Copy
Zobrazit e-mail v prohlížeči

Zdraví vás Jirka,

někteří mě znáte, někteří ne. Oběma skupinám přeju krásný den. Píšu vám za redakci Respektu, který – na rozdíl od jiných časopisů – svůj provoz rozhodně nijak neomezuje. Naopak. Všem našim příznivcům díky za povzbudivé ohlasy. Jsme tu s vámi, což je i důvod, proč vzniká tento e-mailJe to novinka, začínáme dnes. Každý den vám někdo z nás pošle "vzkaz", co právě považujeme za důležité vědět + co v Respektu chystáme a co se v redakci děje.

Erik už o tom hezky mluvil zde...... ale dění běží dál a mnozí píšete, že s námi chcete zůstat ve spojení, protože spolehlivé informace jsou teď důležité. Přidal jsem i pár adres ze svých kontaktů, snad se nezlobíte. Samozřejmě respektujeme, pokud vás nevyžádaný mail nezajímá – vypnout ho lze dole raz dva. 


Co je nového – koronavirus a peníze:

1. Americký Senát schválil přes noc záchranný balíček za 2 bilióny dolarů. Burza v New Yorku dva dny za sebou rostla, což dává jistou naději, že ekonomický chaos kolem koronaviru se podaří zvládnout. Pro Američany ale bude boj s infekcí ještě velká zkouška – viz Zuzana Boehmová a její dopis New Yorku.

2. Svůj balíček dává postupně dohromady i Babišova vláda. Soupis dosavadních opatření máme tady a budu ho průběžně doplňovat. Dnes přibyla nová dávka 15 tisíc pro živnostníky.

3. "Radím nehledat dokonalost, ale radši jednoduchost. Čas pádí strašně rychle," říká nám v rozhovoru ekonom Filip Matějka z CERGE-EI, autor jednoho z prvních ucelenějších návrhů, jak spolu s koronavirem nezahubit i českou ekonomiku. Nově by se Matějka měl stát členem krizového štábu ČR. 


  

Připravujeme: Prymula, pendleři a spol.:

Jednou z věcí, na kterou se teď chceme pořádně podívat, je krizový štáb a jeho šéf Roman Prymula fungují. (Mimochodem, to jste věděli, že měl před lety kandidovat za Zemanovce? Just saying...) Nové restrikce pro pendlery se nám zdají hodně přísné, nebo přinejmenším bez citu pro detail. Marek Švehla zjišťoval detaily na Šluknovsku a znělo to znepokojivě. Více v příštím čísle.


Úplně odjinud – Silvie a vlci: 🐺

Silvie Lauder má teď v čísle poněkud nečekané, ale povedené čtyři stránky o vlčích alfasamcích. Hlavním hrdinou je podvraťák č. 8, který přežije všechny svoje silnější sourozence a konkurenty a stane se legendárním „králem Yellowstonu“. 
Praktická rada: Vše máme on-line + máme slevu

Všechno, co dáváme na papír (tedy i vlci), je zároveň i na webu. I proto píšu – shánět časopis venku teď může být věda. Celý papírový Respekt je každou neděli tady. Jedno číslo stojí za 35 korun + máme teď slevu 99 Kč za měsíc


Kultura z obýváku:

Za sebe musím říct, že Zdeněk Svěrák mě včera dojal. Kultura na dálku tím ale nekončí. Jak píše Pavel Turek, koncerty z obýváku jsou žánr současnosti a nejspíš i budoucnosti. Jeden má večer moje favoritka Beata Hlavenková, budu tam, srdečně zvu!Jiří Nádoba, nadoba@respekt.cz

Sdílejte tento
e-mail s přáteli.
Přihlaste se k tomuto newsletteru.
Bude vám chodit každý všední den.
Facebook
Twitter
Instagram
Copyright © 2020 Respekt (Economia, a.s.)
Tento e-mail jste dostali na základě svého přihlášení na 
www.respekt.cz/newslettery/ provozovaném Economia, a.s.

Odhlásit se z newsletteru / aktualizovat nastavení • Odhlásit se ze všech newsletterů Respektu