Copy
Otevřít v prohlížeči

KFC sází na umělá prsa, zbraně v ohrožení a exportéři přicházejí o doping

Dnešní výběr pro vás namíchal Benedikt Lederer, editor HN.

Zbraně v ohrožení
Evropská unie prosazuje model udržitelnější ekonomiky. Zatímco v prvním sledu se dívá hlavně na škodlivost pro životní prostředí, v dalším kroku bude hodnotit i to, jak jsou firmy prospěšné pro společnost. Což by mohlo zásadně poškodit výrobu zbraní v Evropě.

 

Hledám práci a očkování odmítám

Ve vězení či ve zdravotnictví hrozí lidem, že pokud se nenaočkují proti covidu, přijdou o práci. Na sociálních sítích už vznikly skupiny, v nichž se “odmítači” setkávají a poptávají nebo nabízí práci.

 

Dědo, odejdi!

Ceny zkapalněného plynu v Kazachstánu stouply z 60 na 120 tenge (tedy ze tří na šest korun) za litr. A jelikož tam na plyn jezdí většina řidičů, spustilo zdražení v zemi vlnu protestů, při nichž lidé volají po konci neformálního vůdce. Jak došlo k navýšení cen, se můžete dočíst v analýze.

 

Zadlužení tenisté poslali Zemanovi statisíce

Prostějovský tenisový spolek je v milionových ztrátách a nad vodou jej drží veřejné peníze. Přesto se stal v loňském roce významným dárcem Nadačního fondu Miloše Zemana. Klub, který poslal na účet fondu stovky tisíc korun, vede sportovní boss Miroslav Černošek, jenž by měl dostat od Zemana státní vyznamenání.
 

Exportéři přicházejí o doping

Koruna je aktuálně vůči euru nejsilnější za posledních deset let a na trendu se nejspíš nic nezmění ani v příštích měsících. Což je nemilé pro české firmy, které dosud těžily z výhodného kurzu relativně slabé koruny.

 

KFC sází na umělá prsa

Po rostlinných alternativách burgerů přichází na řadu bezmasé kuřecí kousky. Do jejich prodeje se pouští KFC. Vegetariánské jídlo vzniklo ve spolupráci s firmou Beyond Meat a při jeho výrobě se autoři snažili co nejvíce přiblížit struktuře svalů v kuřecích prsou.

 

Během covidu šly kondomy stranou

Kvůli pandemii byli lidé zavření doma, a proto se čekalo, že se tak budou více oddávat milostným hrátkám. Největšímu globálního výrobci kondomů - firmě Karex Berhad - však covidové časy vůbec nesvědčí. Lidé přestali prezervativy kupovat tolik co dříve.

Tipy, jak se zabavit
 

Kingsman: První mise – Po dvou úspěšných a zábavných dílech o tajné špionské společnosti Kingsman, přichází dnes do kin další díl. Ten bude znovu našlapaný akcí a ukáže, jak celá tato společnost elegantně oblékaných agentů vznikla.

Young Real Art – Jestliže stěny ve vašem domově jsou příliš holé a chtěli byste je zpestřit obrazem, nabízí se stránka Young Real Art. Na ní lze koupit díla od mladých českých a slovenských autorů. A kdo ví, za pár let třeba stoupnou v ceně.

Mistr Světa – Poslední prosincový den vydal hiphopový hudebník Kapitán Demo novou desku s názvem Mistr Světa. Její součástí je i singl Pudeme domů a budeme někoho pomlouvat.

 

Tečka na konec

Německý týdeník Der Spiegel slaví 75 let. A při té příležitosti udělal seznam všech svých titulních stran. Můžete si tak podle data najít, o čem psal v týden vašich narozenin. V Česku už delší dobu lze také najít vydání Rudého práva (týká se to však jen ročníků 1950 až 1989).

TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2022 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp