Copy
Otevřít v prohlížeči

Hon na banky, sKORO NA mizině a jak udržet vztah

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Hon na banky

Armáda malých investorů, kteří se srocují na sociální síti Reddit, se zaměřila na vzácné kovy a veřejně deklaruje, že chce potopit banky. Mají se velké finanční domy bát?
 

Tištění peněz

Šéf byznysové redakce Milan Mikulka srozumitelně vysvětluje, proč za současné otřesy na burze může i tištění nových peněz, které do ekonomiky už roky pumpují centrální banky.
 

Dejte si šlofíka

V práci máme pauzu na kafe, jak si ale odpočinout na nekonečných home officech? Tady je návod, jak se osvěžit i během velmi krátkého spánku.
 

Budoucnost je dnes

Vědci zkrotili jev, který umožňuje teleportaci informací, a lidstvo je na prahu kvantového internetu. Tohle velké čtení by si měl přečíst každý, koho zajímá budoucnost a sci-fi. Protože budoucnost je tady.
 

Jsou lídři kompetentní?

To v průběhu své kariéry zkoumal dlouholetý šéf Financial Times Lionel Barber. Tady jsou jeho názory na Obamu, Trumpa, Bidena, ale i Putina nebo diktátora Kagameho.
 

Jak udržet vztahy

V době častých home officů jsme s partnery, manželi i svými dětmi mnohem víc než kdykoliv dřív. Jak si vzájemně nelézt na nervy a zachovat zdravý rozum a hlavně vztah samotný, se dočtete tady.
 

Slabá Evropa nahrává Putinovi

Tady je americká analýza toho, proč morální poučování ze strany Evropy a absence činů nahrává Putinovi a umožňuje mu násilím potlačovat projevy nespokojenosti.

Epizoda 33
Kamil Vacek do Česka přivedl Samsung a vybudoval miliardový byznys s mobily

Tipy, jak se zabavit

 

Vykopávky – O tom, jak je archeologie napínavá a vzrušující vypráví tahle novinka na Netflixu natočená podle skutečného příběhu, ve které exceluje Ralph Fiennes. A kdybyste stále nevěřili, tady je recenze na vynikající knihu Tři kameny jsou zeď.
 

Dejte Cyberpunku šanciTady je několik důvodů, proč dát kritizovanému Cyberpunku přece jen šanci. Po 100 hodinách hraní je sepsal Otakar Schön.
 

sKORO NA mizině – Dobrý humor se rube v Ostravě. Přečtěte si, jak a proč drzá sonda do života herců osvěžila tuzemskou komiku a nabrala miliony zhlédnutí na YouTube.

Tečka na konec

Máte rádi záhady a hádanky? Vyzkoušejte kvíz, který otestuje vaše znalosti legend, zajímavostí i bizarností z celého Česka i různých koutů Evropy. (klikněte na obrázek)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp