Copy
Otevřít v prohlížeči

Šlendrián u Muska, víno na poslední chvíli a Vánoce bez Boha

Dnešní výběr pro vás namíchal Ondřej Houska, redaktor HN.

Jak to bude na lyžích

Kdo chce jet v zimě lyžovat, měl by si přečíst, jak je to kvůli covidu s pravidly v Itálii nebo ve Švýcarsku.

 

(Ne)stabilní stablecoiny

Podle názvu by stablecoiny měly být stabilní, že ano. Ale opak může být pravdou. V tom případě by šlo o systémové riziko pro celý finanční svět.

 

Dělal to Elon Musk správně?

Inženýři v jeho vesmírném projektu SpaceX si prý počínali docela podivně.

 

Někdo má plyn pořád levný

Srbsko raketově rostoucí cena zemního plynu netrápí, Rusko mu ho dál dodává velmi levně. Když si přečtete, jaký to má důvod, přestanete věřit pohádkám Kremlu, že Rusko s cenou plynu v Evropě nemanipuluje.

 

Dvojnásobek každé dva dny

Omikron, nová varianta covidu, se v Evropě šíří velmi rychle. A proto možná není až tak podstatné, že způsobuje, aspoň zatím, mírnější průběh onemocnění. Jednoduše řečeno, nejde o dobré zprávy.

 

Hra o náměstky

Náměstek může mít leckdy větší vliv než sám ministr. Přečtěte si, kteří lidé by se mohli do těchto pozic dostat na ministerstvu zahraničí, průmyslu nebo třeba školství.

 

Dárek na poslední chvíli

Máme pro vás 20 tipů na skvělé víno pod stromeček.

Tipy, jak se zabavit
 

S Bohem ‒ Fotbalista Zlatan Ibrahimović se s větší či menší nadsázkou přirovnává k Bohu. V nové knize mluví například o tom, jestli ho na hřišti víc motivuje láska, nebo nenávist. 

 

Bez Boha ‒ Polští popírači víry Behemoth nedávno odehráli fenomenální vystoupení vysílané on-line. Nazvali ho In Absentia Dei a v adventním čase si ho teď můžete pořídit i jako regulérní album.


Pocta králi ‒ Před 20 lety podlehl zhoubné nemoci fenomenální kytarista a zpěvák Chuck Schuldiner, zakladatel skupiny Death. Slavné postavy extrémní hudby se sešly, aby mu na dvou vyprodaných koncertech vzdaly hold.

Tečka na konec
 

V řadě zemí to je úplně normální způsob dopravy, v Česku pořád ještě ne ‒ rychlovlak. Teď už ale aspoň víme, jak má vypadat terminál rychlodráhy mezi Prahou a Vídní.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp