Copy
Otevřít v prohlížeči

Tipy, jak zlepšit podnikání, všemocné octomilky a stěhování miliardářů

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Toxický odkaz

Už je to definitivní, Joe Biden bude příštím americkým prezidentem, sbor volitelů pro něj formálně hlasoval. Jenže přes Ameriku se i dál potáhne temný, toxický stín Donalda Trumpa.
 

Muška jenom zlatá

Kde bychom byli, nebýt vědy. Zvlášť dnes, v době boje s covidovou pandemií. Ale napadlo vás někdy, kde by byla věda, nebýt mušek octomilek?
 

Mlsna úřaduje

Antimonopolní úřad je jednou z nejvlivnějších byznysových institucí v zemi. Jaké s ní má plány její nový šéf Petr Mlsna? A bude vyhazovat funkcionáře, na které má políčeno policie?
 

Britské ucuknutí

Dohadování o rozchodu Británie s EU je těžké, ani jedna strana nechce ustoupit, vypadá to na tvrdý brexit. To je ale jen zdání, Britové nakonec cuknou a podvolí se Evropě, protože ani jinak nemohou, píše slavný komentátor Financial Times Gideon Rachman (paywall).
 

Vánoční Tesla  

Automobilka Tesla se v pátek oficiálně stane součástí prestižního akciového indexu S&P 500. A celá Wall Street se na to chystá jako na… na Vánoce!
 

Stěhování miliardářů

Zakladatel Tesly Elon Musk se nedávno přestěhoval z Kalifornie do Texasu, jeho kolegu z žebříčku nejbohatších lidí světa Larryho Ellisona (zakladatele Oraclu) to zase zaválo na Havaj. Že by daně?
 

Osm rad, jak zlepšit podnikání

Jan Řežáb rozjel a pak prodal start-up Socialbakers, teď má firmu Time is Ltd. Ve svém komentáři navrhuje, co by měli politici změnit, aby se podnikatelské prostředí v Česku zlepšilo.

Tipy, jak se zabavit

 

26 nejlepších knih ー Magazín Wired sestavil výběr těch nejlepších knih roku 2020 se zaměřením na technologie nebo byznys.
 

Ford Mustang Mach-E ー První plně elektrický Ford je na světě. Jaký je? Představu si uděláte třeba tady. 


Tech dárky ー Pár tipů na hi-tech dárky, které vám kurýři ještě stihnou doručit.

Tečka na konec

V Americe už pokračování prehistorického animáku Croodsovi vede žebříčky návštěvnosti, v Česku je premiéra plánovaná na tento týden. Vzhledem k lockdownu to s promítáním žádná sláva nebude, tak aspoň trailer...

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp