Copy
Otevřít v prohlížeči

Jak správně dýchat, 11 lekcí od Jeffa Bezose a miliardy mrtvých kohoutků

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, zástupce šéfredaktora HN.

Co si přečíst

 

Zvyšte platy

Thomas Piketty je pokud ne aktuálně nejslavnější, tak určitě jeden z nejslavnějších ekonomů světa. Především mezi levicí je něco jako bůh. A náš reportér Ondřej Houska s ním pořídil exkluzivní rozhovor mimo jiné o tom, proč se Češi mají zaměřit na vzdělání, brát víc a zapomenout na fabriky.
 

11 lekcí podle Bezose

Jeff Bezos letos opustí post CEO Amazonu. Pro všechny, kdo osnují plány na podobnou byznysovou kariéru, sestavil magazín Inc. 11 manažerských poučení podle božského Jeffa.
 

Atomový start-up

Jaderná elektrárna je v českém podání kolos, nad kterým musí bdít stát a který stojí těžko představitelné peníze. Jenže Estonci ukazují i jinou cestu: co když takovou elektrárnu připraví start-up, který posbíral peníze na crowdfundingu?
 

Krvavé domy

Bydlet v domě, kde se mučili lidé a kde se trénovali nájemní zabijáci, nezní jako nejlepší nápad. Jenže v Kolumbii mají po mírové dohodě s ultralevicovými povstalci takových nemovitostí stovky a vymýšlí, jak je udat na trhu.
 

Jak správně dýchat

Před novým pracovním týdnem a náporem asi tolik: přátelé, dýchejte! A dýchejte dobře, je to naprosto zásadní.
 

Kdo zachrání kohoutky?

Napadlo vás někdy, co se stane v drůbežárnách s čerstvě vylíhnutými kohoutky, kteří nemohou snášet vajíčka a na rozdíl od malých slepiček i pomaleji nabírají váhu? Ročně jich je po světě utraceno celkem brutálním způsobem sedm miliard. Den po vylíhnutí! Říká se tomu kuřecí redukce.
 

Malá a ještě menší ODS

Že Pavel Novotný odchází z ODS, může být jen taková zprávička pro milce vnitrostranických půtek. Anebo, jak se domnívá Petr Honzejk, širší zpráva o tom, jak se ODS zasekla a je odsouzena k nerůstu.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na predplatne.ihned.cz.

Tipy, jak se zabavit

 

 

Rozpojené státy – Dlouholetý zahraniční reportér ČT Martin Řezníček o svých zkušenostech z pobytu v USA, nově i zvukově.
 

To poslední, co chtěl – Krásná, ale odvážná novinářka. Obchody se zbraněmi. Milující otec, špinaví byznysmeni. A Netflix.


Extrémní starosta – Když už byla řeč o Pavlu Novotném, na Mall.TV má vlastní pořad

Tečka na konec

Uhodnete, kde se narodila Lucie Bílá nebo Roman Prymula?

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp