Copy
Otevřít v prohlížeči

Naučte se dobře spát, pohled George Clooneyho a vláda neschopných

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Spěte dobře

Od ledna zaměstnancům řádně klesnou daně. Co s penězi uděláte? Než se rozhodnete investovat do akcií nebo do kryptoměn, nejdřív si udělejte pořádek v tom, jestli zvládáte stres a umíte kvalitně spát. To je totiž klíč ke všemu.
 

Král George

George Clooney není typická hvězda. Je svůj. A teď má nový film, který místo do kin poslal na obrazovky televizí prostřednictvím Netflixu. Proč si myslí, že Hollywood krizi zvládne? A proč podle něj lidé neopustí kina?
 

Vláda neschopných

Zakladatelé úspěšné české IT firmy Keboola byli i u vzniku iniciativy #covid19cz, která na jaře pomáhala vládě v boji s koronou. Jejich poučení? Náš stát řídí neschopní lidé. 
 

Proč pijí spisovatelé

Je to už taková automatická, kulturně podmíněná představa – že ke spisovateli prostě patří alkohol. Proč to tak ale je? Proč jsou velikáni pera tak často přitahováni flaškou? Je to trochu složitější…
 

Žaloba na hru  

O máločem se v posledních dnech a týdnech diskutuje tak vášnivě jako o počítačové hře Cyberpunk 2077. Bohužel hlavně kvůli jejím chybám. A tak se stalo, co se stát muselo – právní dravci ucítili kořist.

 

Láska z archivu

Láska dvou mužů byla před sto lety něčím naprosto zapovězeným. Ale existovala. Krásně to dokládá sbírka tisícovek fotografií z té doby, na nichž různí zamilování pánové neskrývají, že se mají rádi. 
 

Tipy na home office

Pátý psí stupeň tu s námi bude ještě aspoň dva týdny, práce z domova se proto nezbavíme. Tady máte pár tipů, jak si ji zpestřit a na co při ní myslet.

Tipy, jak se zabavit

 

Půlnoční nebe – Sci-fi příběh v režii George Clooneyho, který si zahrál i hlavní roli vědce, jenž se snaží varovat astronauty ze Země.
 

Nejlepší hry – V roce 2020 vyšlo podle Oty Schöna hned několik počítačových her, které stojí za mimořádnou pozornost... 


Mocní a zatracení – Dlouholetý (dnes už ale bývalý) šéfredaktor Financial Times Lionel Barber vydal knihu, kde shrnuje svá pozorování světa nejvyšší politiky a byznysu.

Tečka na konec

S covidu je třeba si umět udělat i legraci. Jak by třeba mohly znít názvy slavných vánočních pohádek…?

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp