Copy
Otevřít v prohlížeči

Jak přežít karanténu?

 

Terminátor na čekané, do kina v autě, pomoc z hlubin

Být doma, pracovat a ještě k tomu se starat o děti je náročné. Hodně náročné. Proto pro vás vybíráme tipy na zajímavé čtení, koukání, poslech i vaření, které vám pomohou karanténu přečkat v o něco větší pohodě. A zároveň budete vědět, co se děje. Přihlaste se a dostanete je každý všední den ráno přímo do své mailové schránky.

Život s virem

 

Arniemu cosi chybí

Terminátor, mistr světa v kulturistice, guvernér… Arnold Schwarzenegger toho v životě stihl dost. Teď ale musí sedět ve svém rozlehlém domě v LA a… Nenudí se, jak vyplývá z rozhovoru pro The Atlantic, jenže mu zjevně v těchto krizových časech chybí možnost být u toho.
 

Investorův optimismus

Každá krize je zároveň příležitost. Podle známého investora Jana Pravdy ta nynější navíc nebude tak hluboká jako recese po pádu burz v roce 2008. Svět i Česko se prý změní, ale do relativně normálního koloběhu by se podle něj mohly vrátit v horizontu týdnů či měsíců, určitě ne let.
 

(Ne)sdílení

Jedním z oborů, které se kvůli koronaviru změní, bude nepochybně sdílená ekonomika. Nebo si snad někdo myslí, že po globálních zákazech cestování, povinném nošení roušek, apelování na hygienu a mytí rukou si jen tak s někým budete půjčovat auto, byt nebo kolo?
 

Do kina v autě

Něco se naopak vrátí. Do kina se teď nějakou dobu nedostaneme, ale co třeba autokina? Ta měla v Americe tradici, pak postupně vymizela a teď opět nabírají na oblibě. A třeba se nějaká objeví i v Česku…

Souboj značek: Který nástroj na telekonference je lepší? A která mražená pizza vám v karanténě víc chutná? Hlasujte v anketě...

A jinak?

 

Domy jako žádné jiné

Španělský fotograf Victor Enrich dělá to, nač urbanisté nemají dost odvahy – staví opravdu originální, s realitou a fyzikálními zákony si pohrávající domy. Může si to dovolit, protože je buduje jen na svých obrázcích a v počítači. Ale díla jsou to impresivní stejně.
 

Oscar vs. Kim

Sláva je věc pomíjivá. Celebrity existovaly vždy, jen nikdy nebylo tak snadné se jí stát. Jak se proměňovala role celebrit ve společnosti? A co mají společného Kim Kardashian a Oscar Wilde? Na to se snaží odpovědět pořad Ideas od BBC.
 

Zázrak z hlubin

Olihně jsou fantastická stvoření. A lidé toho o nich vědí jen relativně málo, hlavně o těch obřích, v hloubce žijících krakaticích. Teď se ale zdá, že hlavonožci by nám mohli pomoct s jednou do budoucna naprosto zásadní disciplínou - s úpravami DNA. Hlavonožci totiž umí pracovat se svou genetickou informací jako žádní jiní tvorové.

Dobrou chuť

 

Rizoto s houbami


Není rizoto jako rizoto. To pravé vám uvaří jen Ital. A nebo si ho uvaříte vy s pomocí Itala. Třeba toho v kuchyni.

Tipy na dlouhá odpoledne a ještě delší večery

 

Tajemství Ocelového města – Klasika nejen české kinematografie, ale i dobrodružné literatury. Adaptace sci-fi románu Julese Verna o válce a míru má překvapivě mnoho přesahů do současnosti.
 

40 dní pěšky do Jeruzaléma – Ještě pár dní si můžete zdarma stáhnout knihu cestovatele Ladislava Zibury o tom, jak pěšky putoval přes Turecko a Izrael do Jeruzaléma.
 

Scratch – Když jste s dětmi doma a chcete, aby se něčemu naučily, můžete si s nimi zkusit základy programování. Jednou z nejlepších a nejzábavnějších platforem pro to je Scratch. Vřele doporučujeme.
 

Starověký Řím – A abyste se něco naučili speciálně i vy dospěláci, koukněte třeba na tento on-line kurz o historii antického Říma.
 

Václav Hollar – Cyklus Čtyři roční období má na umělecké škále klasika českého baroka speciální postavení. Namaloval ho zamlada, navíc při pobytu v zahraničí. A nikdy se k němu už tematicky nevrátil. Můžete si jej prohlédnout virtuálně ve sbírkách Národní galerie.

Tečka na konec

Nikdy není pozdě na to začít cvičit, natož si dát závazek. Takže hurá do toho!

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou zase zítra.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp