Copy
Otevřít v prohlížeči

Nemluvná Alena, slovenská inspirace a 10 triků, jak působit chytřeji

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit. Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

My jméno is Alena

Alena Schillerová se sice umí sama perfektně ostříhat, ale když přijde na konverzaci s jinými ministry financí EU, je to bída. Pokračuje tak v cestě, kterou dávno před ní založili politici z těch nenáviděných tradičních stran – že se nedomluví anglicky.
 

Z Běloruska na kraj světa

Koronavirus dává světu nečekané hrdiny a příběhy. Třeba o tom, jak jeden obskurní běloruský fotbalový klub získal během pandemie globální virtuální fanklub. Začalo to v Austrálii.
 

10 triků, jak vypadat na poradách chytřejší

Chcete na firemních poradách a vůbec v korporátní džungli působit na výši, inteligentně a jako někdo, kdo má vliv? Pak se vám určitě hodí tenhle manuál, jak se pomocí celkem jednoduchých triků stát někým a něčím, čím tak úplně nejste. Určitě používejte zkratky, na porady zvěte ty, kteří tam nemají co dělat, a nikdy neřekněte tak ani tak.
 

Pohádka před spaním od robůtka

Je to možná trochu strašidelné, ale co když dětem před spaním nebudete pohádky číst vy ani starší sourozenci nebo babičky, ale robůtek? Přesně takový plán má firma, do níž peníze nalily Toyota, Amazon nebo Sony.
 

Bezmasé burgery jedou

Burger z mletého masa se možná brzy stane luxusem. Firmy, které vyvíjí jeho veganské náhražky, totiž nabírají peníze od investorů závratným tempem a daří se jim i v prodejích, protože tradiční masoprůmysl dostal v pandemii těžké rány. Takže hurá do obchodu pro Beyond Meat a Impossible Burger.
 

Za dobrotu na…

Marcus Hutchins není nijak známý. Ale měl by být – před pár lety tento mladý hacker pomohl zachránit svět a internet při kybernetickém útoku WannaCry. Ale pak sám skončil v poutech od FBI. 
 

Sukces.sk

Slovensko se stává jedním z inspiračních zdrojů díky tomu, jak se vypořádává s koronavirem. Velkou story mu nyní věnoval i prestižní magazín The Atlantic. Článek má výmluvný název: Lekce ze Slovenska – tam, kde lídři nosí roušky

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Choking Hazard – Tohle je sice trochu absurdní zombie komedie made in CZ, ale na zabavení se před závěrem pracovního týdne, navíc zadarmo, to není špatné.
 

Polární zář – Cestujeme virtuálně, jak jinak. Tentokrát na Lofoty za magickou polární září díky 360° záběrům Martina Kulhavého.
 

Hayley Williamsová – Indie pop, art pop, alternativní rock… Škatulek pro novou sólovou desku zpěvačky amerických Paramore je dost, zaposlouchejte se sami a uvidíte.
 

Jamiroquai – Na jeho koncert ani na koncert nikoho jiného se ještě pár týdnů či měsíců live nepodíváte, tak aspoň ze záznamu. Tentokrát show z Paříže.

Dobrou chuť

 

Korejské hovězí

Rychlý výlet do Asie, který vám nezabere ani moc času a určitě si ho budete chtít zopakovat. Jen bacha, pálí to a potřebujete steak.

Tečka na konec

Stará auta jsou krásná. Ovšem nádherná jsou i ta omšelá, ba dokonce opuštěná a zarostlá. Dokládají to fotografie Dietera Kleina.

Mnoho dalších Kleinových snímků najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp