Copy
Otevřít v prohlížeči

Vše o Robinhoodu, jak dát práci smysl a návod na čtení ústavního šoku

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Jak číst nález ústavních soudců

Rozhodnutí ústavních soudců o zrušení částí volebního zákona způsobilo na politické scéně šok. Jak poukazuje Petr Honzejk, je paradox, že změna uškodí těm, kteří po ní volali, a pomůže těm, u kterých to není tak úplně žádoucí.
 

Dejte své práci smysl

Mít pocit, že vaše práce má smysl a záleží na ní, je naprosto zásadní. Bez něj je těžké v zaměstnání vydržet a cítit nějaké uspokojení. Jak toho dosáhnout? Tady máte návod, jak to aspoň ve třech krocích zkusit a restartovat se.
 

Vše o Robinhoodu

O burzovní aplikaci Robinhood se v posledních dnech mluví horem a dolem. Jak ale funguje? Na čem vydělává? V čem se podobá Revolutu a v čem ne? Jaká jsou rizika bezplatných brokerských služeb? To vše najdete v textu Davida Busty.

Na lodi bez covidu

Nejbohatší lidé světa objevili trik, jak se schovat před covidem – zavřou se na své luxusní jachty a vyplují na moře. Ani tam ale nejsou proti koronaviru zcela imunní. Řešením by mohly být speciální doprovodná plavidla, která vyvíjejí v Austrálii.
 

Megapalác u šípku

Video o paláci za desítky miliard, který má podle Alexeje Navalného patřit Vladimiru Putinovi, obletělo před pár dny celý svět. Jak se ale zdá, Rusům je to… šumák.
 

Prosklený bobek

Amazon, který bude mít nového šéfa, představil také vizualizaci svého nového ústředí. Je zelené, prosklené, moderní, ale – jak poznamenali někteří hnidopiši – vypadá jako hromádka víte čeho.
 

Parfémová hvězda

Dříve Parfums.cz, dnes Notino. Každopádně jeden z největších, původně českých e-commerce hráčů měl loni skvělý rok. Voňavky a kosmetiku přes něj lidé nakoupili za 14,5 miliardy korun.

Tipy, jak se zabavit

 

Fall – Robert Maxwell by jednou z nejpestřejších byznysových postav minulého století. Druhdy mocný mediální magnát záhadně zemřel na své lodi. Nová kniha plasticky mapuje jeho neobyčejný život. 
 

Ohana – Děti, aspoň některé, už mají jarní prázdniny. Na Netflixu pro ně najdete docela povedou dobrodružnou pohádku z Havaje.


Poprvé – Dejte si poslední díl našeho byznysového podcastu, tentokrát s Kamilem Vackem, který do Česka přivedl mobily Samsung a dnes patří k největším prodejcům telefonů ve střední a východní Evropě.

Tečka na konec

Znáte dobře ptáky? OK. A co ty v českých nářečích?

Kvíz si můžete udělat pod tímto linkem.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp