Copy
Otevřít v prohlížeči

Covid ohrožuje děti, zelená zuřivost a definice roku 2020

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je Sedmička HN - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Dnešní výběr pro vás namíchal Jakub Šídlo, editor iHNed.cz.

Co si přečíst

 


Covid ohrožuje děti

Koronavirus vážně ohrožuje i malé děti. Dva až šest týdnů po kontaktu s ním se u některých objevuje zánět, který může poškodit i srdce.
 

Berte Trumpa vážně

Musíme ho brát doslova, ale ne vážně, říkalo se donedávna o Trumpovi. Obsazení Kongresu ale podle Ondřeje Housky ukazuje, že bychom raději měli v tomto případě počítat úplně se vším.
 

Tenhle grant radši nechtějte

Přivedete nás leda tak k bankrotu, stěžují si start-upy, které byly vybrané pro podporu z několikamiliardového inovačního fondu Evropské komise. Slíbená podpora má totiž jeden háček, nebo spíš hák.
 

Zelená zuřivost

Zuřím, když vidím, jak jsou popírači klimatických změn neinformovaní, říká pro HN britský velvyslanec Nick Archer. V pozoruhodném rozhovoru vysvětluje, proč vidí budoucnost Spojeného království optimisticky, i to, jaké české filmy má rád.
 

Hra na schovávanou s inflací

Cena všeho, co neovlivňuje stát nebo centrální banka, roste. Aby investor rok 2021 přežil, měl by proto zařadit do portfolia nemovitosti, kryptoměny a možná i pár kilo zlata, radí Julie Hrstková.
 

Právo Moskvy

Rusko má prý plán, jak ukončit protesty v Bělorusku. A jen tak mimochodem zemi přitáhnout k sobě, samozřejmě.
 

Definujte rok 2020

Jaké věci podle vás nejlépe zachycují život v roce 2020? A dokázali byste jich jmenovat alespoň pár? Na BBC se o to pokusili a našli jich hned 37.

 

Tipy, jak se zabavit

 

 

Seriály 2021Tady máte 17 tipů, na co letos koukat v TV. A pozor, všechno je to „must-watch“.
 

McCartney potřetí – Jedna ze dvou hlavních postav legendárních Beatles vydává po 40 letech další album. A i před osmdesátkou McCartney ukazuje, že rezervoár jeho popových nápadů zdaleka nevyschl.
 

Když na maják, tak na maják – Filmový festival ve švédském Göteborgu se letos odehraje on-line. Jednomu šťastlivci ale nabídne unikátní zážitek. Vysadí ho na majáku na opuštěném ostrově, kde se bude moci sedm dní nerušeně dívat na všechny festivalové snímky.

Tečka na konec

Pokud jste ještě neviděli nejnovější časosběrný dokument od Heleny Třeštíkové, tak teď máte možnost. Nahlédněte do životních osudů Karolíny. (klikněte na obrázek)

HN na Twitteru
HN na Facebooku
Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp