Copy
Otevřít v prohlížeči

Vědecké objevy, ideální délka objetí i tip, jak zabalit dárky

Dnešní sváteční výběr pro vás namíchal Milan Mikulka, zástupce šéfredaktora HN.

Řekl jsem si, že když je Štědrý den, zkusím namíchat Sedmičku jen z pozitivních zpráv, či alespoň se vyhnout těm negativním. Tak tady jsou:
 

Jak dlouho má trvat objetí?

Britští psychologové zkoumali vliv délky objímání, stylu křížení rukou, pohlaví a emoční blízkosti aktérů na míru potěšení, které z této sociální aktivity plyne. Takže: aspoň pět vteřin. 

 

Rekordní peníze na charitu

Češi letos darovali rekordní množství peněz. Vlna solidarity se zvedla po tornádu, ale co je pozitivní zpráva, rekordní byly i předvánoční sbírky.

 

Rentiérské ostrovy

Tipy pro ty, které láká žít v nějaké exotické destinaci. A třeba pracovat na dálku, nebo jak popisuje tento text, kolik je třeba si našetřit, aby se tam pár mohl odebrat žít 30 let. Na největším vietnamském ostrově Phu Quoc vyjde pár s měsíčními náklady 27 tisíc korun, na panamském Isla Colon s 31 tisíci, na Bali se 43 tisíci. 

 

Malý pavouček a superpevná pavučina

Pavouk skákavka pruhovaná zaskočil vědce rychlostí, s jakou vyrábí své záchranné lano při skocích. To je pevnější než kevlar a i při bleskové výrobě bez defektů. A tak pavoučka zkoumají vědecké a vývojové týmy výrobců tkanin.

 

Šetrnější antibiotika

Další vědecký objev, který by mohl vést k tomu, že antibiotika už budou moci léčit nemocné, aniž by jim ničila střevní mikroflóru.

 

Pokrok v ukládání dat

Jsme blízko dalšímu velkému skoku v ukládání dat? Kdyby mi někdo před 25 lety v době disket řekl, že na něco, co dám do kapsy, můžu nahrát 1TB, tak bych měl ze smíchu křeče v břiše. No a teď je to běžná věc. Vědci nyní ohlásili pokrok v ukládání dat pomocí DNA. Pro představu – všechny filmy světa by šly uložit do zařízení menšího než kostka cukru.

 

Slabší omikron?

Ačkoliv jde o covidové téma, snad je v něm trocha naděje – omikron by mohl být méně nebezpečný než delta.

Tipy, jak se zabavit

 

Povedený vánoční animák - pokud chcete vidět i něco jiného než tradiční pohádky a filmy v televizi, dejte šanci dva roky starému španělskému animovanému filmu Klaus, který je třeba na Netflixu a byl nominovaný na Oscara. A na ČSFD má 88 procent.

21 nejlepší alb a songů 2021 - BBC sestavila svůj žebříček nejlepších alb a songů uplynulého roku, tak tady je.

Proč spíme - Lepší spánek znamená lepší život. Tak jednoduché to je. A tato kniha popisuje nejnovější poznatky z výzkumu spánku a jak zlepšit ten svůj.

Tečka na konec

Hodně z nás nechává balení dárků na štědrodenní dopoledne, či dokonce odpoledne. Tady je video s tipem, jak to zvládnout docela jednoduše během minuty a půl a bez izolepy :-)
Tak šťastné, veselé a poklidné Vánoce.

Jak zabalit dárky
TIP: Chtěli byste si přečíst více našich článků? Předplaťte si HN na HN.cz/predplatne.

 Facebook Twitter 


Copyright © 2021 Economia - Newslettery, All rights reserved.


Chcete změnit odběr tohoto newsletteru?
Můžete upravit nastavení nebo odhlásit odběr.

Email Marketing Powered by Mailchimp