Copy
Otevřít v prohlížeči

Kreativní mysl, appka na úklid a včely, co přemohou sršně

Karanténa ještě nekončí, začíná ale postupné uvolňování. Život se do normálu sice ještě nevrátí, my vám s tím však chceme pomoct. Každý pracovní den vám v sedm ráno přistane v mailu sedm zajímavých tipů na čtení a sedm tipů, jak se zabavit a co si uvařit.

Co si přečíst

 

Krokouš vítězí

Nečekaným byznysovým vítězem koronavirové krize je výrobce gumových sandálů a pantoflí Crocs. Ten byl v útlumu kvůli rozmachu levných asijských kopií, ale covid-19 jako by mu vlil novou krev do žil. Holt tepláky a crocsy jsou nový formal casual.
 

Mobilní uklízečky

S tím, jak zatočit s neuspořádanými přihrádkami a policemi, vám nemusí pomáhat hned Marie Kondo. Existuje spousta užitečných aplikací do mobilu, které to zvládnou stejně dobře. 
 

USA, ne Rusko a Čína

Internet je pro naše životy dnes už naprosto zásadní. Koronavirus to odhalil víc než cokoli jiného. A proto je důležité se postarat, aby kyberprostoru nevládly Čína s Ruskem. Co pro to může udělat Amerika, která je na rozdíl od těch dvou naším spojencem, píše Foreign Affairs.
 

S Warrenem na věčné časy

Nejsledovanější valná hromada světa je za námi. Investiční konglomerát Berkshire Hathaway tentokrát vystrčil s Warrenem Buffettem i jeho možného nástupce Grega Abela, ale kdo se pozorně díval, ten ví, že to pořád je hodně a hodně Warrenova show a investoři by z toho měli být nervózní.
 

Jak včely poráží sršně

Rozmanitost a přizpůsobivost přírody je neuvěřitelná. Vezměte si třeba takové včely. Některé druhy sršňů je decimují po stovkách, ukusují jim hlavy. Ale včely se nedají a přišly na unikátní způsob ochrany - desítky jich oblepí tělo sršně a uvnitř kokonu vytvoří takový hic, že se útočník uvaří. Napadlo by vás to?
 

Dřevo místo zlata

Vladimír Brůna oživil upadající investiční společnost, pak s ní prodal víc zlata, než má národní banka v trezorech, a loni z ní odešel, aby se věnoval dřevu. Inspiraci pro osobní restart i pro tipy, do čeho investovat, přináší další díl našeho podcastu.
 

Virus vyhuben

Nejde o koronavirus, ale o malárii. A vlastně není vyhuben, ale mohl by být. Vědci objevili mikrob, který dokáže v komárech vypnout přenos infekce. A teď se řeší, jak jej vypustit do přírody.

Fryc, Dejčmar, Průša, Wichterle... Špičky českého byznysu budou v úterý 5. května od 15 hodin on-line debatovat o budoucnosti Česka.
Vše podstatné najdete tady.

Tipy, jak se zabavit

 

Penny Dreadful: Město andělů – Volné pokračování strašidelné série, tentokrát s Natálií Dormerovou v hlavní roli. Krásná démonka, hříšné LA a HBO.
 

Guggenheim MuseumProjděte si expozice newyorského muzea Solomona Guggenheima, jedné z nejslavnějších a nejikoničtějších galerií moderního umění na světě. 
 

Frankenstein – Britské Národní divadlo pustilo on-line slavný hororový příběh s Benedictem Cumberbatchem v roli monstra.
 

To není ráj! – Do češtiny právě přeložená kniha polského novináře a bývalého zpravodaje agentury PAP v Česku Michala Zablockého. Češi se v ní poznají, autor popsal, jací Češi doopravdy jsou, ne jaké by je chtěli Poláci, kteří si o jižních sousedech vytvořili příliš barvotiskový obrázek.


Myslet kreativně – Schopnost jednat a myslet inovativně a kreativně bude teď důležitější než kdy dřív. V on-line kurzu Imperial College London se to můžete naučit. Nebo se o to aspoň pokusit.

Dobrou chuť

 

Drůbeží karbanátky

I taková smažená klasika, jako jsou karbanátky, se dá udělat o trochu dietněji. Ale pozor, tohle není recept pro ty, kteří chtějí hubnout.

Tečka na konec

Kolik je na obrázku tváří?

Řešení najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp