Copy
Otevřít v prohlížeči

Recept na dlouhověkost, Warhol a restaurace pro jednoho

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Recept na dlouhý život

Kostarika patří k zemím, kde se lidé dožívají nejvyššího věku. Mají k dispozici ideální klima, krásné pláže, zdravě jedí. Je to jen tím? Samozřejmě že ne. Zásadní roli hraje třeba pocit spokojenosti a optimismu. Tohle je recept na dlouhověkost.
 

10 důvodů, proč vstávat v pět

Jednou z podmínek, abychom žili dlouho a cítili se dobře, je kvalitní spánek. Ten si mnoho z nás spojuje se vstáváním dlouho po kohoutím kokrhání. Co když to je ale jinak? Tady najdete 10 důvodů, proč má cenu vstávat příštích aspoň třicet dní každé ráno v pět. Ano, neděste se, v 5:00.
 

Restaurace pro jednoho

Víte, jak vypadá ideální restaurace podle epidemiologa? Přesně jako švédská Table for One. Je taková, jak zní její název – široko daleko v čisté přírodě je pouze jeden stůl, jedna židle a jeden host. Co myslíte, je tohle budoucnost pro fine dining?
 

Sucho je tu, a ne že ne

Právě skončený víkend mohl v někom vyvolat mylný dojem, že sucho problém byl, ale už není. Chyba! To, čemu čelíme, je katastrofa, tak vyprahlá jako nyní naše krajina po staletí nebyla a sobotní sprška na tom nic nezměnila. Ne koronavirus, sucho je ta pravá hrozba.
 

Vládo, pozor na dluhy!

Kiril Sokoloff je na Wall Street legenda. Správně předpověděl vzestup Číny nebo boom technologických firem v 90. letech. Teď má znovu co říct – varuje investory i světové vlády, aby se kvůli pandemii neuvrtali do dluhů větších, než jaké dokážou zvládnout. „Když se stát zadluží do úrovně 90 procent HDP, zpomalí to o třetinu jeho ekonomický růst,“ upozorňuje v rozhovoru pro Financial Times.
 

Horečka sobotní noci

Sobotní večery momentálně nejsou to, co bývaly. I když to je jen otázka perspektivy – několik desítek fotografů pro New York Times zachytilo, jak teď lidé po celém světě tráví volný čas o víkendu. A je zjevné, že někde si to užívají na karanténu nehledě.
 

Kino doma

Hollywoodská studia jako by konečně pochopila, že existují i jiné kanály, jak dostat k divákům nejnovější filmy, než jen kina. Universal teď ohlásil, že hodlá své novinky streamovat přes služby jako Amazon Prime Video nebo Apple iTunes i v době po koronaviru. Kinaři už bijí na poplach.

Fryc, Dejčmar, Průša, Wichterle... Špičky českého byznysu budou v úterý 5. května od 15 hodin on-line debatovat o budoucnosti Česka.
Vše podstatné najdete tady.

Tipy, jak se zabavit

 

Ikarie XB 1Zřejmě jediná skutečná česká filmová sci-fi o cestě kosmické lodi k Alfě Centauri za průzkumem mimozemšťanů.
 

Warhol – Umělecký kritik Blake Gopnik připravil vyčerpávající, téměř tisícistránkovou biografii Andyho Warhola
 

Hubbleův teleskop – Na konci dubna to bylo 30 let, co raketoplán Discovery vynesl na oběžnou dráhu Hubbleův teleskop. Snímky vesmíru, které od té doby poslal na Zem, si můžete prohlédnout tady.
 

Interpol – Newyorští poprockoví hitmakeři nahráli před dvěma let v Paříži speciální vystoupení v prázdném studiu. Na nezvyklou show se můžete podívat on-line.  


Relikviář svatého Maura – Poslechněte si rozhlasovou dramatizaci mimořádného kriminalistického příběhu, jehož výsledkem byl nález relikviáře svatého Maura, jedné z nejcennějších památek Česka.

Dobrou chuť

 

Grilovaný sýrový toast

Jestli máte doma kontaktní gril, podle pana Cuketky je tohle asi nejlepší způsob, jak ho využít.

Tečka na konec

Zahrajte si na Sherlocka Holmese a zkuste přijít na to, kdo je vrah.

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp