Copy
Otevřít v prohlížeči

Trapné české kvóty, Minářovy trable a stopa vašeho jídla

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Trapné české kvóty

Poslanci rozhodli, že se v českých obchodech mají prodávat z většiny české potraviny. Samozřejmě to Česko hned schytalo od Evropské komise. Co už ale překvapí, je fakt, že na stejné schůzi čeští zástupci vyzdvihovali důležitost volného trhu. Ví vláda, co vlastně chce?
 

Jednotná komunikace? Nezájem!

Vláda si v říjnu najala světově proslulou firmu Semantic Visions, která jí měla radit s dezinformacemi a komunikací. Její rady ale ignorovala, a tak teď experti radši odchází radit americkému ministerstvu zahraničí.
 

Postcovidový syndrom hlásí více ženy

Únava, bolesti nebo problémy s dýcháním. S těmito symptomy se po prodělání covidu-19 potýká výrazně více žen než mužů. A vědci nevědí proč.
 

Informatika místo ohmů

Ohmův zákon nebo archeologické kultury ve vzdělání českých dětí nahradí od září informatika. Část učitelů si sice stěžuje, ale přiznejme si, že je to krok správným směrem.
 

Furianti v Chebu

V Chebu přibývá mrtvých a Česko vytrvale odmítá nabídku pomoci z Německa. Jak jinak to nazvat než furiantství?
 

Stopy po vašem jídle

Poslední dobou se často řeší, jak by lidé měli být i v konzumaci potravin ohleduplní k životnímu prostředí. Tady si můžete spočítat, jakou stopu za sebou svým jídlem zanecháváte.
 

Minářovy trable

Ambiciózní vstup hvězdy protivládních protestů Mikuláše Mináře do politiky má vážné trhliny. Sběr podpisů pro jeho hnutí Lidé PRO vázne a opouští ho i marketingová agentura.

Tipy, jak se zabavit

 

Jan Žižka – Už to tu určitě bylo, ale opakování někdy není na škodu. Tahle rozsáhlá práce Petra Čorneje popisující život českého husitského válečníka nejen boří spoustu zakořeněných mýtů, ale čte se jedním dechem.
 

Červená želva – Legenda japonského anime Hajao Mijazaki dal ve svém studiu Ghibli poprvé šanci cizinci (konkrétně Nizozemci) a vznikla z toho Červená želva. Vidět ji můžete dnes večer tady.
 

Velký bratr Spotify – Pokud používáte on-line hudební službu Spotify, měli byste zpozornět. Firma si nechala patentovat systém, který na základě hlasu pozná vaši náladu a podle toho vám nabídne písničky. Úplně košer to ale není.

Tečka na konec

Máte rádi adrenalin? Pokud ano, tak začněte šetřit na dovolenou v Saúdské Arábii. Chystají tam totiž horskou dráhu, která pojede rychlostí přes 250 kilometrů v hodině. (Pro ukázku klikněte na obrázek)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp