Copy
Otevřít v prohlížeči

Buffett hromadí cash, Wolt za 176 miliard a nucený home office

Dnešní výběr pro vás namíchal Milan Mikulka, zástupce šéfredaktora HN.

 

Buffett hromadí cash

Warren Buffett už několik měsíců prodává akcie a hromadí hotovost. Podobně jako před krizí v roce 2008. Buffettem řízená investiční firma Berkshire Hathaway už tak má nahromaděný obří polštář volné hotovosti, který nyní dosahuje 149 miliard dolarů (přibližně 3,3 bilionu korun).

 

Wolt za 176 miliard

Trh s doručováním jídla díky pandemii nabral rychlý růst. Hlavní hráči v tomto relativně mladém byznysu jsou si toho vědomi a snaží se obsadit co největší část trhu. Jednička ve Spojených státech DoorDash proto kupuje evropský Wolt a dá za něj v přepočtu 176 miliard korun. 

 

Nulové tržby, mnohamiliardová hodnota

Automobilka Rivian teprve začíná vyrábět auta, ale má za sebou pozoruhodný vstup na burzu. Firma, která má zatím nulové reálné tržby, má teď vyšší hodnotu než třeba Ford. 

 

Česká družice do vesmíru

Elon Musk, SpaceX, družice, vesmír, čeští studenti a vědci. To jsou klíčová slova textu o tom, jak raketa SpaceX vynese do vesmíru minidružici pražského planetária a hvězdáren.

 

Režisér Pána prstenů prodává firmu za miliardy

Peter Jackson, režisér Pána prstenů, prodává své studio Weta Digital, které se zaměřuje na speciální efekty a které patří mezi největší firmy ve své branži. Zajímavý je kupec – společnost Unity Software, která vyvíjí herní engine. A za Jacksonovu Weta Digital zaplatí 1,63 miliardy dolarů, v přepočtu přes 35 miliard korun.

 

Souboj konzolí: Rok poté

Rok od vydání herních konzolí nové generace Xbox Series X a PlayStation 5. Kolega Ota Schön k té příležitosti udělal velké srovnání těchto dvou velmi žádaných a stále nedostatkových herních strojů a shrnul je do přirovnání, že Xbox je jako Netflix, PlayStation připomíná multikino. Co tím má na mysli, se můžete dočíst ZDE.

 

Průša investuje do start-upů

Průkopník 3D tisku v Česku Josef Průša investuje miliony do výrobce cyklistických sedel na míru.

Tipy, jak se zabavit

 

Řídit fotbalový klub – V posledních dnech vyšlo hned několik zajímavých her. Jednoznačně největší hit je Forza 5, ale skvělý počin (akorát žrout spousty hodin) je Football Manager 22. Není nad to, vytáhnout York City FC ze 6. anglické ligy do Premier League…

Nový podcast – Vzdělání mi vyneslo 31 tisíc procent, pak jsem přestal počítat, říká v novém podcastu HN MoneyPenny finančník Daniel Drahotský. Ten po jedenácti letech opustil J&T Banku a v podcastu mluví o věcech, které se dotýkají každého investora bez ohledu na to, kolik má na kontě peněz.

Nový song Franz Ferdinand – Jedna z nejznámějších skotských kytarovek po pár letech vydala nový song Billy Goodbye. Opět trochu taneční a skákací. A jen připomínám, že 28. dubna budou mít koncert v Praze.

Tečka na konec


Jeden z hlavních podzimních gastronomických zážitků je tady, dneska se vyráží na svatomartinskou husu. Tak dobrou chuť.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp