Copy
 

Logistika

 

NEWSLETTER Č. 3, 17. 2. 2021

 

SLEDUJTE NÁS:  

 
 

 

MĚSÍČNÍK A ON-LINE O NOVINKÁCH A TRENDECH VE SVĚTĚ LOGISTIKY

 

 
 

TOP ZPRÁVA

 
 

Rejdařství CMA CGM vstupuje do oblasti letecké nákladní dopravy

 

Francouzská logistická společnost CMA CGM masivně rozšiřuje svou činnost v oblasti letecké nákladní dopravy. Společnost, jejíž dopravní divize provozuje čtvrtou největší kontejnerovou přepravní společnost na světě, oznámila, že založila novou divizi CMA CGM Air Cargo a zakoupila čtyři nákladní letouny A330-200F. Nebude je provozovat sama.

 

 

Z ČASOPISU LOGISTIKA

 
 

Co dělat, aby nákladní auta nevozila po silnicích vzduch místo nákladu?

 

V době stále rostoucího tlaku na efektivitu ve všech oborech a směrech kladou logistické firmy důraz na to, aby jejich kamiony nejezdily po silnicích prázdné. Není to ale vždy snadné, neboť snaha co nejvíce zaplnit ložnou plochu představuje komplexní úkol. Dovednosti dispečerů násobí nové informační technologie.

 

 

VIDEO

 
 

Antverpský přístav fúzuje s přístavem v Bruggách. Propojí ekonomiku s ekologií

 

Ve světě námořních přístavů nastal pohyb. Belgická města Antverpy a Bruggy uzavřela dohodu o sloučení svých přístavů, které budou společně poskytovat služby pod názvem Port of Antwerp-Bruges. Sloučený přístav se stane s překladem 157 milionů tun za rok nejdůležitějším kontejnerovým přístavem a jedním z největších přístavů pro překládku vozidel v Evropě. 

 

 

ZELENÁ LOGISTIKA

 
 

Rohlik.cz testuje v Praze doručování pomocí elektrokol i za mrazu

 

Pro naplnění cíle bezemisní městské logistiky, který má Rohlik.cz v plánu realizovat do roku 2025, udělala firma další krok. V prosinci začala testovat v centru Prahy již druhý typ cargo kol. Společně s elektromobily dokáže ze širšího centra měst vytlačit vozy na CNG a nahradit tak 10 procent svojí flotily prostředky bez lokálních emisí. 

 

 

E-COMMERCE

 
 

Na brownfieldu po bývalém cukrovaru vyroste robotické centrum pro e-commerce

 

Zakonzervovaná plocha někdejšího cukrovaru u Kojetína na Přerovsku se dočká revitalizace na moderní robotické centrum pro e-commerce. Stavitel průmyslových zón Panattoni ve spolupráci se skupinou Accolade připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu. cílí na budoucí nájemce z Česka i zahraničí.

 

 

NEMOVITOSTI

 
 

CTP hlásí růst portfolia a vysokou obsazenost svých nemovitostí, investuje i v Polsku

 

Evropský developer CTP zaznamenal patnáctiprocentní meziroční růst. Ke konci roku 2020 dosáhl ročního příjmu z pronájmu 344 milionů eur (necelých devět miliard korun). Upevnil pozici největšího vlastníka a developera logistických nemovitostí z hlediska pronajímatelné plochy v Česku, Rumunsku a Srbsku. Za logistický hostspot považuje Polsko.

 

 

FOTOGALERIE

 
 

Amazon spustí polský web, je to konkurence pro Allegro. V Česku oslavil páté výročí

 

Americký internetový prodejce Amazon se chystá vytvořit polskou verzi svého webu, takže Poláci už nebudou muset nakupovat přes německou, tak jako dosud. Spuštění místní lokalizace webu znamená konkurenci pro polského internetového prodejce Allegro. Amazon už je v Polsku od roku 2014, dosud ale jen prostřednictvím devíti logistických center.

 

 

TECHNOLOGIE

 
 

Dachser má novou aplikaci pro digitalizaci dokumentů a překladač

 

Digitalizaci logistiky nezastavila ani koronavirová pandemie. Naopak, firmy si v turbulentních časech uvědomují, jak jim může digitalizace pomoci a nasazují do svých procesů nové nástroje. Další krok tímto směrem ohlásil i logistický provider Dachser Czech Republic.

 

 

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE NALEZNETE

 
PŘÍŠTÍ ČÍSLO VYJDE 3. 3. 2021
 
 

 
 

Rozhovor – Zcela bez lidí logistika asi nikdy nebude, říká jednatel Geis CZ Daniel Knaisl

Fokus – Námořní dopravě pomohla digitalizace. Umožnila pružné řešení přeprav bez papírování

Technologie – Do skladů přijíždějí roboti z Kácova

Silniční doprava – Co vše musí firmy udělat, aby pod plachtami náklaďáků nevozily vzduch?

E-commerce – Vánoční sezona začala dříve a trvala déle, lidé zvládli největší nápor v historii

 
 

 

Kontakt na redakci: filip.hubicka@economia.cz |  Inzerce: martin.bohata@economia.cz

Odhlášení ze servisu je možné zde nebo můžete spravovat svá nastavení.
Přihlášení k odběru newsletteru je možné zde
E-mailový servis provozuje Economia, a.s.