Copy
Otevřít v prohlížeči

Ten, co překládal Cyberpunk, vědkyně u brány Oxfordu a jak přežít meditaci

Dnešní výběr pro vás namíchal Luboš Kreč, šéfredaktor iHNed.cz.

Co si přečíst

 

Jak přežít meditace

Kdo dnes nemedituje, jako by nebyl. Jenže má to tak být? Přibývá případů lidí, kteří se přemírou meditací dostali na pokraj zhroucení, a už vznikají služby na pomoc meditačním fanatikům.
 

Bateriový ráj uprostřed Evropy

Střední Evropa určitě není plná milovníků elektromobilů, přesto je pro budoucnost elektromobility klíčová. Stává se z ní totiž evropské bateriové centrum.
 

Král překladů

Cyberpunk nebo Zaklínač jsou popkulturní fenomény, o tom není pochyb. A muže, který je přeložil do češtiny, lze zase v klidu nazvat králem herních lokalizací. Ročně přeloží přes dva miliony slov. 
 

Principál, co nechce být kok*tem 

Brněnské bary jako Super Panda Circus nebo Bar, který neexistuje se už na české gastroscéně staly legendou. Jejich spoluzakladatel Jan Vlachynský je laureátem cen Innovators 20 a říká, že šéfové jsou na obtíž a hlavně by prý neměli být vizionáři.
 

50 let Nasdaqu

Elektronické obchodování na burzách je dnes samozřejmostí, před 50 lety to tak ale nebylo – a vše změnil Nasdaq. Luděk Vainert se na historii této „technologické burzy“ podíval detailněji. 
 

Bitcoinová horečka

Do bitcoinu šlapou čím dál těžší váhy. Po oznámení, že kryptoměnu nakupuje Tesla, nyní společný fond rozjeli raper Jay Z a zakladatel Twitteru Jack Dorsey. Řada bank už je také na kryptopalubě, tak kdo bude další?
 

Vědkyně před branami Oxfordu

Bára Cihlová miluje vědu od dětství, jako středoškolačka začala pracovat na špičkovém biochemickém ústavu Akademie věd, dokonce ji přijali na Oxford. Jenže kvůli brexitu nemá na tamní studium peníze. Najde se pro ni pomocná ruka?

Tipy, jak se zabavit

 

Jak vyčistit iPhone – Trápí vás zaplněná paměť vašeho iPhonu? Tady najdete tři jednoduché tipy, jak si ji pročistit.
 

Mlsné medvědí příběhy – Ten nejlepší možný návrat k tradici večerníčkovských medvídků… Navíc s nominací na Českého lva.


Šťastný zrádce – Příběh legendárního dvojitého agenta George Blakea z pera komentátora FT Simona Kupera. Blake na konci roku 2020 zemřel v Moskvě.

Tečka na konec

Na začátku týdne je dobré si procvičit mozkové závity matematickým testem.

Kvíz si můžete udělat pod tímto linkem.
HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp