávíte osm hodin uzavření v kabině 10 kilometrů nad zemí, na hlavě budete mít po celou dobu masku, a ještě strávíte dalších pár hodin předtím i potom na čekačce? Ano, létání bude ještě dlouho tak trochu za trest a jistě nebude jako dřív. 
 

Česká levice mizí v propadlišti

Politika se jen pozvolně vymaňuje z covidového sepjetí. Pro některé to je ‒ zatím ‒ příjemná jízda, pro jiné méně. Jedno je ale jisté ‒ zdejší levice na krizi nevydělá, ani když nastane očekávaný ekonomický propad.
 

3 triky, aby se lidé cítili s vámi dobře

Dokázat v cizích lidech probudit důvěru a dát jim pocit, že jsou výjimeční a že jste tam jen pro ně, není důležité jen v rozpravách s rodinou, ale i v práci. Tady najdete jednoduchý recept, jak zařídit, aby lidé ze schůzky s vámi odcházeli s povzneseným pocitem.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Nová česká PC hra - Someday You’ll Return je mrazivá hororová hra made in Czech, ve které nechybí turistické značky ani notná dávka temna. Není bezchybná, ale lze ji jedině doporučit.
 

Čím se krmí diktátoři ‒ Polský novinář našel a vyzpovídal kuchaře, kteří vařili pro řadu diktátorů 20. století. Měli vůbec chuť k jídlu, když třeba právě nařídili masakr?
 

Dycky Sunderland ‒ Dokumentární série Netflixu ukazuje pokus o vzestup anglického fotbalového klubu ze Sunderlandu. Příběh, který by ani nejlepší scénárista světa nevymyslel.


Koncert pro New York ‒ Bon Jovi, Mariah Carey nebo horec Robert De Niro dnes večer vystoupí ve speciální, z domovů vysílané show na podporu New Yorku.

Dobrou chuť

 

Chřestová polévka se sýrem

Teď se nám na pár dní zase ochladí, zároveň je sezona chřestu. Výsledek? Uvařte si chřestovou polévku!

Tečka na konec

Aby vám návrat za volanty lépe odsýpal… V jakém pořadí projedou auta na křižovatce na obrázku?

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp