Copy
Otevřít v prohlížeči

Zázračné dítě v Silicon Valley, plyn jako dárek a velké nákupy na obzoru

Dnešní výběr pro vás namíchal Benedikt Lederer, editor HN.

Svět trpí čínskými lockdowny

Vždy jen jeden člen domácnosti v Číně může jít nakupovat a to jen jednou za dva dny. Přísné uzávěry, kterými chce Čína přemoci koronaviru, však mají dopad na růst tamní ekonomiky – a ve výsledku i na celý svět.

 

Plyn jako vánoční dárek

Americká flotila dovezla během vánočních svátků do Evropy obrovské množství zkapalněného plynu LNG. A srazila tak ceny zemního plynu. Jen tak ale problémy s drahými energiemi neskončí.

 

Příběh vakcíny od sousedů

Zatímco v Česku lidé říkají, že mají vakcínu od Pfizeru, Němci o ní mluví jako o BioNTechu - podle “své” společnosti, s níž známější Pfizer očkovací látku vyrábí. Jaký je příběh zakladatelů firmy z Mohuče, kteří jako první vyvinuli vakcínu proti covidu.

 

Výroky politiků

Jestli tady pudeš, dostaneš flákanec! Uplynulý rok nabídl v politice mnoho humorných výroků. Tady je jejich přehled.

 

Velké nákupy se blíží

Investoři mají hodně volných peněz. A jelikož jsou v současné inflační době nervózní, tak výsledkem je, že chtějí se svými prostředky něco ještě více dělat. Rok 2022 proto bude silný na nákupy firem.

 

Zázračné dítě v Silicon Valley

V rakouské politice sice musel Sebastian Kurz kvůli aférám skončit, přesto to nevypadá, že by měl zapadnout. Stále teprve pětatřicetiletý muž, přezdívaný Wunderkind (zázračné dítě), míří do kalifornského Silicon Valley, kde by měl údajně pracovat pro nejmenovanou globální firmu.

 

Ženy roku 2021

Kdo jsou ženy, které v letošním roce 2021 měnily Česko, své okolí nebo samy sebe? Tady je výběr deseti nejzajímavějších a nejvýznamnějších příběhů uplynulého roku.

Tipy, jak se zabavit

 

 

Nejkrásnější fotky zvířat – Konec roku je vždy bilanční. Tady máte možnost se pokochat podařenými snímky zvířat za uplynulý rok.

 

Smrt roku 2021 – Co se týče ohlédnutí, tak Netflix nabízí, stejně jako v minulém roce, zhruba hodinový film, který si střílí z toho, co se letos dělo. Snímek je sice dělán pro americké publikum, ale v zásadě vše pochopí i divák z Česka.

 

Franz Ferdinand – Britská rocková kapela Franz Ferdinand dorazí v dubnu do Prahy. Lístky už jsou k mání. Například tady.

Tečka na konec

 

Máte rádi hádanky? Tady se můžete otestovat v tom, kolik jich správně uhádnete.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp