Copy
 
    menu  
 
 
  Konec hotovosti  
 
  První státy zavádějí jako oficiální platidlo bitcoin nebo digitální verzi své měny. Takzvaná e‑koruna se objevila už i v úvahách České národní banky. Blíží se doba, kdy z našich peněženek zmizí hotovost?  
 
více čtěte zde
 
 
   
 
  Vláda pomoc firmám přepálila, na trhu kvůli tomu chybí zaměstnanci  
 
  Designér David Karásek v 90. letech založil společnost mmcité, která je dnes předním světovým producentem designového městského mobiliáře, jako jsou lavičky, odpadkové koše nebo autobusové přístřešky. Celkem 80 procent výrobků firmy míří z východomoravských Bílovic do zahraničí, najdeme je například v americké centrále Googlu, na pařížských letištích nebo v olympijské vesnici v Rio de Janeiru. Rozvoj firmy příliš nezabrzdila ani pandemie koronaviru či zavřené hranice, v současnosti se ale mmcité potýká s prudce rostoucími cenami surovin a jejich nedostatkem. Zároveň firmě schází lidé. „To je neblahý důsledek vládní politiky, která uměle udržuje vysokou zaměstnanost,“ myslí si Karásek.   
 
rozhovor čtěte zde
 
   
 
  Další články z Ekonomu  
 
 
   
 
Nájemci jsou konzervativní, úprk z kanceláří se nekoná

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Jan Štětka: Vláda couvla ze slibu NATO. Na covid to nesvede

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Majitel TikToku investoval do české herní firmy

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Přehled očekávaných událostí v byznyse

5 minut čtení
 
 
 
  Sledujte nás  
 
facebook twitter RSS
 
  Stahněte si aplikaci  
 
App Store Google Play
 
 
  Odhlášení servisu je možné zde.  
 
  Tento e-mail je vám zasílán na základě vašeho souhlasu a obsahuje obchodní sdělení společnosti Economia, a.s. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Nastavení odběru a souhlasů můžete provést zde.