Copy
Otevřít v prohlížeči

Nejdivnější jméno, umělá hudba a tipy, jak se lépe učit

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Šest tipů, jak se lépe učit

Také se občas stydíte, když někde slyšíte nebo čtete, jak někdo zvládne spořádat jednu knížku denně a jak se díky tomu rychle učí? Možná by se vám pak hodil návod, jak být trošku víc jako oni. Tady najdete šest návyků lidí, kteří jsou super learners.
 

Zkouška ve fintechu

Revolut je aktuálně jedním z nejskloňovanějších jmen nejen evropské startupové scény. I v Česku ho používají desítky tisíc lidí, dají se přes něj nakupovat akcie, je kolem něj zkrátka živo. Jak ale poznamenávají Financial Times, ambiciózní firmu teprve čeká její maturita.
 

Robopublikum

Tchajwanská baseballová liga může být modelem, jak budou v nejbližší době vypadat dříve masové sportovní události. Připravte se na kartonové fanoušky, robotické bubeníky a živé roztleskávačky. 
 

Když chcete omezit pití

Otevřený dopis všem, kteří se rozhodují skončit s pitím alkoholu – možná inspirace pro ty, kdo se snaží po dvou měsících zase vrátit do normálnějšího života.
 

E-sporty jedou

Jedna z věcí, kterou změnila krize, je přístup k počítačovým hrám. Najednou se staly čímsi normálnějším. A trend, který byl už předtím patrný, ještě posílil – byznysový potenciál e-sportů, tedy soutěžního hraní her, rychle roste.
 

Co koupit teenagerům za maturitu

Když už víme, kdy se budou konat maturity, je čas se chystat, co pak dorostu koupit za odměnu. Tady najdete jeden ultimátní přehled, čím teenagera vybavit, aby byl dost cool a přechod ze střední na vysokou zvládl i stylově a dostatečně technologicky.
 

Nejzvláštnější jméno

A když se vaše děti budou dobře učit, třeba z nich vyroste příští Elon Musk. Tomu se mimochodem narodilo miminko a jméno, které mu dal, se opravdu jen tak neslyší: X Æ A-12.

Spotify, Apple Music nebo Deezer? A kde obvykle doma pracujete s počítačem? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro komunikaci s kolegy z práce těsně vyhrálo WhatsApp před emailem, sadou Microsoft Teams a Slackem. Co se otázky, jak nejraději čtete knihy, týče, suverénně zvítězila klasika - tedy vytištěné.

Tipy, jak se zabavit

 

Králíček Jojo – Velmi netradiční pohled na druhou světovou válku, který se natáčel i v Česku a který posbíral několik nominací na Oscara, je k dispozici v on-line půjčovnách.
 

Hudba z AI – Zaposlouchejte se do jukeboxu s hudbou, kterou vytvořila umělá inteligence.
 

Německý film – Goethův institut zpřístupnil zájemcům docela zajímavou on-line filmotéku německých alternativních snímků jako Kapitán, Pět věcí, kterým nerozumím nebo Dlouhé léto teorie. 
 

Madagaskar – Prstem po mapě nebo myší po webu se teď dá cestovat do exotických destinací. Takový Madagaskar nabízí něco, co se jinde těžko hledá, 90 procent tamních rostlin a živočichů není jinde na Zemi.


Test mediální gramotnosti – Změřte si svoji mediální gramotnost. Test je sice určen pro děti, ale můžete to pojmout jako rodinnou zábavu.

Dobrou chuť

 

Tvarohové placičky

Příprava na 20 minut, stačí vám tvaroh, vajíčka, nějaké bylinky, trochu mléka a máte skvělou svačinu nebo snídani.

Tečka na konec

Ve kterém hodinářském zařízení je nejvíc částí? A sluneční hodiny to fakt nejsou...

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp