Copy
Otevřít v prohlížeči

Návod na profi účes, nejzelenější domy a rande 2.0

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. A proto se KaranTéma mění na Sedmičku – každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Návod, jak se doma skvěle ostříhat

Jako by až do americké redakce technologického časopisu Wired dolehla aféra s účesem Aleny Schillerové. Jak jinak si vysvětlit, že slavný magazín připravil detailního průvodce a návod, jak se doma stylově ostříhat? Takže kdo chcete vypadat šik, tohle si musíte přečíst.
 

Na stát zapomeňte

Jakub Lohniský, který založil a vede luxusní oděvní značku Le Premier, má pro paní ministryni také jeden vzkaz: to, co děláte pro český byznys, je vražda v přímém přenosu, stát kvůli vám bude muset živit strašnou spoustu lidí.
 

Krávy v roušce

Roušky dnes nosí všichni. Dokonce i krávy. Ale ty, které pro ně vyvinul start-up Zelp, mají sloužit něčemu jinému než boji proti koronaviru. Britská firma doufá, že s jejich pomocí zabrání produkci skleníkových plynů, jichž je zemědělství hned po energetice druhým největším producentem. 

 

Klima vs. virus

Mezi pandemií a globálním oteplováním je pár spojnic. O hrozbě obou lidé věděli, ale moc s tím nedělali, hádají se kvůli nim mocnosti, jsou to oba tiší, neviditelní zabijáci. A ačkoli se teď zdá, že kvůli karanténě se klima a čistota ovzduší zlepšují, dlouhodobé dopady budou spíš negativní.

 

Nejzelenější domy světa

V Česku se bohužel mnoha hypermoderními, důsledně ekologickými stavbami chlubit nemůžeme. Pro inspiraci musíme do zahraničí. Tady se můžete podívat na 16 nejzelenějších staveb světa.

 

Dating 2.0

Možnost vyrazit na rande se v poslední dekádě dost změnila díky mobilním aplikacím, ale teď je na spadnutí další kolosální změna. Než se lidé k cizím, byť atraktivním lidem přiblíží, budou je z důvodu hygieny a bezpečnosti různě oťukávat, prověřovat, déle si s nimi povídat. Jaké to bude mít následky?

 

Na Měsíc

Lidé mají do čtyř let být opět na Měsíci. Opravdu se to podaří? Jaké jsou pro to scénáře? Kdo jsou ti, kteří budou planetárními průkopníky? Jak bude probíhat kolonizace Měsíce? To všechno zjistíte v interaktivním materiálu BBC.

 

Jak si píšete s kolegy: přes Slack, WhatsApp, nebo esemeskou? A co knížky, jak je čtete? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší službu na doručování jídla celkem s přehledem vyhrálo Dáme jídlo. Co se otázky, jak se udržujete fit, týče, tam se nejčastěji objevily odpovědi: jím zdravě, pravidelně doma cvičím a chodím si zaběhat.

Tipy, jak se zabavit

 

Nejvyšší pocta – Válečný film o odvážném medikovi, který ve vietnamské válce zachránil desítky vojáků, ale později se ukázalo, že jeho hrdinský příběh byl mnohem složitější, a spousta lidí by byla nejradši, aby se na něj zapomnělo. Od 17:30 ve vašem kině.
 

Generace X – Taneční představení divadla Ponec vyjadřuje pocity generace, která se narodila před 40 lety a před 30 lety poznala tu pravou svobodu. Prostě Husákovy děti. Na Mall.tv dnes od 19 hodin.
 

Veselá vdova – Slavná opereta od Franze Lehára v podání newyorské Metropolitní opery v čele s ikonickou Renée Flemingovou. Dnes na webu MET.
 

Westworld – Když pomineme Pána tygrů, o žádném seriálu se teď nemluví tolik jako o třetí řadě Westworldu, filozofického sci-fi veledíla z produkce HBO. A už slíbili, že bude i čtvrtá série.


Haiku – Je to krásné, lyrické, něžné… Využijte čas doma s dětmi, ideálně tedy těmi staršími, a naučte se třeba haiku, japonské trojverší, kterým zabodujete nejen u mládežníků.

Dobrou chuť

 

Salát z Nicoise

Rajčátka, olivy, tuňák, k tomu bagetka s olejem. Pro slunné dny, které nás teď provázejí, není nic lepšího než středomořská pochoutka.

Tečka na konec

Italský fotograf Danilo D'Auria vytvořil kolekci autoportrétů, na nichž zachycuje solidaritu, ale i šílenství lidí v karanténě... Najdete se v něm?

Celou kolekci fotografií najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp