Copy
 
    menu  
 
 
  Firmy budoucnosti  
 
  Česká ekonomika stojí na prahu změny. V 90. letech vsadila na model maximalizace pracovní síly, kdy stát do Česka lákal výrobní firmy, které měly zaměstnat co nejvíce lidí. Rekordně nízká nezaměstnanost posledních let, kterou si Česko udrželo i v době koronavirových uzavírek, teď ale dává jasně na srozuměnou, že se tento model vyčerpal. Pokud se má tuzemská ekonomika vyrovnat nejvyspělejším zemím světa, nemůže spoléhat na nápady dovezené ze zahraničí. Bude potřebovat domácí firmy s nápady, potenciálem pro rozvoj a globálními ambicemi. Máme ale takových firem v Česku dostatek?  
 
více čtěte zde
 
 
   
 
  Jako prezident bych chtěl v lidech probudit naději, říká Karel Janeček  
 
  Skvělý matematik, úspěšný investor a velký filantrop. A v budoucnu možná i jeden z kandidátů v příštích českých prezidentských volbách. Miliardář Karel Janeček, spoluzakladatel finanční skupiny RSJ, aktuálně zvažuje, zda se bude o prezidentský úřad ucházet. Vede ho k tomu mimo jiné vlastní přesvědčení, že se lež a manipulace staly na naší politické scéně standardem. „Myslím, že v té funkci lze pomoci změnám v naší společnosti, které snad přinese i nová vláda a nová politická garnitura. A pevně věřím, že to nebudou jen změny, ale doslova evoluční skok,“ říká Janeček.  
 
rozhovor čtěte zde
 
   
 
  Další články z Ekonomu  
 
 
   
 
Česko opět hledá prezidenta

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Chcete data zpátky? Připravte si tisíce eur v bitcoinech. A pevné nervy

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Ekonomika potřebuje 30 tisíc cizinců ročně. Nová vláda je musí přivést

10 minut čtení
 
 
 
   
 
Přehled očekávaných událostí v byznyse

5 minut čtení
 
 
 
  Sledujte nás  
 
facebook twitter RSS
 
  Stahněte si aplikaci  
 
App Store Google Play
 
 
  Odhlášení servisu je možné zde.  
 
  Tento e-mail je vám zasílán na základě vašeho souhlasu a obsahuje obchodní sdělení společnosti Economia, a.s. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Nastavení odběru a souhlasů můžete provést zde.