Copy
Otevřít v prohlížeči

Jestřábí show, jak vydělat na metavesmíru a Češi chtějí do Thajska

Dnešní výběr pro vás namíchal Milan Mikulka, zástupce šéfredaktora HN.

Jestřábí show

ČNB všechny překvapila razantností, s jakou zvýšila úrokové sazby. Jak upozorňuje kolega Luděk Vainert ve svém komentáři, tak ostré drápy jestřábi v ČNB nikdy neukázali – a zatáhnout je nemíní.

 

Jak vydělat na metavesmíru

Loni uspořádal raper Travis Scott koncert pro 12 milionů fanoušků. Samozřejmě že ve virtuálním prostoru on-line hry Fortnite. Do podobných virtuálních světů se ve velkém pouští technologičtí obři v čele s Facebookem, Microsoftem nebo Nvidií. Podívali jsme se proto na firmy, které mohou na novém trendu slušně vydělat.

 

Thajsko otevřelo a Češi kupují letenky

Před covidem do Thajska zamířilo ročně na dovolenou 50 tisíc Čechů. Po dlouhých měsících země uvolňuje proticovidová opatření a zájem o dovolenou v jihovýchodní Asii opět letí nahoru

 

Jih Evropy láká digitální nomády

Expati a digitální nomádi jsou horkým zbožím. Jihoevropským státům mohou pomoci řešit následky finanční krize, kvůli níž z těchto zemí odešla řada mladých lidí. A některé země se snaží digitální nomády nalákat – třeba v Řecku dostanou daňové úlevy.

 

Lithium, nebo turismus?

Španělské město, které je na seznamu UNESCO a ve kterém se natáčela Hra o trůny, má zároveň slušná naleziště lithia. Klíčového kovu pro výrobu baterií do elektromobilů. Radnice a část obyvatel se proti těžbě postavily

 

Velký hokejový trejd

V NHL se včera udála hvězdná výměna. V Buffalu nespokojený Jack Eichel (velmi talentovaný hráč, zároveň náchylný ke zranění) míří do Las Vegas

 

Šmírovací software na blacklistu

Spojené státy daly na sankční seznam izraelskou firmu NSO Group, která stojí za šmírovacím softwarem.

Tipy, jak se zabavit

Další Narcos – Dneska na Netflixu vychází třetí a poslední série populárního seriálu Narcos: Mexiko.
 

První světová válka týden po týdnu – The Great War je kanál na YouTube, který ve zhruba deseti minutách popisuje, co se událo v první světové válce za uplynulý týden před 100 lety. Až když člověk vidí tuto válku v detailu týden po týdnu, uvědomí si, jak obrovský a katastrofální konflikt to byl. Projekt nekončí podzimem 1918, ale pokračuje dál až dosud, tedy nyní se zabývá událostmi ke konci roku 1921.
 

Historie českého zločinu – Můj další tip na historický pořad, tentokrát k poslechu. Český rozhlas má hned několik zajímavých pořadů (za zmínku stojí i Toulky českou minulostí), v posledních týdnech si pouštím díly Historie českého zločinu.

Tečka na konec

Jedna z nejočekávanějších her – závody Forza Horizon 5 – sice oficiálně vycházejí až v úterý, ale ti, kteří si připlatili prémiovou verzi, mohou hrát už ode dneška. Podívejte se na oficiální trailer, ať vidíte, co už zvládá nová generace herních konzolí.

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp