Copy
Otevřít v prohlížeči

Ochrana pro kokrhání, stoletý bombardér a chytrá domácnost z Lidlu

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Martin Ehl, hlavní analytik HN.

Co si přečíst

 

Stát nemá kampaň a expertům nedovolí mluvit

Pohádku o slepičce a kohoutkovi připomíná snaha kolegy Ondřeje Housky získat přesnější obraz o schvalování vakcín v EU. Vláda nespustila kampaň ani neumožňuje českým odborníkům z Evropské lékové agentury o tom mluvit.


Varhany mění očkování v nevšední zážitek

Proslulá katedrála v anglickém Salisbury se proměnila v očkovací centrum, kde čekání zpříjemňují hrou na varhany. Podle svědků jde v době bez koncertů a kultury o nevšední zážitek.


Poště roste konkurence

Krize je příležitost, ukazuje Zásilkovna. Její zakladatelka chce, aby firma přepravovala více balíků než Česká pošta, s níž Zásilkovna ukončila spolupráci.


Kokrhání je státem chráněno

Zvuky a pachy francouzského venkova jsou chráněny novým zákonem. Kokrhání nebo zvuk traktoru v brzkých ranních hodinách vadily turistům, ale venkov se ubránil.


Babiš s komunisty ničí obranu země

Premiér až dětinsky odkládá slib, že armádě vrátí deset miliard do rozpočtu. Spíš to neudělá nikdy, protože by přišel o podporu komunistů, kterou nutně potřebuje.


Nejdřív mrkvička a salát. Pak vše ostatní

Zapomeňte na dietu. Tohle jsou rady, co opravdu funguje při hubnutí.


Chytrá domácnost z Lidlu. Není to vtip…

Šťouravý spolupracovník HN si důkladně proklepl elektroniku, kterou obchodní řetězec nabízí. Na první pohled zajímavé řešení má jedno zásadní ALE.

Tipy, jak se zabavit

 

Mrk – Divadelní představení on-line dnes večer pro všechny, kterým chybí živé umění a chtějí podpořit divadlo.


Koncert pro 007 – Pokud jste někdy, byť před lety, byli na koncertě v legendárním strahovském klubu, možná by vás zajímal tenhle koncert.


Promluv, paměti – Vzpomínky Vladimira Nabokova jsou ironické, zábavné, chvílemi nostalgické, ale hlavně skvělé čtení.

Tečka na konec

Pentagon prodlužuje životnost legendárního bombardéru B-52 nejméně do roku 2050, takže bude slavit sto let ve službě. Z tohoto videa pochopíte, proč k tomu stačí jen lepší elektronika a nové motory (klikněte na obrázek).

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp