Copy
 

Logistika

 

NEWSLETTER Č. 11, 26. 5. 2021

 

SLEDUJTE NÁS:  

 
 

 

MĚSÍČNÍK A ON-LINE O NOVINKÁCH A TRENDECH VE SVĚTĚ LOGISTIKY

 

 
 

ADVERTORIAL

 
 

Potřebujete odbavit objednávky rychleji, s menší chybovostí a se stejným počtem skladníků?

 

Zavedením systému Esyco Business a řízeného skladu se čtečkami čárových kódů, budete přesně vědět, kde se zboží ve skladu nachází. Dojde k eliminaci chyb v záměně zboží až z 95 % a objednávky budou vyřizovány 2x rychleji. Nechte svůj obrat růst. VÍCE ČTĚTE po kliknutí na tento text.  

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Robotický vozík od Linde MH se osvědčil ve výrobním závodě BASF Italia

 

Ve výrobním závodě BASF Italia nasadila  společnost Linde Material Handling robotický vozík L-Matic AC pro jeden ze standardních přepravních procesů, který dříve vázal pracovní čas kvalifikovaných zaměstnanců. Automatizovaný paletový vozík Linde L-Matic AC pomocí geonavigace řeší dopravu mezi balicím strojem a meziskladem zcela nezávisle. 

 

 

SOUTĚŽ

 
 

Do konce května: Přihlašujte projekty, produkty, služby a eko řešení do soutěže Impuls Logistika

 

Do soutěže, která má za cíl mediálně podporovat rozvoj automatizace, digitalizace a zelených principů v logistice, můžete  do konce května přihlásit inovativní projekty, softwarové i hardwarové produkty, výjimečné logistické služby a také ekologická řešení v logistice, nasazené během loňského roku v pilotním nebo plném provozu na území České republiky. Přihlašujte se po kliknutí do tohoto textu. 

 

 

TECHNOLOGIE

 
 

Plně automatizovaný sklad Brano Group zahájí provoz v příštím roce

 

Letos v březnu začala příprava projektu plně automatizovaného skladu automobilových dílů firmy Brano Group v Hradci nad Moravicí. Významný automotive dodavatel v České republice chce digitalizovat a automatizovat logistické procesy v oblasti materiálového skladu, výdeje do výroby a evidence rozpracované výroby. 

 

 

FOTOGALERIE

 
 

Amazon vyvíjí v Itálii technologie pro bezpečnou práci ve skladech

 

V italském Vercelli zahájila činnost nová evropská inovační laboratoř Amazonu. Laboratoř se zaměřuje na testování a vývoj technologií, které pomohou zvyšovat bezpečnost na pracovištích. Nové technologie zahrnují například plně automatizované systémy pro třídění jednotlivých položek - pracovník pak nemusí manipulovat s položkami v přepravkách a složitě je hledat. 

 

 

INFOGRAFIKA

 
 

V regionu širší Prahy jsou téměř vyčerpány průmyslové prostory k pronájmu, hlásí 108 Agency

 

První čtvrtletí roku 2021 přineslo rekordně nízkou neobsazenost v regionu širší Prahy, která potvrzuje neustále vysoký zájem o průmyslové prostory v prémiových lokalitách. Silná poptávka tlačí ceny pronájmů nahoru, například v katastru Prahy meziročně vzrostla cena pronájmu o 25 procent za čtvreční metr. 

 

 

BYZNYS

 
 

Kuehne+Nagel získala souhlas s akvizicí Apexu a chce dál růst na asijském trhu

 

Akvizice asijského speditéra Apex International Corporation skupinou Kuehne+Nagel získala od příslušných regulačních orgánů bezpodmínečný souhlas. Společně tak budou nyní Kuehne+Nagel a Apex na asijském logistickém trhu využívat synergií zejména pro oblasti e-commerce fulfillmentu, high-tech a e-mobility.

 

 

COVID-19

 
 

Pandemie urychlila budování globálního řetězce chlazené logistiky UPS

 

UPS rozšiřuje svůj chladicí řetězec pro přepravu a skladování léků. Řada vylepšení a nová či rozšířená globální logistická centra umožňují provozovat kompletní teplotně řízenou logistiku v celém řetězci. Systém je účelově navržen pro farmaceutické firmy i poskytovatele zdravotní péče či laboratoře.

 

 

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE NALEZNETE

 
PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYJDE 30. 6. 2021
 
 

 
 

Rozhovor – Limitem jsme my sami, říká Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech republic

Fokus – Blockchain přichází do Česka zatím pomalu

Přepravní služby – V čem spočívá přidaná hodnota zasílatele?

Rozhovor – V Jižní Africe musíme počkat na rozvoj trhu, říká ředitel Zaslat.cz Miroslav Michalko

Nehoda v Suezu – Zranitelné jsou nejen lodě, ale celý světový obchod

 
 

 

Kontakt na redakci: filip.hubicka@economia.cz |  Inzerce: martin.bohata@economia.cz

Odhlášení ze servisu je možné zde nebo můžete spravovat svá nastavení.
Přihlášení k odběru newsletteru je možné zde
E-mailový servis provozuje Economia, a.s.