Copy
Otevřít v prohlížeči

Nejstarší aligátor, Elonovy sny a jak poznat, že někomu hrabe

Život se pomalu vrací do normálu. My vám chceme pomoct, aby ten návrat byl co nejpříjemnější. Každý pracovní den vám v sedm ráno posíláme do mailu sedm zajímavých tipů na čtení a pár doporučení, jak se zabavit.

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Všechny Elonovy sny

Tato středa bude ten den. Den, kdy americká raketa opět vynese americké astronauty do kosmu. A nebude to ledajaká, ale Muskova raketa. Při té příležitosti dal výstřední miliardář rozhovor svému životopisci Ashleemu Vanceovi z Bloombergu a baví se třeba o tom, proč prodává všechny své domy nebo jestli udělá party, až to ve středu klapne. 
 

AI pružnosti zbavená

Automatické systémy, které se učily během normálního života před covidem, mají problémy fungovat s novými návyky lidí kvůli pandemii. Jinými slovy, AI se neumí přizpůsobit.
 

Kde se berou úhoři?

 

Ota Pavel by to možná věděl, ale napadlo vás někdy, kde se berou úhoři? Je to otázka, která fascinovala i Sigmunda Freuda. Úhoři totiž nemají genitálie. A za pátráním po jejich evoluci je ohromná spousta příběhů a tajemství.
 

Čína se roztahuje

Asi nás to nemá překvapit, ale Čína pojala pandemii koronaviru, kterou do značné míry sama způsobila, přesně tak, jak se od nedemokratického, expanzivního a represivního režimu dalo čekat. Začala utahovat šrouby v Hongkongu a rozpínat se všude, kde to jen trochu jde.
 

Tři rady, jak poznat, komu hrabe

Buďte ostražití a všímejte si, jak na tom jsou vaši kolegové po psychické stránce. Zvlášť pokud i nadále pojedete aspoň částečně v režimu home office. Psychická rovnováha je v době minimální sociální interakce klíčová věc. Tady jsou 3 rady, na co se zaměřit, abyste včas odhadli, že někomu kolem vás už z těch telekonferencí hrabe.
 

Průmyslník na čekané

Igor Fait je továrník a investor, který kupuje firmy v problémech, ty vyspraví a pak je se ziskem prodá. Takže v době ekonomické krize se cítí jako ryba ve vodě. A to přiznává i v rozhovoru pro Hospodářky: „Krize nás zastihla ve skvělé době, máme k dispozici tři miliardy.“
 

Aligátor, co přežil bombardování Berlína

Jmenoval se Saturn, křivdili mu, když o něm tvrdili, že byl Hitlerovým mazlíčkem, přežil bombardování Berlína za druhé světové války, narodil se v USA a naprostou většinu života strávil v Moskvě. Kdo to je? Přece nejstarší aligátor na světě. Teď, ve svých zhruba 84 letech, zemřel.

Výzvy 2020: Jakimič, Vítková, Březina, Vondráček... Špičky byznysu nahlédnou do budoucnosti Česka. Ptejte se už teď

Hospodářské noviny se spojily s nejkreativnějšími mozky českého byznysu, aby pomohli podnikatelům a podnikatelkám, kteří se dostali do problémů, kteří potřebují restartovat svůj byznys, kteří tápou, jak správně rozjet firmu.

Tipy, jak se zabavit

 

Beastie Boys – Dokument a stand-up komedie v jednom. Takový je snímek o vzniku a životě legendární rapové kapely, který je k dispozici na Apple TV+.
 

Adam Plachetka – Momentálně ve světě nejúspěšnější český operní pěvec vystoupí v rámci Pražského jara živě v Rudolfinu. Dnes večer předvede písňový cyklus Zimní cesta od Franze Schuberta.
 

Hry zdarma – Dostat se zdarma ke kvalitním a úspěšným hrám nikdy nebylo lehčí. Je libo Grand Theft Auto V nebo Assassin’s Creed Origins?


Možnosti milostného románuAudioverze příběhu o lásce, který byl ve své knižní podobě nominován na cenu Magnesia Litera. Román Jana Němce čtou Ondřej Brousek a Anna Brousková.

Dobrou chuť

 

Gulášová polévka

Po relativně chladnějším víkendu se hodí něco na zahřátí. A proč ne rovnou klasika, která je vydatná, chutná a ne extra náročná?

Tečka na konec

Když budete pohybovat kostkou v navrženém směru, jaké číslo bude nahoře, až se kostka zastaví na červené šipce?

Řešení hlavolamu najdete tady.

Chcete tento newsletter odebírat taky?


Někdo vám tento text přeposlal? Přihlaste si zdarma odběr, dostanete jej každý všední den ráno do své e-mailové schránky. Stačí jen kliknout na tlačítko a zadat adresu.

Přihlásit odběr →
Tento newsletter pro vás připravil tým Hospodářských novin. Těšíme se nashledanou.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2020 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp