Copy
Otevřít v prohlížeči

Vláda hochštaplerů, špioni v novém a jak investovat do bitcoinu

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Jak investovat do bitcoinu

Bitcoinu se nedá utéct, valí se na nás ze všech stran. Už víte, jak do něj investovat? Tady máte ultimátního průvodce.
 

Miliardový rozvod

Rozvod ruského oligarchy Farchada Achmedova má všechno: točí se v něm miliardy, luxusní jachty, syn se hádá s matkou o dědictví...
 

Ztracený Alibaba

Jednou z hlavních byznysových otázek posledních dní je, kam se poděl zakladatel Alibaby Jack Ma. Že je třeba zakročit proti jeho impériu, ale nařídil přímo čínský vůdce Si Ťin-pching
 

Vodonoš

Warren Buffett byl a pořád ještě je symbolem bohatství. V žebříčku světových miliardářů se však před něj kromě jiných dostal i prodejce balené vody. Znáte ho?
 

Babišovi hochštapleři  

Nemocnice v Česku přestávají zvládat covidový nápor, problémy mají už i krematoria. A vláda? Ta lakuje, přetáčí, kličkuje… Vládnou nám hochštapleři, píše Petr Honzejk. 
 

Špioni v novém

CIA má nové logo. Někteří jsou z něj nadšení, jiní naopak mají pochybnosti.
 

ČT pod tlakem

Nový šéf Rady České televize Pavel Matocha má vskutku neotřelé nápady – třeba že by si televize mohla přivydělávat crowdfundingovými kampaněmi. Rozhovor s ním vedla Jana Klímová a je to čtení pro… silné povahy.

Tipy, jak se zabavit

 

ExercisedKniha antropologa Daniela Liebermana vysvětluje, proč je cvičení něčím, na co nás evoluce nepřipravila, ale proč je zdravé se mu věnovat.
 

Sladký domove! – Celkem zvláštní hororový seriál z korejské produkce vám ukáže, že pandemie by mohla vypadat i o dost hůř.
 

Petr Hapka (skoro)live – Na Mall.tv se můžete podívat na charitativní koncert Petře Hapko, děkujeme na podporu Centra Paraple.

 

Tečka na konec

Foo Fighters mají nový singl No Son of Mine.

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp