Copy
Otevřít v prohlížeči

Jóga, levné hypotéky a špioni v mobilu

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit.

Dnešní výběr pro vás namíchal Nikita Poljakov, get-shit-done manager HN.

Co si přečíst

 

Středulovy názory

Šéf odborářů Josef Středula se rozpovídal o tom, jakou pomoc by firmy potřebovaly. Velkou. A taky kurzarbeit by měl být jako v Německu. A schodek 600 miliard není problém. 
 

Špioni ve vašem mobilu

Alexa a Siri vás sice občas odposlouchávají, na čínského giganta iFlytek ale nemá ani jedna firma. Jak funguje firma, která odposlouchává Číňany, a jak s těmito informacemi pak nakládá vláda?
 

Hypotéky jdou dolů

Asi byste měli vědět, že hypotéky zlevňují a jejich objem je rekordní.
 

Trochu drahé létání

Víte, kolik stál letecký most do Číny? Jeden let vyšel na deset milionů korun.
 

Co bude s českým školstvím

Školství – téma, které se neřeší tak často, jak by mělo, a tak dobře, jak si, alespoň s ohledem na jeho důležitost, zaslouží. Přečtěte si proto, co odhalil jedinečný experiment se vzděláváním na dálku a jaký dopad to bude mít na české děti. A pokud vám to nebude stačit, nalaďte Chytré Česko – dlouhodobý projekt o budoucnosti vzdělávání u nás.
 

Poslední prachy za telku

Za co jste utratili "pětadvacítku" vy? Američané to vyházeli za kola a televize.
 

Desetkrát pro lepší život

Deset každodenních zvyků, které dramaticky zlepší kvalitu vašeho života.

Xbox, Play Station, nebo Switch? A těšili jste se víc do restaurace, nebo až uvidíte kolegy z práce? Hlasujte v anketě…

Výsledky minulého hlasování o nejlepší aplikaci pro streamování hudby suverénně vyhrálo Spotify. Co se týče otázky, kde doma nejčastěji pracujete s notebookem, zvítězila pracovna před kuchyňským stolem.

Tipy, jak se zabavit

 

Tradeshow – Pokud máte rádi podcasty a k tomu tenisky, fotbal a rap (přesně v tomto pořadí), Radim Stezka s podcastem Tradeshow se vám bude líbit. Jeho rozhovor se zakladatelem obchodů Footshop Petrem Hajdučkem je skvělý vhled do fashion byznysu, který se nachází v krizi.
 

Jóga – Nemůžete v posilovně s rouškou dýchat? Tak tam nechoďte. Začněte cvičit jógu. Holky z Jóga Letná pro vás na svém YouTube kanále připravují s denní pravidelností nové hodiny. Konkrétně doporučuju Terku Berounskou nebo Markétu Raadovou – dají vám dost zabrat. 
 

Kytara – Chcete se naučit hrát na kytaru? Zadarmo? Pak si na Instagramu nalaďte profil hudebnice Laury Marling. Provede vás několika tutorialy. Zadarmo!
 

Půlnoční evangelium – Pokud myslíte, že na Netflixu se nic moc neděje a Too Hot Too Handle je „too much to handle“, je tu něco psychedelického. Seriál Půlnoční evangelium (Midnight Gospel) je tak trochu seriál, tak trochu podcast a tak trochu vám to ustřelí hlavu. Je to zároveň velice inteligentní a obohacující způsob trávení volného času.

Dobrou chuť

 

Chřestový quiche

Chřestová sezona je v plném proudu, takže hurá pro ricottu, smetanu, pár vajíček, cibuli a máte slaný koláč jako z Provence.

Tečka na konec

Úplně jiný pohled na hokej – zespodu. Fotograf San Jose Sharks Brandon Magnus si řekl, že svůj tým nasnímá prostě jinak...

Fotoreportáž najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp