Copy
Otevřít v prohlížeči

Hypotéky zdražují, D3 přes Posázaví a technologické novinky

Dnešní výběr pro vás namíchal Milan Mikulka, zástupce šéfredaktora HN.

Zdražující hypotéky

Sazby u hypoték brzy přesáhnou pět procent. Dražší byly naposledy v roce 2010, růst ale není u konce.

 

D3 přes Posázaví

Soud potvrdil vedení dálnice D3 ve Středočeském kraji přes Posázaví, odvolat se už nelze.

 

Golfové hřiště u Prahy jde do dražby

Další vývoj kolem nedokončeného golfového hřiště na okraji Prahy. Rozjíždí se aukce pozemků pod golfovým areálem. A podle řady indicií by je chtěla získat investiční skupina Natland.

 

Mafián odhalen díky Google mapám

Příběh vybízející ke zfilmování. Italské policii se podařilo zadržet ve Španělsku mafiána, který před téměř 20 lety utekl z vězení, kde si odpykával doživotní trest. Policie ho objevila díky Google mapám.

 

Technologické novinky z CES

Nad veletrhem CES visí stín Applu. Nvidia, AMD, Intel i Qualcomm se ho letos snaží překonat.

 

Youtube ve Volvu

A ještě jedna zpráva z CESu. Automobilka Volvo na CES oznámila, že prohloubí svou spolupráci s Googlem. Vozy, které mají systém infotainmentu právě od Googlu, budou brzy moct přehrávat videa na Youtube. Samozřejmě pouze v době, kdy vůz není v pohybu. Takže reálně k využití hlavně při nabíjení elektroauta.

 

Co kupují Evropané za hry

Zajímavosti o prodejích her v Evropě v roce 2021. Tou nejprodávanější je nepřekvapivě FIFA 22. Co ale je překvapivé, že Evropané kupují víc Farming Simulator 22 než třeba Forzu, Strážce Galaxie a víc lidí orá pole, než střílí v novém Battlefieldu.

Tipy, jak se zabavit
 

To nejzajímavější z hudby 2021 - Můj kamarád a moderátor Radia1 Wlado del Rey se svými hosty vybrali pro ně nejzajímavější skladby a zhodnotili hudební rok 2021 na tuzemské i zahraniční scéně. Má to čtyři hodiny a tady to je.

… a hudba 2022 - BBC už téměř 20 let vydává každý rok seznam nadějných hudebních interpretů. Třeba před patnácti lety jsem v něm narazil na Mumford & Sons, ještě v době, kdy měli jen demo nahrávky. Později žebříček vyhrála třeba Adele. Tady je první pětka talentů pro letošní rok.

Jedinečné snímky - Takto se před 120 lety rodila cestovatelská fotografie. Podívejte se na sbírku starých fotografií, které zachycují živé výjevy z Alžírska a Tuniska.

Tečka na konec

Pokochejte se snímky i příběhem nejnáročnější britské silnice Hardknott Pass. Náročná na zdolání je jak pěšky, na kole i autem.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2022 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp