Copy
Zobrazit newsletter ve vašem webovém prohlížeči
Vážení čtenáři,

už se nám hromadily stížnosti, že jsme slibovali hory doly, že tento newsletter nebude jen čistě o peněžních investicích a skutek utek. Tak dnes to bude lepší. Zároveň vítáme všechny nové odběratele. A že vás už je! Téměř dva tisíce. Moc děkujeme!

Ale dost řečí. Na co se dnes podíváme?
  1. Zbavte se pocitu promarněného času
  2. Akcie firem zaměřené na genetiku táhnou
  3. Podívejte se, jestli se vám vyplatí koupě vozu
Tak jdeme na to!

Není času nazbyt


Neurovědcům se podařilo identifikovat neurony, které se dle všeho specializují na zaznamenávání toku času. Lidé si tak jsou díky jejich činnosti schopni vybavovat vzpomínky v časové souslednosti a aktivní jsou i během nic nedělání. Podle vědců tak fungují jako nahrávací páska a zaznamenávají běh času. K čemu je to ale dobré vědět?

Vnímání času má u člověka poměrně úzkou spojitost s vnitřní spokojeností. Když má pocit, že čas utekl rychle a on nic nestihl, obvykle ho to frustruje. Platí, že čím plnější je nahrávací páska neuronů, tím lepší pocit člověk na konci dne má. Klíčem ke spokojenosti je proto pásku zaplnit.

Jak to udělat?


Je potřeba se zbavit denní rutiny. Tím se myslí například měnit trasu, kterou člověk cestuje do práce, změnit podnik, kam chodí obědvat. Pomáhají odlišné aktivity po práci, tedy ne rutinní příchod domů a sezení na gauči u televize nebo v křesle u počítače.

Nahrávací zařízení v lidském mozku dobře zaměstnává cestování, víkend strávený na cestách přinese více záznamů než víkend strávený u Netflixu. Není náhodou, že lidé rádi cestují a tvrdí, že jim to pomáhá naplnit život. Souvisí to právě s fungováním lidské paměti.

Podobně funguje i cílená snaha všímat si detailních změn, ať je to nová fasáda domu v ulici, vykvetlé růže nebo nový plakát v dětském pokoji. Dobře funguje psaní si deníku doplněného o fotky. Lidská paměť provádí něco jako komprimaci, kdy vzpomínky v čase redukuje. Pokud si přečtete zpětně svůj deník, pomůže vám to natáhnout pocit prožitého času a tím zvýšit spokojenost.

Pokud nevíte, kam vyrazit, kolegové v Ekonomu získali tipy od českých byznysmenů. Jestli už máte binec v tom, kam se smí a za jakých podmínek cestovat, máme pro vás aktuální přehled. Kolegové ze speciálních projektů pak vytipovali české výletní destinace pro rodiny s dětmi.

A my máme takový interní seznam s destinacemi a aktivitami, které vám přinesou pocit naplnění z prožitého času.

Pokud vás víc zajímá samotná podstata, jak mozek vnímá čas, nabízíme výborný článek Jaroslava Petra, mimochodem vyšla mu teď skvělá kniha Desatero smyslů: Jak lidé a zvířata vnímají okolní svět.

Zázračné léky


Minulý týden se vědcům podařil opravdu pěkný kousek, neboť dokázali pomocí relativně nové technologie CRISPR-Cas9 experimentálně léčit genetickou nemoc známou pod zkratkou ATTR. Opravdu po nás nechtějte, abychom vypisovali, z čeho je ta zkratka odvozená. Důležité je, že tuto nemoc způsobuje nadprodukce určité bílkoviny, která je důsledkem chyby v genetickém kódu a zmíněná technologie má být schopná tento kód opravit tak, aby se nemoc už nikdy neobjevila. Zní to jako zázrak, ale vědci toto už skutečně umí.

Proč o tom ale píšeme?

Jde o úspěch soukromé společnosti Intellia Therapeutics, která je veřejně obchodovaná. Po oznámení úspěchu vzrostly akcie v jeden den o padesát procent. Za poslední rok si přidaly přes 600 procent. Jednou ze zakladatelek firmy je loňská nobelistka Jennifer Doudnaová, která ji získala právě za spoluobjevení metody CRISPR-Cas9.

V čem je firma tak zajímavá?

Použitá metoda léčby byla in vivo, což znamená, že pacientovi byla léčivá látka vpravena do těla a samotná léčba pak proběhla uvnitř. Jde o vůbec první in vivo léčbu svého druhu, která znamená potenciálně levnější a dostupnější léčbu. Když se látka dostala na místo určení, našla chybu v DNA daných buněk a vystřihla ji. Zpravidla ji nahradí správnou sekvencí.

Jak revoluční metoda to je?

Má obrovský potenciál, neboť by měla být schopná léčit geneticky podmíněné nemoci, a to jednorázově a navždy. V současnosti existují léky na takové nemoci, ale většinou se perou až s důsledky. Nedokážou odstranit příčinu, a proto je pacient na léčbě závislý.

Jaké další firmy v oboru pracují?

Podobnou problematikou se zabývají například v Beam Therapeutics. Taktéž veřejně obchodovaná společnost ale volí lehce odlišnou metodu. Zatímco metoda CRISPR najde chybu v DNA, odstřihne ji a nahradí ji správným kódem, tak metoda této firmy funguje spíše jako tužka a guma. Do DNA nestřihá, pouze chybnou sekvenci kódu přepíše. Nicméně vývojem je za Intellií pozadu. Dalším hráčem je také veřejně obchodovaná společnost Crispr Therapeutics.
Více naleznete zde

Auto jako exponát


Hned úvodem se omlouváme těm z vás, kteří už naši analýzu, z níž vychází tento výtah, četli, nicméně za poslední týden se počet čtenářů odebírajících náš newsletter takřka zdvojnásobil (děkujeme!). A vzhledem k tomu, že jde o opravdu poctivou a podrobnou analýzu, věnujeme se jí zde ještě jednou, tentokrát podrobněji než jen linkem. Na základě veřejnosti jinak nedostupných dat jsme spočítali, jak, jestli a kdy se vyplatí koupit si nové auto, ojetinu, zkusit operativní leasing nebo využívat carsharing.

Přinášíme výtah z toho, co nám vyšlo.


Počítali jsme s vozem Škoda Fabia Combi, což je jeden z nejoblíbenějších automobilů v tuzemsku. Nová se prodává v katalogu za necelých 350 tisíc korun. Po pěti letech ji lze prodat za 180 tisíc korun, což je i délka držení, s níž jsme počítali.

Pokud jste člověk, který bydlí ve velkém městě, do práce jezdí hromadnou dopravou, ale dvakrát týdně vyrazí na nákup a o víkendu na výlet, vyplatí se vám carsharing. Ročně ujedete do sedmi tisíc kilometrů a nákladově vás to vyjde na 9,69 koruny na kilometr.

Pokud jezdíte denně z města poblíž Prahy do kanceláře v hlavním městě, s dalšími popojížďkami okolo a nejrůznějšími volnočasovými aktivitami a ujedete za rok kolem 12 500 kilometrů, pak se vám vyplatí koupit si ojetinu. Kilometr vás vyjde na 6,53 koruny.

Pokud patříte k lidem pendlujícím mezi dvěma velkými městy, typicky třeba Jihlava–Brno nebo Jihlava–Praha, najedete ročně cca 21 tisíc kilometrů. V takovém případě se vám vyplatí ojetina s cenou 4,72 koruny za kilometr, nicméně nové auto bude jen o deset procent nákladnější.

Kdo si chce auto koupit, ale nemá na něj našetřeno, může využít tzv. operativní leasing, kdy si majitel auto pronajímá na předem stanovenou dobu. Vyjde to dráž, rozdíl je v ceně na kilometr proti novému vozu cca 15 procent.
Více naleznete zde

Co stojí za to neminout?

  • Pokud razíte dividendovou strategii investování do akcií, pak oceníte tuto pěknou infografiku věnovanou dividendovým aristokratům v roce 2021.
  • Jestli řešíte otázku, kolik akcií je dobré mít v portfoliu, pak vás určitě zaujme tato analýza.
  • Na český trh míří slovenský start-up, který čte z DNA zdravotní i sportovní predispozice. Investovat do něj nejde, ale jejich produkt je zajímavou investicí. 
Přeji vám krásné dny a slunečnou dovolenou, pokud na ní právě jste
 

PS.: Nový díl letního speciálu Buďte bohatší vyjde na webu HN tento čtvrtek. Pokud byste ho prošvihli, určitě jej zde budeme příští týden poutat.
 


Upozorňujeme, že nejde o investiční rady. O vašich konkrétních investicích a finanční situaci je vždy  vhodné se poradit s odborníkem.

Facebook Twitter 


 
Copyright © 2021 Economia, a.s.
Hospodářské noviny, IHNED.cz – All rights reserved.
Kontakt: Hospodářské noviny, Pernerova 673/47, 186 00 Praha 8, Česká republika
E-mail: redakce@ihned.cz

Infolinka: 233 071 197
Zpravodaj dostáváte na základě přihlášení k odběru nebo jako předplatitel Hospodářských novin.
Nejste pravidelný odběratel toho newsletteru? Můžete se jím stát ZDE
Pro odhlášení odběru klikněte ZDE.

Archiv zpravodaje můžete otevřít ve webovém prohlížeči.
Nastavení zpravodaje
Ochrana osobních údajů


Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na predplatne.ihned.cz.