Copy
Otevřít v prohlížeči

Hlupáci v nemocnicích, víno je terno a Zeman ve vitríně

Dnešní výběr pro vás namíchal Ondřej Houska, redaktor HN.

Udženija to nebude

Starostka Prahy 2 Jana Černochová nejspíš bude ministryní obrany. Na radnici ji podle informací HN vystřídá Alexandra Udženija. Celopražskou kandidátku ale příští rok v komunálních volbách nepovede. Přečtěte si, o kom se v ODS mluví jako o lídrovi

 

Vlk a zajíc se vrací, vlk hraje videohry

Legendární sovětský seriál bude mít pokračování. Autoři ale postavy, hlavně vlka, výrazně přizpůsobili dnešnímu světu. Schválně si tipněte, jestli bude vlk pít a kouřit jako v původní verzi.

 

Řekněme to naplno: jsou to hlupáci

Lidé, kteří se nenechali očkovat proti covidu, teď přetěžují nemocnice. A ještě nadávají lékařům a sestřičkám, kteří jim zachraňují životy. „Řekla bych, že jsou lidé takoví ostřejší a zlí,“ říká o těchto pacientech lékařka v naší reportáži z jednoho covidového oddělení.

 

Co si koupit? Víno!

Minulý týden jsem tu upozorňoval na data, podle kterých se nyní vyplatí investovat do špičkových vín. A skutečně - za poslední rok se jejich ceny zvedly o 13 procent a podle všeho budou dál výrazně růst.

 

Zeman ve vitríně

Prezident jmenoval Petra Fialu premiérem, ale to rozhodně neznamená, že nebude dál zdržovat a škodit, jak vysvětluje Petr Honzejk.

 

Opravdu zdroje jsou?

Nová německá vláda má velké plány na nové investice a zároveň tvrdí, že se urychleně vrátí k vyrovnanému rozpočtu. Podle skeptiků to ale není možné.

 

Omikron? Cože?

Přečtěte si, co zatím víme o nové variantě covidu nazvané omicron. Nejdůležitější otázkou teď je, jestli proti ní budou fungovat vakcíny.

Tipy, jak se zabavit
 

Zase JFK - režisér Oliver Stone, autor proslulého filmu o vraždě amerického prezidenta Kennedyho, se k tématu vrátil v podobě dokumentu.

 

Češi vzorem - obrovský ekonomický i kulturní vzestup, který Češi zažili v devatenáctém a na začátku dvacátého století, se stal inspirací pro řadu jiných národů, jak vysvětluje tato kniha.


Jako by se to stalo včera - poslechněte si koncert Státní opery pro poslední žijící oběti nacismu a jejich oběti.

Tečka na konec

Poznáte česká města podle fotek jejich náměstí? Dejte si tenhle kvíz.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp