Copy
Otevřít v prohlížeči

Život bez hlavy, jak se chystat na dovolenou a pět věcí, které vám pomohou se změnit 

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, zástupce šéfredaktora HN.

Co si přečíst

 

Jak to bude s dovolenou v cizině

Určitě už přemýšlíte o tom, zda a kam se vypravíte na dovolenou v létě. Sice je před námi několik otazníků, nicméně určitý výhled už se rýsuje. A ty hlavní otázky a odpovědi pro vás sestavil Ondřej Houska.
 

Pět věcí, které nemáte dělat

Blížící se konec lockdownu (nebo jeho pokračování?) je ideální doba i na určitý osobní přerod. Aby vaše rozhodnutí změnit něco podstatného na svém životě mělo šanci na úspěch, musíte ale dodržet těchto pět zásad.
 

Bicyklový hladomor

Všude se píše o nedostatku čipů, jenže se blíží ještě jiná forma hladomoru – bicyklová. Přední čeští výrobci už teď bijí na poplach, že dodávky součástek budou váznout. Takže pokud jste chtěli koupit kolo, moc neváhejte, ať nedopadnete jako v zimě s běžkami.
 

Nový život po useknutí hlavy

Setnutí hlavy obvykle znamená smrt. Teda u lidí a naprosté většiny živočichů. Existuje ale jeden unikátní druh oceánských plžů, kterému prostě upadne hlava a… k ní doroste nové tělo. 
 

Netflix pro světová prkna

Projekt Dramox, který funguje jako divadelní Netflix a stojí za ním miliardář Martin Hájek, se parádně rozjel a divadlům vyplácí nečekané sumy. Zdá se, že všichni jsou spokojení.
 

Je libo kryptoumění?

Kolem kryptoměn se v posledních týdnech spustil hotový blázinec. Že existuje něco jako kryptoumění a že do něj můžete investovat, už by vás vlastně nemělo překvapit.
 

O Pirátech a jejich jméně

To, co se ještě před ne tak dlouhou dobou zdálo jako málo pravděpodobné, získává čím dál jasnější obrysy: šéf Pirátů Ivan Bartoš by mohl být příštím premiérem. A kdyby se Piráti nejmenovali Piráti, byly by jejich šance na říjnové vítězství ještě vyšší, píše Honza Kubita.

Tipy, jak se zabavit

 

Nový Marvel seriál – Disney+ v Česku zatím není, ale k jeho novému seriálu Falcon and the Winter Soldier se asi dostanete… Tady je takový průvodce.
 

Liga spravedlnosti – Abychom byli vyvážení, tak premiéru dnes má i nový snímek ze série komiksů DC, a to Liga spravedlnosti Zacka Snydera na HBO.


Genius MakersNová kniha reportéra New York Times o vzestupu umělé inteligence ve službách kolosů jako Google nebo Apple.

Tečka na konec

Procvičte si češtinu se superhrdiny! Víte například, který borec má ve jméně spojovník, aby si jej lidé nepletli se Supermanem?

Kvíz si můžete vyplnit pod tímto odkazem.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp