Copy
Otevřít v prohlížeči

Co se bude dít, město duchů a glamping

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit. Dnešní výběr pro vás namíchal Martin Ehl, hlavní analytik HN.

Co si přečíst

 

Jak pandemie našla nové investory

Pandemická krize je příležitost, řekly si tisíce lidí. Stačilo jim podívat se na film na YouTube a začali investovat. Mnozí už mají první zisky, i když investice do akcií jsou velmi rizikové.
 

Americké město duchů na Slovensku

Na jihu Slovenska stojí prázdné město, které jako by sem někdo přenesl z Floridy. Byl to ambiciózní projekt, z něhož měla být turistická atrakce. Teď je to spíš bolehlav pro investory a věřitele.
 

Užijte si glamping!

Letošní dovolená bude nejspíš poněkud jiná než ty v minulých letech. Přišel čas objevit nové způsoby odpočinku. Jeden z nich se jmenuje glamping.
 

Čtyři scénáře o budoucnosti práce

Jak bude vypadat budoucnost se dnes snaží odhadnout politici i manažeři. Tohle jsou čerstvé scénáře o budoucnosti práce ve střední Evropě, které v sobě prolínají vliv nových technologií i dopad pandemie.
 

Skutečný život umělé inteligence

Umělá inteligence byla superpřesná v laboratoři. Ale v realitě selhala. Šlo o životy, měla totiž pomoci pacientům v nemocnicích.
 

Jak se Nicolas Cage stal hvězdou

Vraťme se v čase do roku 1983 k jednomu pozapomenutému filmu, který se letos dočkal muzikálové předělávky. Hrál v něm tehdy devatenáctiletý herec Nicholas Kim Coppola, který si krátce předtím změnil jméno, aby si ho nespojovali se slavným strýcem.
 

Šťastná hvězda

Kanadský rádioamatér hledá ztracené satelity. Pomohl navázat spojení se sondou NASA i s vojenským satelitem považovaným za ztracený 50 let.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Katy Perry - Vezměte rodinu na živý koncert a povídání s populární americkou zpěvačkou. Můžete přitom zůstat doma v obýváku. Jo, a zazpívá tam poprvé svoji novou písničku!
 

Prince of Persia - Kdo si pamatuje tuhle hru, může se vrátit do dětství či mládí tady. Kdo je příliš mladý, může vyzkoušet herní pravěk.
 

Epidemie a společnost - Kniha amerického historika Franka Snowdena z Yaleovy univerzity vyšla loni v říjnu. Teď je to důležité čtení pro pochopení toho, co se může stát se světem po pandemii koronaviru.
 

Jak se dělal trabant - Dokumentární film o výrobě legendárního východoněmeckého vozu. Manažeři zodpovědní za bezpečnost práce nechť ho sledují jen na vlastní zodpovědnost.

Dobrou chuť

 

Palačinky

Znáte nějaké jiné jídlo, které není moc náročné na přípravu a zajistí vám u dětí takovou popularitu, jako palačinky? My ne!

Tečka na konec

Která sklenice se naplní jako první?

Správná odpověď je tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp