Copy
Otevřít v prohlížeči

Jak se změní svět, minidomky pro každého a krásná matematika

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Jedni vs. druzí

Kdo je a kdo není očkovaný, bude za pár týdnů a měsíců zásadní otázka. Možná budeme muset nosit elektronické očkovací průkazy, bez nichž si ani “neškrtneme”. 
 

Pět změn, které nastanou po covidu

Ve světě, který se zbaví covidu, se dá očekávat pár poměrně výrazných změn. Jaké budou? Tady máte výhled na pět hlavních novinek, které se na nás valí.
 

Je to práce

Umět kriticky přemýšlet nebylo nikdy důležitější než dnes. Je to ale dřina, kterou je třeba trénovat a zlepšovat se v ní, jak vysvětluje expert Lukáš Hána. 
 

Jak může být krásná matematika

Matematika může být krásná. Přesvědčí vás o tom příběh tvůrce japonských rébusů kenken, který je coby učitel stvořil, aby počty zpříjemnil žákům. A pak se z nich stal celosvětový hit.
 

Malý domek pro každého  

Postavit si dnes vlastní dům není vůbec levné, naopak. Existuje ale cesta - zkuste koncept tiny house. A inspirovat se můžete jedním středoškolákem z Karlových Varů.
 

Náctiletý zázrak na lyžích

Na lyže se sice ještě nějakou dobu nedostaneme, ale kochat se můžeme, tak proč se alespoň nepodívat na Kaie Jonese: 14letého zázračného freeridera, který na svazích předvádí neskutečné kousky.
 

Divný rok, divný komentář

Rok 2020 byl zvláštní. A zvláštní je i tento náš multikomentář z mobilu, kde se dočtete, co si o loňském blázinci myslí naši přední autoři.

Tipy, jak se zabavit

 

20 filmů z 2020 - Přehled nejzajímavějších snímků, jak se sestavila redakce The Verge
 

Astrid S - Skandinávie má hudebních talentů na rozdávání, další nadanou a moc šikovnou popovou zpěvačkou je Astrid S z Norska se svou debutovou deskou.


Krajem Joachima Barranda - Nová kniha Václava Cílka odhaluje nejen nečekané souvislosti, ale dává také zajímavé tipy na výlety...

Tečka na konec

Monster Hunter je známá počítačová hra. Je přesně o tom, o čem vypovídá její název. A teď je z ní i film…

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp